Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet hogy semmi sincs a...

Lehet hogy semmi sincs a halál után? (bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Először is az emlékeinket, tudatunkat, meg minden ami mi vagyunk azt az agyunk tárolja.

Az agy pedig nagyon is evilági, tehát nem túlvilági.

A tulajdonságaink is az életünk során alakultak.

Minden ami velünk történik a puszta véletlen műve, és nem túlvilági erők akarják így.

De még maga a létezésünk is a véletlen műve, mert egyszerűen csak szerencsénk volt.

Tehát ha az emlékeink, tudatunk evilági dolgok akkor mi szükség lenne lélekre?

Máshol azt olvastam hogy a tudat valójában a lélek, hogy a tudat elhagyja a testet halál után. Na de a tudat az emlékeinket nem tárolja.

Ha mondjuk valaki kórházban mélyaltatásban van mondjuk napokig vagy hetekig akkor semmit sem álmodik vagy érez. Egyszerűen kiesik neki ez az időszak, mintha nem is létezne. Pedig valójában de, hisz nem halt meg. Én is szeretném ha lenne valami a halál után de sajnos a jelek nem erre mutatnak.



tegnap 09:53
1 2
 1/17 Kedves Vezető ***** válasza:
76%
Lehet.
tegnap 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És a leírásommal kapcsolatban mi a véleményetek?
tegnap 10:38
 3/17 Kedves Vezető ***** válasza:
20%

Az hogy ezeken már szerintem mindenki gondolkodott.

Kiegészítem:

Ha van Isten, akkor miért vannak nyomorékok, vakok, vastüdőbennélők, szegénység, háborúk, stb.

A 70 es években pilótákat forgattak egy gépben, nyomást teszteltek, akik elájultak, mindegyik fehér fényt, stb, halálközeli élményszerű dolgot láttak. 50%50%, sehova se teszem le a voksomat, hogy van e élet a halál után, de amint leírom ezt inkább azt mondom hogy 70% hogy nincs.

Szerintem nincs, semmivel sem vagyunk különbbek , mint az állatok (a halandóság/biológia terén), csak van tudatunk, ezermillió dolgon gondolkodunk egyszerre, álmodunk, fantáziálunk, gondolkodunk.

Szerintem a legősibb megoldás a halál ellen, a túlvilág gondolata.

De, itt jön képbe a 30%, hogy "lehet hogy van valami utána".

Nem tudom, ha tudnám elmondanám.

tegnap 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Azti! Feltaláltad a spanyolviaszt!


Homnan veszed, hogy "az emlékeinket, tudatunkat, meg minden ami mi vagyunk azt az agyunk tárolja" ?


Már az első mondatoddal bődületes badarságot írsz. A logikának, de a józan paraszt észnek is ellentmond. Hogyan tárolhatna egy anyagi dolog, egy biológiai szerv olyan dolgot, ami nem anyagi?. Az agy nem tárol semmit egy csomó sejtszöveten kívül. Gondolkozz ( a szellemeddel/tudatoddal) és ne vegyél be minden tudományosnak cimkézett maszlagot.

tegnap 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

igaza van a 4esnek a tudatunkat a lelkunk tárolja

A keresztény teológia szerint a tudatunkat és az identitásunkat a lélek tárolja. A lélek, amely a teremtett emberi lény szellemi része, gyakran a test és a szellem közötti közvetítő szerepet tölti be. A lélek a azon érzelmi, szellemi és erkölcsi aspektusainkat foglalja magába, amelyek meghatározzák, hogy kik vagyunk.

A keresztény hit szerint a lélek halhatatlan, és az élet végén Isten elé kerül, ahol megítéltetik. Az emberi tudat és a gondolatok kapcsolódnak a lélekhez; így amikor az ember gondolkodik, érez vagy döntéseket hoz, ezek a lélek tevékenységei. Az Istennel való kapcsolatra is különösen hangsúlyt helyez a teológia, hiszen a lélek az, amely képes a szellemi világban való kapcsolatra.

tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kedves Vezető ***** válasza:
58%

A tudomány szerint meg a lélek, az agy mellékterméke.

De van amikor találkozik a hit és a tudomány, pl:

[link]

tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Tudományos szempontból erre nem fogsz választ kapni.

Ez hit kérdése. Aki pedig hisz, az tapasztalni is fog. A tapasztalat pedig formálja, csiszolja a hitet.


Én feltenném a kérdést, hogy létezik-e halál. Mármint persze, voltam én is temetésen, de mi is az élet és mi is a halál? Sőt mi az idő?


Ezekből mi felfogunk valamennyit. 3 Dimenziós térben élünk egy egyirányú idősíkban. De ezt csak mi érzékeljük így.


Én afelé hajlok, hogy halál nincs. Van az élet és az élettelenség. De mi csak az élet állapotát tapasztalhatjuk meg. Hiszen élettelen állapotban nem tapasztalhatunk.


Itt az egyén felfogóképessége dönti el, mi a valós. Én azt látom, hogy az emberek élnek. Élnek valamennyi időt. Én azt tapasztaltam, hogy van Isten. Sőt, teljesíti az imákat is. Az önzetlen kéréseimet maradéktalanul teljesítette. Ha valaki másnak a rákból való gyógyulását kértem vagy gyermekáldást, akkor teljesítette. Most született rákból kigyógyult kollégámnak kisbabájuk. Kiderült, hogy az orvosok mindkettőjüknek azt mondták, hogy nem lehet gyerekük. Ezzel szemben két hete egészséges, természetes úton született babájuk lett. Amikor kollégám rákos volt kértem az Istent, hogy nehogy már ennyivel megússza. Szépen gyúgyítsa meg, hogy velünk együtt kínlódjon a munka világában a nyugdíjig és gyermekáldást kértem neki. És megtörtént a lehetetlen. Holtakat támasztott fel az isten a kérésemre. Igaz az is, hogy mindig van egy másik magyarázat. Például halálhíre keringett az ismerőseimnek és kiderült, hogy kamu volt. De én úgy fogom fel, hogy ennyi kamu nem létezhet. Pusztán a valóság módosult. Hívők mást látnak, mint akik nem hisznek.


bő 10 éve, hogy ezeken elmélkedem és tapasztalok ilyen jelenségeket.

Az idő egy illúzió. Az élet és a halál is egy illúzió. Én úgy fogom fel, hogy azért lehetetlen a halál vizsgálata spirituális szempontból, mert az nem létezik. Ami viszont létezik, az Isten, aki hallgatja és valóra is váltja az imákat, amiket önzetlenül kérünk. Haszonszerzésre nem használható mindez. De másokkal jót tenni lehetséges.


Ráadásként valami életben tartja a vallásokat is. Működnek a vallások aranyszabályai, amik ellent mondanak a józan logikának. 2024-ben nem lehet ennyi ember hülye!


A tudomány sz@rt sem ad ezen a téren. Sőt, csak elvesz. Én ezt látom és nálam ez így jön ki.

tegnap 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Lehet.

A kérdés az, hogyan szeretnél élni. Ma már van elég tudásunk ahhoz, hogy hit nélkül is lehet.

tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hanem biztos, és ezzel mindenki tisztában van, leszámítva egy maroknyi őrültet.
tegnap 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9

Na jó, de mitől biztos? 🤔

tegnap 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!