Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki buddhista, az szükségszerű...

Aki buddhista, az szükségszerűen vegán is?

Figyelt kérdés
Ismerjük a hús- ès tejipar borzalmait, màr nem csak a radikális állatvédők tudják, hogy a tojásiparban a kakasok többségét megölik, stb. Ezek tudatában lehet olyan buddhista, aki mégis támogatja étkezésével az állatok elleni erőszakot? Hogy fér össze a kettō?
szept. 6. 05:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hát ha már erről van szó, számomra az is mindig beteges volt hogy miután meghalunk a földben elrohad a test és ki tudja hány rovar fal fel majd épp.

Ezért jó a hamvasztás, bár nem mintha az sem lenne beteges hogy elégetnek……


Ezért is undorító ez az egész rendszer amiben élünk. Tudjuk hogy egyszer férgek fognak enni.

Már engem nem mert én kikötöm hogy csak hamvasztani lehet.


De arra nekem senki ne mondja hogy nem kva beteg hogy a ragadozók élve kezdik megenni az áldozatot.

Kiváncsi lennék mit szólnál ha egy tigris karmai köze kerülnél és elkezdene elve megenni

szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Vagy medve

Leharapja a kézfejedet

Aztan a nyakadba harap

Brrrrr

szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Számomra minden undorító, egy kilincs megfogása is! (OCD-s vagyok)
szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Sok ember meg pont a zabálásba hal bele, hogy minden szemetet összeeszik.

Ha egy állat beteg akkor böjtöl, így gyógyítja magát, ezt ösztönösen tudják!

De mi ha nem eszük 3 óránként valami szemetet akkor "tuti" hogy megfogunk halni!

És a "gyógyszerek" is fontosak! (oltás, bogyó, miegyéb)

szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Nem: [link]

Egyébként a távol-keleti vallásoknál nem úgy kell elképzelni a vallási előírást, mint a judaizmus-kereszténység-iszlám esetében, hogy ha nem tartod be akkor irgum-burgum.

szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

25 - Igen, azt tudom, hogy nem annyira "dogmatikusak" a vallás tanai, mint pl. a kereszténység, vagy az iszlám esetén.

Viszont ez a leírás erősen önellentmondásos.

"Ehelyett egyszerűen arra tanít, hogy tegyük meg más lényekért (és így közvetve önmagunkért) azt, amit módunkban áll megtenni. A buddhizmus tehát nem parancsolja a világi követőt a húsok mellőzésére"

Tehát tegyük meg más élőlényekért, amit tudunk, de ehetünk húst? Tekintve, hogy manapság könnyen megoldható húsmentesen, de akár vegánként is élni, ez így összeegyezhetetlen.

szept. 9. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!