Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki buddhista, az szükségszerű...

Aki buddhista, az szükségszerűen vegán is?

Figyelt kérdés
Ismerjük a hús- ès tejipar borzalmait, màr nem csak a radikális állatvédők tudják, hogy a tojásiparban a kakasok többségét megölik, stb. Ezek tudatában lehet olyan buddhista, aki mégis támogatja étkezésével az állatok elleni erőszakot? Hogy fér össze a kettō?
szept. 6. 05:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#2 mii?

Az akkor valami városi állszentség?!

Inkább legyen az ember akkor vegán… vagy menjen isten hírével pogány parasztnak, nevelje kérje el a lelkét es eressze utjára. Az asztalnál meg adjon hálát neki hogy húsát eheti!

Ebben több a spiri, mint a “nem én öltem nem az én karmám!”(de öcsi te etted…)

Kb olyan mint a felbújtás, a hárítás, a zaklatás aztán meg megy a kézmosás.

“Nem én kezdtem”

Azzal hogy nem te követsz el egy bűnt attól még lehet közöd hozzá. Ha sértegetsz valakit és megüt akkor ne csodálkozz! (társadalmi fszság, hogy mégis azt az erőszaktevőt aki a zaklatás áldoza azt viszik el és kapja a büntit. Holott csak a ki mit és a miérteket kéne csak tisztázni🫤…felnőttként gáz ütni de van amikor kell, de gyerekként ezt azért mind kettő egészseges fejlődése miatt fontos a tanár részéről)

Ha egy ember arra buzdít, hogy tegyél meg valamit amit te nem akarsz. S mégis megteszed mert rávett, akkor az ő keze is benne van a dologban. (De mint az isinél, “de te húztad meg a ravaszt” )

A hús állatokat azért tartják nevelik és dolgozzák föl isten tudja milyen körülmények közt, hogy a vevők a vásárlók igényeit kielégítsék.

Vagyis ők nem azért ölnek mert akarnak hanem azért, hogy legyen mit enned.



Azért ehetem meg mert nem én öltem meg, így nem az én lelkemen szárad. Nem az én karmám.


Én nem tehetek róla, hogy a Pista megütött, igaz az hogy egy hete hergelem de az csak poén volt…


Nem a kígyó tehet arról, hogy kiűzték az Adams familyt a paradicsomból, minek kellett nekik az a gyümölcs?🤷


#2 nem neked szól csak az amit irtál és a rá épülő gondolat menet bosszantó.

szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Két Big Mac menüt kérek óriás kólával!
szept. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

10. 3 dósa az Ayurvédában.


Vata: LEVEGŐ-éter típus (vékony, légies testalkat)

Pitta: TŰZ-víz típus (sportos testalkat)

Kapha: FÖLD-víz típus (telt, kövérkés testalkat)


[link]

szept. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13 azaz

Köszi

szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Grimfox ***** válasza:
Nem. Ez opcionális. Inkább a szerzetesekre jellemző, hogy vegetariánusok. Az átlag hívek nagyjából mindent megesznek.
szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%
Aki fogyni akar az ne kapha ételeket-italokat fogyasszon, hanem inkább a pitta és a vata irányába menjen, mert úgy van meg az egyensúly. A kövérség az egy kapha túltengés (pl. nehéz és édes ételek, hideg, kevés mozgás), a pitta az a tüzes, meleg ételek-italok, sport, a vata meg a nagyon könnyű, egészséges ételek, rugalmasság. Sokkal inkább életmódváltásról van szó ami az egyensúly irányába vezet.
szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon akkor ne csak a buddhisták, hanem kb mindenki lépjen ki az életből, mert eleve úgy alakult ki a tápláléklánc, hogy az élőlények egymást egyék.


Én mindig is rendkívül betegnek tartottam hogy más halott ÉLŐLÉNY tetemét eszik az emberek, az egyetlen öntudattal rendelkező faj.


Az is kva beteg hogy eleve így alakult ki a világ hogy egymást kell ennünk, de az oroszlánnak nincs választása és ő nem is tudja hogy mit tesz, de az ember tudja hogy az ott egy döglött állat és mégis megeszi.

szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ami halott, az már nem ÉLŐlény. Mindent, ami meghal, megesznek minimum a giliszták, és így hasznosul újra. Szerintem ez tök oké és teljesen jó a rendszer. Persze nagyon jó lenne,ha midnenki öko-bio szabadtartású nemtommit enne csak, ha már húst kénytelen enni, de szerintem ezt ugyanúgy, mint az oroszlánok a fűevést, csak kevesen tudják megtenni jelenleg. Az ilyen konzerváljunk meg photoshopoljunk mindent és zárkózzunk el attól, hogy mik vagyunk felfogások szerintem károsak. A vegetarianizmusnak van jó oldala, mert túl vagyunk népesedve, de ugyanakkor mivel nem erre vagyunk kitalálva, nem véletlenül kell nagyon figyelni, hogy fehérjét is eleget bevigyen az illető (és ugye más állat teje is káros ránk nézve és az is kínzás), és mondjuk gyerekeknek, várandósoknak kifejezetten nem ajánlják.
szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hat persze hogy már nem mivel megölték :DD


Az számodra jó rendszer hogy úgy alakult ki az élet hogy a sok ragadozó brutális kínzással megöli az áldozatát, vagy hogy az ember bár tudja hogy döglött élőlényt eszik, mégis megteszi mert képtelen uralkodni magán, a kaja az amibe a legtöbb ember úgy bele van buzulva mint semmi másba és juj de finom a véres steak meg a sajtburger….


Beteges és undorító

szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az is beteges, ha valaki irtózik az evéstől. Ahogy minden véglet az.


Az a jó rendszer, hogy újrahasznosul minden, ami meghal. (Az már más, hogy az ember túlnépesedett, műkajákat eszik, és kiirtott minden nagytestű ragadozót, aki anno őt ette volna.)

szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!