Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék ki egy...

Hogyan költözhetnék ki egy buddhista kolostorba? Mennyi pénz kéne hozzá?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Hálózsákot,konzervet vinni kell , és kb 10 millió Ft.
2022. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Régóta foglalkoztat a gondolat…
2022. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A tíz milliót mire kell fizetni? Megélhetés? Beugró?
2022. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

10 éve végignéztem az ilyen kolostort, aki fogad külföldit, éves ciklusra is.

Sok helyen közép angol tudás és évi 6-10 ezer dollár volt a beugró.

Ettől volt drágább is, de kb ennyi az alja, ha valaki elakar mélyedni a buddhista rejtelmek egy kolostorban.

2022. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszéled-e a kolostorban elfogadott/használt nyelvet?

Mit tudsz a buddhizmusról, vagy csak az oda kerülő gyerekek szintjén van ismereted?

A kolostorok szerzetesei segítenek a környék civiljeinek megélhetéséhez, ehhez te mennyit tudsz hozzájárulni?

Ha mindezekre tudod a választ és válaszod pozitív, akkor csak az útiköltségesről kell gondoskodnod.

2022. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Beszéled-e a kolostorban elfogadott/használt nyelvet?"


Nem, de igen gyorsan tudok új szavakat megtanulni.


"Mit tudsz a buddhizmusról, vagy csak az oda kerülő gyerekek szintjén van ismereted?"


Erre is kb. az a válaszom, mint az előzőre. Ha van értelme vele foglalkoznom, akkor megteszem. De csak azért, hogy valaki(k) méltóztassanak megfelelően felvilágosítani, nem fogok ezer órákat eltölteni az adott dologgal. Sokat meditálok, és gyerekkoromtól kezdve meditatív típusú ember voltam, aki szeretett segíteni másokon. Egyébként nem is értem, hogy miért is kell feltételeket szabni az információ átadásához? Ha 8 lótusznyi meditációt tudok kifingani, akkor hajlandóak leállni velem, de ha csak 7-et, akkor nem? Vagy hol van a határ? Nem rád értem, csak ez a jelenség annyira gyakori, hogy nem állhattam meg szó nélkül. Kifejezetten undorító számomra, hogy egyesek folyton azt vizslatják, érdemes-e a másik az infóra? Ilyen erővel azt is válaszolhatnám a második kérdésedre, hogy annak segítek, aki megérdemli. És hogy ki érdemli meg, azt én döntöm el.


"A kolostorok szerzetesei segítenek a környék civiljeinek megélhetéséhez, ehhez te mennyit tudsz hozzájárulni?"


Amennyit csak tudok! Mindent odaadnék, ami nem feltétlenül szükséges az életben maradásomhoz! Ezalatt természetesen az ottani, új életemben megtermelt javakat értem. Az örökségemet pedig nem fogom elkótyavetyélni, csakhogy odamehessek, aki ezt várná, az elmehet a pcsába.


Elég pozitív volt a válaszom? Vagy ha nem, elmondanád, hogy mégis mi a gond vele?

2022. jún. 10. 10:49
 7/15 A kérdező kommentje:
* Ilyen erővel azt is válaszolhatnám a harmadik kérdésedre,
2022. jún. 10. 10:51
 8/15 A kérdező kommentje:
4.: A 10 ezer dollár egy évre az teljesen korrekt. És ezért a pénzért ugyanúgy dolgozni kell, vagy milyen ellátás jár érte (gondolok itt kaja + egyéb dolgok).
2022. jún. 10. 11:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy szoba,vegetáriánus kaja minimális adagokkal reggel este,aktívan dolgozni is kell a kolostorban a többi szerzetessel együtt,havi egy tiszta ágynemű,mosás a helyi folyónál.
2022. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Kifejezetten undorító számomra, hogy egyesek folyton azt vizslatják, érdemes-e a másik az infóra? "


- kifejezetten fényévekre vagy a buddhista létszemlélettől. Pökhendi, arrogáns a megnyilvánulásod, az 5 teljesen normális hsz-ére.


Ami nem jelenti azt, hogyha akarsz, nem lehetsz egy buddhista közösség tagja. Azért vagyunk itt Földön, hogy fejlődjünk - a hétköznapi tudatállapottól a buddha-tudatállapot felé.


"És ezért a pénzért ugyanúgy dolgozni kell, vagy milyen ellátás jár érte"

- egy buddhista kolostor nem egy wellness-szálló. Ahol pénzért ellátást kapsz, és meditálhatsz amennyit akarsz.

Tehát elmenekülni az örvénylő létforgatag (saṃsāra संसार,) elől nem kolostorba kell, hanem valamely vendégfogadó szállóba, vagy költözködni egy nyugodt helyre.

Sokak vágya ez, hátha te meg tudod valósítani!


Buddha-Dharma-Szangha

buddha tudat - tan, tanítás- KÖZÖSSÉG

[link]

a szerzetesi közösség - és bár az a laikusok képzete, hogy a buddhista létszemlélet mindent megenged, a buddhista kolostorokban rengeteg szabály van.

na, sok sikert!

2022. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!