Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék ki egy...

Hogyan költözhetnék ki egy buddhista kolostorba? Mennyi pénz kéne hozzá?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 18:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10.: Értem. Sajnálom, nem így kellett volna megnyilvánulnom. Egyébként nem rá értettem, hanem a hazai spirituális közösségre. Kijött belőlem, most mit tudok tenni vele, mit csináljak?


Itt Magyarországon nincs valami kolostor féleség, ahol nem túl drágán, mondjuk ilyen havi 300, max. 500 ezer forintért elvonulhatnék 1 évre?

2022. jún. 11. 18:28
 12/15 anonim ***** válasza:

Eredeti Fény Zen Templom, keress rá. Egy évre nem biztos - bár ha jól tudom, vannak, akik laknak ott annyi ideig -, de minden télen van pl. 3 havi elvonulás. A legutóbbi kalkuláció szerint egy 3 havi elvonulás 8-900 e Ft-ból megúszható.

Ha valaki vállal munkát is (kert, takarítás, főzés) - de az lehet, hogy csak a pár napos elvonulásoknak szól -, akkor fele ennyi.

2022. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12.: Köszönöm szépen!

És itt vegetáriánus étrend van, ugye? Az fontos, mert az vagyok. Esetleg külföldi önkéntes munkákkal Tibetben, Indiában, egyéb helyeken nem lehetne megoldani? Nem fontos, hogy egész nap kolostori életet éljek, elég lenne csak 1-2 óra naponta.

2022. jún. 11. 18:37
 14/15 anonim ***** válasza:

sok hely van- egyet ismerek, bent lakhatsz (nem is annyiért, annyiért már egy turistaszállóba is elvonulhatnál), de közösség, nem egy remete-megoldás, vagy oszlopos-szent üldögélés

itt egy zen-dojo

[link]

Szerintem először menj el pár helyre, és ismerkedj meg - és intuitíve megérzed, hogy hol az a hely, amit keresel

2022. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#13, persze, vega kaja van. De ha becsatlakozol hozzájuk pár hónapra, akkor lesz már olyan kapcsolatrendszered, akik tovább tudnak terelni. A templom vezetője pl. Koreában élt sokáig.
2022. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!