Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nagy Bumm, vagyis Ősrobbanás....

Darius- kérdése:

Nagy Bumm, vagyis Ősrobbanás. Létezett vagy csak elmélet?

Figyelt kérdés
Én azt mondom, hogy nem. De nem állítom száz százalékossn. Nem a vallási tanítások miatt, hanem azért, mert nincs erre egyértelmű bizonyíték. Azért ebbe a kategóriába írtam, és nem a tudományokba, mert nemcsak a tudományos megközelítések érdekelnenek,ha lesz ilyen. Ha mégsem jó a kategória, kérem rakják át. Tehát érdemes abban hinni, ami nem biztos úgy volt határozottan?

ápr. 2. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem el, hogy fizikus vagy, ha annyit sem tudsz, hogy az ősrobbanás pont arról szól hogy az univerzumunk összes anyaga egy pontból kezdett el tágulni, nem pedig a semmiből keletkezett. Így már értem, hogy csak konteósként idéztél valahonnan egy random áltudományos szöveget, bármilyen releváns tudományos ismeret nélkül.
ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

Az ősrobbanás összeegyeztethetetlen az ezoteriaval, mivel az tudományos fogalom

Ha léteznek természetfeletti dolgok, akkor miért kellett a világnak úgy létrejönne, ami fizikával, kémiával magyarázható?


Amúgy az ősrobbanás egy elég gyenge elmélet szerintem

A semmiből lett minden. Jah, kösz

ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
11 és az az egy pont hogy került oda? Érdekes
ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Jók az újabb kommentek, kösz.

6- Ment a zöld pont neked is, mint a többinek mind, de majd reggel olvasom el, mert eléggé bonyolult. Tehát nem azt írom rossz, csak most fáradt vagyok, nem tudnám megérteni jól.

ápr. 4. 00:29
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

11# "Nem hiszem el, hogy fizikus vagy, ha annyit sem tudsz, hogy az ősrobbanás pont arról szól hogy az univerzumunk összes anyaga egy pontból kezdett el tágulni, "


Oximoron amit írtál. No látod, még elemi fogalom ismereted sincsen. Kompetencia hiányában is vagy. Az akadémiai tudósok pedig hazudnak. Gondoljátok el ; azt mondják, hogy az ősrobbanás után keletkezett a tér és az idő, de az anyag is. Namármost, hogyan lehetett volna előtte egy pont, amikor a pont maga is egy geometriai fogalom, amit csak a tér létezésével lehet értelmezni?


Másképpen. Ha maga a papír az ősrobbanás terméke, akkor hogyan lehetett a mindenség a papírfecni egy apró pontján? Ezért írtam az előző hozzászólásomban, hogy valójában a tudomány szerint a semmiből keletkezett a mindenség, hiszen azok a fogalmak, amik a tudományos értelmezést jelentik (vagyis a valamit tudományosan) egyikük sem létezett az ősrobbanás előtt.


Félreértés ne essék. Én tudom, hogy azt állítja a hivatalos tudomány, hogy nem a semmiből, hanem egyetlen pontból keletkezett minden és már benne volt abban az infinitezimális pontocskában a mai galaxisok milliárdjai, csak hogy ez nem igaz. Nem lehetett egyetlen pontban, hiszen tér sem volt.


Hidd el mi fizikusok ezzel tisztában vagyunk, de nem mondhatjuk el nyilvánosan, mert véget érne a karrierünk. Itt leírhatom és ennyi. Vannak sokkal jobb ötletek, hogyan keletkezett a mindenség, nem csak ez az egy, de erről nem szoktak beszélni, mert az inkvizíció ma is fent van, csak nem fizikailag égetnek el

ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, így könnyű benne ragadni egy mesevilágban, hogy mindenki mást hazugnak nevezel. Meg hogy a saját téveszméidet adod mások szájába, hozzátéve hogy csak nem mondhatják ki nyilvánosan...
ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

16# Nem mesevilág, hanem ezek mind szándékos agymosás eredményei. El akarják az embereket terelni az anyagi világon túl, a felett álló dolgoktól. Az ősrobbanás ez ízig vérig materialista elmélet. Azt mondja ki, hogy a semmiből keletkezett minden. Ami ellentmond magának a fizikai törvényeknek is. Hiszen energia nem keletkezik ugye (energiamegmaradás), ellentmond a thermodinamika II.főtételének is ugye, hiszen régen minden kaotikus volt, mára pedig rendezetté vált (entrópiatétel) ellentmondása.


Kérdezd meg magadtól : Ha nem hinnél az ősrobbanásban, akkor milyen szellemi távlatok nyílnának meg előtted? Mit gondolnál hogyan keletkezett minden?


Ha nem hinnél, hogy nem lehet a fénysebességet túllépni, akkor milyen szellemi távlatok nyílnának meg előtted? Mit gondolnál mit tudna az emberiség létrehozni?


Ha nem a majomtól származnál, akkor milyen szellemi távlatok nyílnának meg előtted? Mit gondolnál honnan származol?


Minden fizikai dogma egy szellemi börtön kreálása. Minden az anyag börtöne

ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Azt mondja ki, hogy a semmiből keletkezett minden."

Semmi ilyet nem mond. Hiába hazudod magad fizikusnak, ha az okoskodásod közben kibukik hogy már az alapokat illetően sem vagy képben. Na ennyit rólad!

ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

18# Én fizikus vagyok. Most az, hogy ezt ne nem fogadod el, mert elmondom nyíltan is a titkaink az a te egyéni dolgod. Az amit leírtam nem tudod értelmezni. Ez a másik dolog amivel baj van. Te és a te féléd úgy viszonyul a tudományhoz, hogy bármit az ég egy adta világon mondanak is az öltönyösök az igaz. Amit a tudomány kinyilatkoztat az még, ha fából vaskarika logikai szintű ellentmondás igaznak fogadod el, mert nem tudsz logikusan gondolkozni. Neked az a fizikus, aki ezt a sületlenséged elfogadja. ... Az értelmes ember gondolkodik. Itt kezdődik a kutató!


Most pl sokan Stephen Hawking is halála előtt úgymond megbánta bűneit, mert bűnös az, aki nem tesz semmit és hallgat a bárányok közt a tudósok nyájában. Most Stephen Hawking nem hiszem, hogy nem elég tudományos ember. Zseninek számít a tudósok közt és még legalább itt gyk-án is elismertségnek kell tekinteni szerintem. Egyetértesz?


Most ez a Hawking elismerte mielőtt az úrhoz ment, hogy bizony az ősrobbanás előtt nem volt semmi. Azt mondta amit én mondok pár évtizede és most is leírtam, hogy a semmiből keletkezett a mindenség az ősrobbanás elképzelése szerint. Ugyanis, ha előtte semmi sem volt, akkor minden a semmiből lett


Direkt a közemberek számára cáfolta meg az ősrobbanást, mert ti még nem tudjátok. Stephen Hawking tudja, mi volt az ősrobbanás előtt: semmi [link]


Nem folyóiratba írta le, mert mi tudjuk, de ti nem [link]


Az ősrobbanás előtt semmi sem volt [link]


Jó reggelt : Mi volt az ősrobbanás előtt? Stephen Hawking szerint egy nagy semmi! [link]

ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És ismét bizonyítod, hogy semmi közöd a fizikához, amikor még konyhanyelven írt cikkeket sem sikerül értelmezned a fizikáról...

Még konkrét példával is szemlélteti, mint hogy ez olyan értelemben semmi, mint hogy mi van délebbre a déli sarknál. Hisz ő egy önmagába záródó rendszerként képzelte el a téridőt.

Egyrészt ez Hawking saját elképzelése, magánvéleménye, nem egy alátámasztott tudományos elmélet. Másrészt még ezt sem sikerült helyesen értelmezned, hisz semmilyen szempontból nem ugyanazt értette Hawking a semmi alatt, mint te, vagyis hogy bárminek is ki kellett volna alakulnia a semmiből.

Megint csak komoly bakot lőttél.

ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!