Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz,hogy ha...

Az tényleg igaz,hogy ha valaki széttör egy tükröt akkor 7 év balszerencséje lesz?

Figyelt kérdés

2022. nov. 6. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Babona, nincs valóságalapja.
2022. nov. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett hozzá tükröt törnöm és már több mint 30 éve balszerencsés vagyok XD
2022. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Gondolkozz csak kicsit!

Általános iskolában megtanultuk fizikából, hogy minden atomokból áll. A tükör is.

Na most, ha összetörsz egy tükröt, akkor összetörnek az atomjai is, ugye? Logikus.

Ezt hívják szakkifejezéssel atomhasadásnak vagy maghasadásnak. Biztos hallottad már ezt a kifejezést.

Amit általános iskolában nem tanítanak, az az úgynevezett felezési idő illetve bomlási idő. Ezt már csak egyetemen, ott is elsősorban fizikai/kémiai tanszéken tanítják. A bomlási idő azt mutatja meg, hogy pontosan mennyi idő alatt bomlik el egy anyag ( [link] ).

A tükör bomlási ideje - meg fogsz lepődni - hét év! Ezért van az, hogy ha egy tükröt összetörsz, és így az atomjai érintkeznek a tested sejtjeivel, hét év kell, hogy teljesen kiürüljenek a szervezetedből. Ezt már a középkorban megfigyelték, innen származik ez a népi bölcsesség is.


[link]

2022. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
#3 ilyen zseniális trollkodással még nem találkoztam a gyakorin 😂😂
2022. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Én sem ilyen idióta trollkodásrombolással. :(
2022. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, hogy miért veszed ezt rossz néven, én csak a tiszteletemet akartam kifejezni.
2022. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Azt nem így kell.
2022. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, nincs reális alapja, njincs bizonyítva.

Röviden: lehetetlen.

2022. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ mekkora és milyen öreg a tükör.

Ha régi és metszett, akkor hét év sem elég pótlására, le lehet másolni, de a korát nem lehet visszaadni.

.

Amit kérdezel, az babona, ám van folytatása is: hét órán belül nem szabad feltakarítani.

2022. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Osztom GehZurHölle véleményét. 25 éve balszerencsés vagyok, nem kell tükröt össze törni hozzá.
2022. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!