Sokszor nagyon nagy fizikai erőfeszítéseket is semmiség megtenni a lelkiekhez képest? Mihez kell nagyobb energiaszint, felmászni kb 900 m-re pl a Tátrában, vagy kiállni a hétköznapi lelki megpróbáltatásokat?
Felmászni 900 m-re az pont egy jó kis kaptató :D
Tehát a második.
Igen, van, hogy nehezebb. De előttem is írták, minden ember más.
Más energiát használsz mindkettőhöz. A fizikai erőnlét és a mentális állapot nem ugyanaz, bár függ egymástól a kettő. Pl., ha most szakítottál lehet otthon fogsz kuksolni egy hétig, de egy másik ember ettől az ingertől agresszíven kúszik fel a Tátrán, mert még jobban bizonyítani akar.
Menekülés lenne egy fizikai kihívás? Lehet, de lehet, hogy egész másról van szó. Mozgás által egy csomó stressztől megszabadulhatsz. Valakinek enélkül nem megy, így dolgozza fel. Szerintem az már kicsit extrém eset, amikor valaki csak hegyet mászik, hogy ne kelljen másokkal beszélgetnie mondjuk. Van ilyen hétköznapibb tevékenységgel, a munkába menekülés, amikor saját magától veszi el az ember a szabadidejét, hogy ne kelljen a magánéleti gondokkal foglalokznia. A fizikai kihívásokba menekülést azért ennél sokkal nehezebb összehozni, kivéve, ha testépítő, súlyemelő, hasonló szakmában van az ember, vagy nagyon gazdag és sok ideje van ilyesmire.
Egyértelműen a lelki része nehezebb…
A fizikaiban is előbb segít az adrenalin
"Mihez kell nagyobb energiaszint"
Gondolkodni, hogy ne különböző kategóriába tartozó kérdések közül kelljen választani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!