Ha visszamehetnél az időben és megakadályozhatnád az internetet (ha az időutazás úgy működne, mint a Dragon Ball-ban/Bosszúállók Végjátékban/stb., vagyis nagypapa paradoxon lehetősége nélkül), megtennéd?
56:
Nagyon szeretnéd azt hinni, hogy nagyobb hatással vagyunk magunkra, mint a környezetünk. Sajnos kevesebb irányításunk van az életünk felett mint szeretnénk, a legtöbbünknek legalábbis. A gének, a kultúra, a politikai helyzet és a nevelés mind korlátozzák az akaratunkat. Itt van miért:
Nem.
És nem csak azért nem, mert ez ilyen formán kivitelezhetetlen hülyeség. Az internet nem egyetlen valami, amit elpusztítva megakadályozod annak létrejöttét. Ez több évtizedes, kutatások, tapasztalatok, és technikai fejlődés eredménye. Ahhoz, hogy a kialakulását megakadályozd, folyamatosan kéne szabotálni minden technikai fejlesztést. Nem úgy van, hogy megnyomsz egy piros gombot, és eltűnik minden. :D
De mint írtam, nem csak ezért. Hanem mert gyakorlatilag az összes feltételezésed úgy, ahogy van, baromság.
"összességében szerintem több hátránya van az internetnek mint előnye"
Ez egész egyszerűen nincs így. Baromság.
"a hátrányai nagy hátrányok amik az élet legfontosabb területeit érintik negatívan"
Nem.
És attól, hogy te mondod, még nem lesz így.
"például életcél, önfegyelem, motiváció, közösségek, kapcsolatok, párkapcsolatok"
Dehogy, ezekhez vagy semmi köze, vagy épp az állításoddal ellenkezőleg: pár ritka kivételtől eltekintve kifejezetten pozitív hatással van rájuk.
"kémkedés/magánélet, diktatúra"
Itt kezd már végképp komolytalanná válni. :-)
Pont, hogy a diktatúrák legnagyobb ellensége az internet, hiszen egy decentralizált információforrás.
"Az internet szerintem csak addig volt jó ameddig főleg csak kockák voltak rajta"
Egyéni szubjektív vélemény, lelked rajta.
"én is azoknak a dolgoknak az áldozata vagyok, amiket felsoroltam"
Nem, te egyszerűen csak gyenge képességű vagy, csak beismerés, és önfejlesztés helyett egyszerűbb másra ráfogni.
"ezért az embernek állandóan harcolnia kell az ösztöneivel, hogy megszabaduljon tőle"
Kell a frászt.
"Egyrészt árad belőle az apátia"
Dehogy.
De ezek szerint azt sem tudod, az mit jelent.
"ami miatt a technológiai fejlődés lassan kezd egyre inkább harcban állni az átlag emberrel ahelyett, hogy az átlag ember életét megkönnyítené"
Te valamit nagyon benézel, ugyanis pont, hogy egyre könnyebbé teszi az életünket.
"a következő nagy automatizálási hullám felé tartunk"
Igen. És ez tök jó.
Ne mondd azt, hogy az a vágyak netovábbja, hogy az ember napi 10 órát a szalag mellett robotoljon, és az egész emberi lényből mindössze annyit hasznosítanak, hogy képes egy adott mozdulatot elvégezni. Ezt egy automatizált rendszer gyorsabban, és pontosabban végre tudja hajtani.
Az embereknek meg talán nem arra kéne törekedni, hogy minél hamarabb, minél butábban kikerüljenek az iskolából, hanem arra, hogy ha már az evolúció olyan agyat adott nekünk, ami semmi más élőlánynek nincs, akkor használjuk már ki azt!
"Könnyen elveszti az ember a bizalmát a technológiában ha megtudja mi folyik politikailag és kulturálisan a nyugati országokban."
Mi a kettőnek a köze egymáshoz?
Nagyon gyenge vagy a logikai összefüggések meglátásában.
"akkor még volt mi leváltsa az akkori alacsony kepzettseget/képességet kovetelo munkákat ami hasonló volt ilyen szempontból, de kényelmesebb"
Nem is baj, ha nem lennének olyan munkakörök, amikhez nulla agy kell.
De egyébként lesznek. A gépeket is valakinek kezelni kell, azokat karban kell tartani, és van még jónéhány olyan munkakör, ami nehezen automatizálható.
A társadalomnak pedig tényleg a tudás felé kéne elmozdulnia, nem pedig biorobotokat kéne kitermelni.
Egyébként abban sincs igazad, hogy az ipari forradalom idején mindenkinek lett a tudásának megfelelő új munkája. Összességében a puszta izomerőt kívánó munkák aránya jóval kisebb lett. Ennek az egyik következménye az lett, hogy az emberek képzettségi szintje rövid időn belül megemelkedett. 300 éve ha nem végezted el az elemi iskolát sem, akkor is egész jó esélyekkel indulhattál a munkaerőpiacon. 50 éve ugyanilyen eredménnyel csak betanított szalagmunkásnak, vagy utcaseprőnek vettek volna fel.
"És mi lesz a 70-100 IQ közötti emberekkel?"
Egy 70-es intelligenciahányadosú ember még tanítható. Nem lesz belőle sem agykutató, sem atomfizikus, sem szoftvermérnők, de annál azért többet elérhet, mint hogy egy mechanikusan betanult repetitív feladatot végezzen élete végéig.
70-es IQ alatt kezdődnek a gondok, de azért ha megnézzük, ez a népességnek kb. az 1%-át érinti, és igazából most sem tudnak mit kezdeni velük. Beállítják őket egy-egy alibi-munkahelyre, ahol közel nulla hasznot termelnek, de a munkahely komoly állami támogatást kap érte cserébe. Vagy a szociális foglalkoztatókban dolgoznak, amik elsősorban szociális intézmények, és nem profitorientált munkahelyek. Ezek akkor is meg fognak maradni, ha nagyobb fokú lesz az automatizálás.
"egyre több a céltalan, depressziós ember"
És szerinted kiből lesz nagyobb valószínűséggel céltalan, depressziós (és gyakran alkoholista) ember? Ezek aránya a gyári munkások, közmunkások, betanított munkások körében kb. duplája, mint más rétegekben.
Sőt, hadd említsem meg, hogy az alacsonyabb végzettségű emberek jóval kiszolgáltatottabbak másoknak.
De felesleges minden agymenésedre reagálni. Olyan vagy, mint egy beakadt lemez. Mindegy, mi van, te ugyanazokat az ostobaságokat hangoztatod végig.
A tény pedig az, hogy tévképzeteid vannak. Lerí rólad, hogy egy sikertelen vesztes vagy, aki mindenki mást próbál okolni a saját hibáiért.
Magadba kéne nézned, és felismerni a gyengeségeidet.
Egyébként tényleg groteszk, amikor egy megkeseredett technikaellenes azért csak-csak aktívan használja az általa szidott technikát. Akkor is ciki, ha ehhez mindenféle beteg ideológiát kitalálsz, meg magadnak is bemagyarázod, hogy téged valami kényszerítő erő vesz rá, hogy használd. :D Hadd ne mondjam, ez mekkora baromság.
És hogy mit adott nekünk a technika, és az internet?
Tudást, jobb létet, szórakozást.
Számtalan dolog megtalálható interneten. Akár ezen az oldalon is kérdezhet az ember, és 99%-ban kap is rá választ. De én például két nyelvet is megtanultam ennek a segítségével. Vagy ha emlékszel még az online oktatásra: igaz, döcögősen ment, de mennyivel döcögősebb lett volna, ha nem lett volna internet, se fénymásoló, és indíigóval, kézírással körmölt lapokat kaptatok volna, tetemes késéssel, postán eljuttatva.
Meg úgy általánosságban: szinte akármilyen információnak utána tudsz nézni, legyen az tudományos, technikai, gyakorlati információ. Online tudsz banki ügyeket intézni, ami havi szinten több órát megspórol, ami alatt lehet értelmes dolgokat is csinálni.
A szórakozás terén is óriási segítség. Talán ezt nem kell külön ecsetelnem.
Az emberi kapcsolatokat is nagyon előre tudja mozdítani. Tudod, most már nem jelenti egy kapcsolat megszakadását az, ha valaki elköltözik. És az is könnyebben találhat barátokat, vagy akár társat, aki egyébként kevésbé szociálisabb lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!