Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nevezik sokan a éjjel 3...

Miért nevezik sokan a éjjel 3 órát az Ördög órájának?

Figyelt kérdés

Mi abban az órában olyan misztikus?

Akkor miért nem inkább a reggel 6 óra a Gonosz órája?



2021. nov. 13. 21:02
1 2
 1/14 grafno ***** válasza:
33%
Senkit nem ismerek aki így nevezne pedig több ezerre tehető az ismerőseim száma szerte a világból.
2021. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
29%
Azért mert akkor aktívabbak a lelkek/szellemek.
2021. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
:O
2021. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Akkor volt Ördög Nórának orgazmusa.
2021. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Grimfox ***** válasza:
72%

Ez nagyon nem biztos, mert csak úgy hallottam, vagy olvastam valahol. Lehet pont itt gyk-n. Valami olyasmi volt, hogy pont "átellenben" van Jézus megfeszítésével, vagy halálával a kereszten, ami délután történt. Szóval elvileg ez ilyen keresztény dolog. Lehet más az eredete, de én ezt a magyarázatot hallottam/olvastam.

A magyar népmesékben például inkább éjfélkor jön elő a gonosz, meg a szellemek, stb.

2021. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Sose hallottam róla, de rágógliztam, mindig tanul az ember, ezért szeretem ezt az oldalt. Az ördög is átállítja amúgy az óráját amikor mi?


[link]

2021. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Már többször volt ebben az időpontban paranormális vagy megmagyarázhatatlan élményeim.Én is a szellemvilág megnyilvánulásának tudom ezt be, valahogy az ember, ebben az időpontban fokozottan érzékeny ezekre az eseményekre.
2021. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Atya Fiú Szentlélek miatt
2021. nov. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Korábban én is ezt a "fordítot Jézus" elméletet hallottam, de nem emlékszem a pontos részletekre. Nem is igazán foglalkoztam ezzel. De most érdekes volt olvasni a linkelt cikkben, hogy az alvási ciklusokkal lehet összefüggésben az időpont. Egy ideje felborult az alvásom, és pont ilyen 3-3:30 körül szoktam felébredni. Mint pl. ma is. 😴
2021. nov. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Igazából az éjfélt nevezték az Ördög, vagy a boszorkányok órájának. Mivel a régi néphitben az éjfél liminális időnek, időtlenségnek számított (vagyis magyarán 00:00-kor nincs idő). Ahol pedig az "időtlenség" és a "teretlenség" jelen van, ott jelen vannak a természetfeletti lények is. Szóval nem csak az időre, hanem a térre és vonatkoztak természetfeletti asszociációk.

A természetfelettiek jelen lehetek az emberi civilizációtól távoli helyeken pl.: erdő, rét, hegy, mocsár stb.

De jelen lehettek liminális tereken pl.: két falu határa közötti elválasztó mezsgye, töltés, árok, híd, út, kert vége, de a legkiemelkedőbb ezek közül a keresztút. Ezeket összefoglaló néven "rossz helynek" nevezték. „Ha a föld rossz hely, amelyen éjjel 12-kor jársz, meglátod az ördögöt…” (vagy találkozhatsz boszorkányokkal, illetve holtakkal).

2021. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!