Képesek leszünk valaha arra, hogy megismerjük a dolgok eredetét? Hol kezdődött az egész? Honnan indulhatott? A múltból? A jövőből?
Figyelt kérdés
Vagy még az eredetnek is van eredete? És annak is? Meg annak is? Létezik egyáltalán a kezdet és a vég? Vagy minden összekapcsolódik egy végtelen hurokban, és a kezdet és vég csak különböző kifejezések pontosan ugyanarra a pillanatra?2021. máj. 2. 13:42
1/5 anonim válasza:
Képesek leszünk valaha arra, hogy megfogalmazzuk a kérdéseinket? Ez fontos lépés, főleg a tudományok kategóriában.
2/5 anonim válasza:
Döntsd el, hogy a tudomány érdekel, a filozófia, vagy a misztika, és ennek megfelelő kategóriában tedd fel a kérdésed.
3/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem érted a kérdést. Ez nem az én problémám.
2021. máj. 2. 15:57
4/5 kretens válasza:
Szerintem a válasz nem az anyagi világban keresendő.Ha jelen valóságunkban vizsgáljuk a folyamatokat akkor azt látjuk hogy a dolgok előre haladnak és nem visszafelé.Például ha leverünk egy üvegpoharat és összetörik akkor soha sem fogunk olyat látni hogy az üvegdarabok visszarendeződnek pohárrá.De... az üvegpohár is elbomlik egy idő után az alkotóelemeire ha nem nyúlunk hozzá egyszer sem vagyis visszatér abba az állapotba tehát az alkotóelemeire mint amiből készült tehát kezdet és vég állapota ugyan az lesz ugyan azok az atomok és végül is nincs jelentősége az eltelt időnek.A lényeg hogy a mi valóságunkban valójában már létező alapvető legegyszerűbb alkotóelemek körforgását és mindezek minden lehetséges kombinációjának a folyamatát látjuk újra meg újra.Mint ahogy a legelején emlitettem a válasz nem ebben az anyagi valóságban keresendő mert úgy néz ki hogy ezek a legegyszerűbb alkotóelemek mintha mindig voltak vannak és lesznek de valahogy mégis ide kellet hogy kerüljenek mivel csak úgy maguktól nem jöhettek létre.Persze lehet azt mondani hogy ezek össze voltak zsúfolódva egy elképzelhetetlenül kicsi pontba majd felrobban de nem ad választ arra hogy ez a kicsi sűrű pont hogyan jött létre.Az nem válasz hogy a semmiből egyszer csak lett valami.Bár érdemes azon is elgondolkodni hogy nekünk embereknek is meg van az értelmi és felfogó képességünknek a maga határa tehát megvan a magunk tudományos plafonja amin túl már nem fogunk tudni továbblépni mert egyszerűen ennyi adatott meg de ettől függetlenül még lehetnek olyan törvényszerűségek ami tőlünk függetlenül működnek és amit mi ebben az anyagi formánkban nem is lesz lehetőségünk megismerni.Lehet hogy van egy olyan valóság is ahol nem az a kérdés hogy hogyan keletkezett mert nincs időhöz kötött törvényszerűség tehát állandó.Abban a valóságban nincsenek kételyek félelmek fizikai szükségletek hanem örök kreativitás aminek a lényege az hogy végtelen kombinációk végtelen átélése vég nélkül.
5/5 anonim válasza:
Egyszerű geometria a válasz: KÖR (gömb). Jelöld ki rajta bármelyik pontot. És kérdezd meg magadtól: az a pont a kör kezdete, vagy végpontja? ;)
A köv. lépés: spirál / rugó.
Meg ezeknek főként
FRAKTÁLIS
változatai (pl a végtelenségig csavarodó rugó, stb).
Persze lehet áltudományosságba, hipotézisekbe is bonyolódni, mint a Nagy Bumm csillagászati elmélet, csak minek (az csupán csinnadratta / nagy bumm).
Én inkább gondolkodom, így az akadémiai tudományhit távol áll tőlem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!