Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes elmélyülni az...

Hogyan érdemes elmélyülni az ezotériában?

Figyelt kérdés

A szkeptikusok számára leszögezném, hogy a troll megjegyzéseikre nem tartanék igényt :)

Egyébként én magam is szkeptikus vagyok, de mostanában elkezdett érdekelni a téma, azonban abszolút nem tudok így az ezotériáról semmit, úgyhogy a kérdés arra vonatkozna, mivel, hogyan érdemes kezdeni? Könyvek, dokumentumfilmek...?



2021. márc. 31. 23:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Légy türelmes és járj nyitott szemmel légy olyan mint egy mesebeli galambi válogasd ki a kölest megadnak

Olykor egy gyermek is mondhat olyasmit ami megmarad benned :)

2 év múlva bölcsebb leszel.

2021. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ennek a kérdésnek így annyi értelme van, mintha azt kérdeznéd, hogy érdemes elmélyedni a sportban...

Kezdetnek például nem ártana eldönteni, hogy a foci vagy a Forma 1 érdekel, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2021. ápr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Véleményem szerint sehogy. Felesleges. Semmivel sem lesz jobb neked. Elég elfogadni néhány egyetemes törvényt. Mint például azt, hogy nincsenek véletlenek. Minden úgy történik ahogy neked a legjobb. Ha irányítani próbálsz, sokkal nehezebb lesz, mint ha rábízod magadat az univerzumra, vagyis elfogadod, hogy minden úgy jó, ahogy van. ;) Ezotéria témában tele van az internet bullshittel. A hiszékenyeket megvezetik minden hülyeséggel. Én is így kezdtem. Aztán szép lassan eljutottam a buddhizmusig.


Persze valahol el kell indulni azon a bizonyos úton és ahogy #1es írta, válogasd ki a kölest magadnak miközben figyelsz és nyitott szemmel jársz.


Ahogy a buddhisták szokták mondani, nem mással, hanem magaddal kell foglalkozni. Azzal, hogy mi van a szívedben, lelkedben. Nem az számít, hogy miért fut át előtted egy fekete macska 😁

2021. ápr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha szkeptikus vagy és el akarsz mélyülni, akkor olvasd el pl a Vörös oroszlánt Szepes Máriától. Én sem hiszek benne, de a könyvet élveztem, korábban többször is elolvastam.
2021. ápr. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább tudnod kellene, mit akarsz elérni, Kérdező. Csak úgy, cél nélkül szerinted hova jutnál el?
2021. ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Szkeptikusként megmondom hogy annyira vagy szkeptikus mint én hívő. Egy szkeptijus tudná hogy mint ezotéria rovat a világon az összes olyan megmagyarázatlan dolgot 1 kalap alá tesz ami kiüti egymást amúgy :) Ilyen a reinkarnáció és a szellemek léte, vagy ufoké egyszere. Te inkább egy olyan kisgyerek vagy aki ezzel akarta megakadályozni a normális ésszerű válaszokat. Közben meg a kérdésedbe meg sem fogalmaztad a kérdést rendesen, ami szintén nem erősit rá arra hogy egy erős szkeptikus/ateista jellem lennél, max valami ilyen hívő és hitetlen között ingadozó gyermek. Ezért nem hibáztatlak, mert tényleg jó lenne valamibe hinni, van amire valóban nincs magyarázat a világban, de az sem dobható el hogy bármi féle spiritualitáshoz vagy valamilyen ezotériás marhasághoz köze lenne.
2021. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Fel*
2021. ápr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Először azt tisztázd, mi az ezotéria szó valódi jelentése.

Idézem a wikipédiából:

A szó főnévi formája a görög 'ezoterikosz' (latinosan 'ezoterikus') melléknévnek, melynek jelentése: belső, benső (ezo=befelé). Bővebb értelemben a lélek belseje felé irányuló utazást, szűkebb értelemben pedig csak a beavatottak számára elérhető misztikus tudást jelent.


Szkeptikusnak lenni jó.

Azaz vizsgáld meg és győződj meg a valódiságáról, mindennek.

Buddha sem állított mást.

Több különálló forrás tanulmányozása is segít, a közös elemet keresve. És hogy honnan indulsz, azt tudhatod, de fentebb is írták, mi a cél?

A cél a valódi önismeret, az emberi lét teljességének feltárása.

Ebben nagyon sok út áll a rendelkezésünkre, ezek vallások, filozófiák, szóval tanítások.

Ezeknek mind közös eleme, hogy a világ amit látsz, és te is eredetileg nem anyagi eredetű, hanem szellemi.

És ahogy mondták ezt is, ha nincsenek véletlenek, akkor te sem véletlenül mutatsz érdeklődést ez iránt.

Talán mostanra váltál képessé erre az érdeklődésre.

Azaz megértél rá szellemileg. Vagy lelkileg :)

2021. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Mik azok a benyomások, amik ide vezettek?
2021. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Az attól függ mi a célod. Önismeret, érzékelésed finomítása, megvilágosodás vagy csak szimplán olvasgatni szeretnél misztikus dolgokat cél nélkül?
2021. ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!