Mitől lesz valaki szkeptikus?
Talán annyiban igazad van, hogy a saját gondolkodásomhoz próbáltam igazítani a szerintem torz kérdést. Nem kötekedni akarok, érdekes a téma. De hadd kérdezzek kettőt, és arra az egyre válaszolj, amelyik kérdést szimpatikusabbnak találod.
1. Neked mikor múlt el a szkepticizmusod?
2. Mióta hiszel ezekben a dolgokban?
Aki az ezotériában hisz az akár képes hinni abban is, hogy lapos a Föld vagy, hogy nincs is koronavírus…
Nem rezgés, hanem butaság, hiszékenység és naivizmus, ennyi!
azok az ateisták, csak ahogy a spirtiben hívők istenképe "kitágult" úgy torzult a megnevezés is. min két oldal sokszor túltolja, az igazi szkeptikus középtájt szokott lenni azokból van itt pár vagy egyáltalán nem foglalkoznak a témával. mellesleg tényleg elégsok fake információ van az ezotériában, ami miatt az egykor helytálló irányzatok ma jobbhíján elvesznek az agymenések között.
(Telepátia, testen kívüli élmények)
amúgy semmilyen spiri oka nincs, nem tapasztalta szóval nincs, és ennyi.
(lélek) A lélek hit kérdése, ha hiszel Istenben vagy bármelyik megnyilvánulásában pl Visnu akkor a lélekben is. Én életnek/ életerőnek nevezném mindkettőt.
(reinkarnáció) Abban az sem feltétlen hisz aki hivő, a keresztények, az iszlámok, Mohamedánok nem hisznek a reinkarnációban.
az ateisták meg egyikben sem. hit nélkül is lehet tiszta életet élni és hittel is be lehet mocskolni a kezet.
ez a dogma már majdnem babona szintre van felfújva.
a szkeptikus gondolkozót jelent, mindent fenntartásokkal kezel, legyen az tudományos vagy hit kérdése, széles körben utána jár nem nyeli be egy ember meséjét, racionális válaszokat keres. de googlezd csak ki.
de ha belegondolsz valahol a spiri cuccoknak kapcsolódnia kell az anyaghoz és ha kapcsolódik az anyagi valósághoz akkor azt tudományosan bizonyítani lehet. Objektív szemlélettel észre lehet venni az apró párhuzamokat/kapcsolatokat.
Persze feltételesen el kell fogadni hogy az ember több az állatnál ami megeszi vagy amit megeszik. ;)
bár a tudomány ágazattokat sem árt megnézni, a kézzelfoghatónál az is több. a Természettudományon kívül még ott a Társadalomtudomány, Bölcsészettudomány stb.
#11 a hit a neveltetéstől, a szocializációtól és a tapasztalatoktól függ.
Gondolom te írtad a 9-t és a 12-t is. ami számomra teljesen korrekt válaszok voltak.
én mindig is hittem egy fensőbb erőben a túlvilágban, így neveltek. majd tizenévesen megkeresztelkedtem. idővel a keresztény, buddhista egyvelegével ismerkedtem meg (már csak díszpogánynak hívom) de szép lassan a reinkarnációnál álltam meg. és kutakodni kezdtem mi minden vallásnak az alapja, (a tudományt is beleértve) mi a gyökere? ez a tudomány irányzaban a Bölcsészettudomány>Vallástörténet>Összehasonlító vallástörténet kategória...persze csak hobby szinten.
Nekem nincs azzal bajom ha valaki másban hisz, hanem ha nem fogadja el hogy más másban is híhet. nem mindenki 180 cm kigyúrt szakállas férfi... vagy 165cm idol akkor a látásmód a világról alkotott kép miért lenne ugyan az?
Ami meg tudományos tények azok valóban tények, annyira hogy ha megbotlasz és eltaknyolsz azt a gravitációnak köszönheted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!