Ausztrál kutatóknak sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen?
Egy felfoghatatlan felfedezés.
Elképesztően bizarr dolgok folynak a világban, legalábbis a kvantumfizika szintjén létező kvantumvilágban.Ausztrál kutatók olyan dolgokra jöttek rá, melyek arra utalhatnak, hogy a valóságunk egyáltalán nem az, aminek látszik. Sőt, nincs is olyan, hogy valóság...
A kvantumfizika szintjén ugyanis teljesen máshogy működnek a dolgok, mint a világunkban, amiknek a folyamatait az általános fizika tudja leírni. Egy objektum például egyszerre tud hullámként és részecskeként is viselkedni.Ezt annak idején a híres kettős rés, vagy kétrés kísérlet során be is bizonyították.Az akkori eredmények szinte sokkolták a kutatókat, mivel az sejlett fel belőle, hogy a részecske attól függően képes teljesen máshogy viselkedni, hogy megfigyelik-e, vagy sem.
Vagyis, ha nem nézünk bele a saját szekrényünkbe, talán nincs is belseje, mert pillanatnyilag nem is létezik, mivel nem figyeljük?Ilyen, és ehhez hasonló kérdések vetődnek fel a különös valóságérzékeléssel kapcsolatban.
Egyesek szerint most a kutatóknak sikerült még közelebb jutniuk a megfejtéshez, de még mindig rengeteg a kérdés: sőt, úgy is mondhatnánk, hogy sokasodtak a megválaszolandó kérdések.
Sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen.
vagyis nem műszerek okozzák ezeket az eltéréseket. Ezzel egyértelművé vált, hogy a részecske figyeli, hogy figyelve van-e. Ez elég bizarrul hangzik, és látszólag semmi rételme nem lenne.
Kivéve akkor, ha egy szimulált valóságban élünk.Ugyanis, ha mesterséges a rendszer, akkor minden bizonnyal takarékoskodik az erőforrásokkal, és nem jelentet meg olyan dolgokat, amikre senki sem "figyel". Vagyis egy szekrény belseje csak akkor létezik, ha bele is nézünk.
És abban a pillanatban, amikor újra nem figyeli senkit, megszűnik létezni a tér egy adott pontja.
Az elmélet egyelőre nagyon teoretikus és bizarr, ugyanakkor a kutatók felhívták rá a figyelmet, hogy tudományosan bizonyítható a kvantumvilág összefüggései segítségével.
Legalábbis egyelőre minden arra mutat, hogy ezen elmélet helyes, és a valóság, mint olyan, nem is létezik.
A nagy kérdés persze az, hogy akkor miben élünk? Valamiféle kivetített holografikus világban? Egy gigantikus és nagyon összetett szimulációban? Mi magunk is a rendszer részei vagyunk?
Ezekre a kérdésekre valószínűleg nem lesz egyhamar válasz, mindenesetre egyre többen "ébrednek fel", és kezdik lehetségesnek tartani, hogy a világegyetem nem az, aminek látszik. [link] melyik eza kísérlet? Hól lehet enek utánaólvasni?
Mondjuk onnan, hogy lefotózza egy gép, és megnézed később?
Vagy rögtön felolvassa neked, hogy mi van a képen, stb.
"Az a logikatlan, hogy te egy olyan dologrol beszelsz, hogy hogyan valtozik meg valami egy hatasra, amit elotte senki sem latott, hogy nezett ki."
Mondom, hogy nem fogtad fel.
Előbb írtuk le, hogy de. Ne játszd a hülyét. Bár lehet, hogy nem kell játszanod?
Az ember körbeforgat egy kamerát a feje felett, és felvételt készít. Aztán megnézi. Vagy még ezer más módon is meggyőződhet arról, hogy ott van. Pl. radarral, esetleg ultrahanggal letapogatja.
Ne próbálkozz inkább, mert nem vagy azon a szinten.
hülyézhetsz, de attól még szolipszista filozofizálást művelsz.
Valamiről nem tudjuk, milyen, amíg nincs róla adatunk.
Ez miért jelenti azt, hogy akkor az addig nincs is ott?
Persze, kizárni nem lehet.
De a kvantumfizikai kísérleteknél, mondjuk az összefonódás vizsgálatánál, s vizsgált spineknél nem erről van szó.
Úgyhogy nem tudom, mire megy ki ez, amit itt próbálsz összehozni.
Persze legegyszerűbb lehülyézni a másikat. Akkor nem kell érvelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!