Ausztrál kutatóknak sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen?
Egy felfoghatatlan felfedezés.
Elképesztően bizarr dolgok folynak a világban, legalábbis a kvantumfizika szintjén létező kvantumvilágban.Ausztrál kutatók olyan dolgokra jöttek rá, melyek arra utalhatnak, hogy a valóságunk egyáltalán nem az, aminek látszik. Sőt, nincs is olyan, hogy valóság...
A kvantumfizika szintjén ugyanis teljesen máshogy működnek a dolgok, mint a világunkban, amiknek a folyamatait az általános fizika tudja leírni. Egy objektum például egyszerre tud hullámként és részecskeként is viselkedni.Ezt annak idején a híres kettős rés, vagy kétrés kísérlet során be is bizonyították.Az akkori eredmények szinte sokkolták a kutatókat, mivel az sejlett fel belőle, hogy a részecske attól függően képes teljesen máshogy viselkedni, hogy megfigyelik-e, vagy sem.
Vagyis, ha nem nézünk bele a saját szekrényünkbe, talán nincs is belseje, mert pillanatnyilag nem is létezik, mivel nem figyeljük?Ilyen, és ehhez hasonló kérdések vetődnek fel a különös valóságérzékeléssel kapcsolatban.
Egyesek szerint most a kutatóknak sikerült még közelebb jutniuk a megfejtéshez, de még mindig rengeteg a kérdés: sőt, úgy is mondhatnánk, hogy sokasodtak a megválaszolandó kérdések.
Sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen.
vagyis nem műszerek okozzák ezeket az eltéréseket. Ezzel egyértelművé vált, hogy a részecske figyeli, hogy figyelve van-e. Ez elég bizarrul hangzik, és látszólag semmi rételme nem lenne.
Kivéve akkor, ha egy szimulált valóságban élünk.Ugyanis, ha mesterséges a rendszer, akkor minden bizonnyal takarékoskodik az erőforrásokkal, és nem jelentet meg olyan dolgokat, amikre senki sem "figyel". Vagyis egy szekrény belseje csak akkor létezik, ha bele is nézünk.
És abban a pillanatban, amikor újra nem figyeli senkit, megszűnik létezni a tér egy adott pontja.
Az elmélet egyelőre nagyon teoretikus és bizarr, ugyanakkor a kutatók felhívták rá a figyelmet, hogy tudományosan bizonyítható a kvantumvilág összefüggései segítségével.
Legalábbis egyelőre minden arra mutat, hogy ezen elmélet helyes, és a valóság, mint olyan, nem is létezik.
A nagy kérdés persze az, hogy akkor miben élünk? Valamiféle kivetített holografikus világban? Egy gigantikus és nagyon összetett szimulációban? Mi magunk is a rendszer részei vagyunk?
Ezekre a kérdésekre valószínűleg nem lesz egyhamar válasz, mindenesetre egyre többen "ébrednek fel", és kezdik lehetségesnek tartani, hogy a világegyetem nem az, aminek látszik. [link] melyik eza kísérlet? Hól lehet enek utánaólvasni?
Van egy ilyen kísérlet, amiben két összefonódott részecskét megmérnek.
Ha az 1ik kiad egy értéket a másik is megkapja annak az "ellenkezőjét"
Erre mondta 1-2 tudós hogy ez csak véletlen. De bebizonyították hogy nem.
A szekrény hátulja dolog közel sem akkora butaság. Komoly tudósok vitatkoztak rajta. Einstein pl nem hitt benne. Mert azt mondta, hogy a hold akkor is ott van amikor nem nézi. Hát nem.
Nem tudományos weblap, de jól leírja, laikusoknak is érthető.
Az ezo weboldalak ugyanezt írják le, csak hozzá írnak 1-2 hülyeséget amitől érdekesebb lesz.
"Erre mondta 1-2 tudós hogy ez csak véletlen."
Milyen tudósok mondanak ilyet? Az összefonódás tényét és működését nem tagadja a tudományos világ, ismert tény.
"azt mondta, hogy a hold akkor is ott van amikor nem nézi. Hát nem."
Hát de.
Az más téma, hogy, amivel a cikk is kezd, hogy amit mi valóságnak élünk meg, az mélyebben egy sokkal bonyolultabb és bizarrabb dolog.
De a tudományos globális vélemény egyáltalán nem állít olyat, hogy a dolgok csak akkor léteznek, ha nézzük, illetve olyat, hogy a tudatunk hozná létre ezeket.
Igen, vannak ilyen teóriák is. Nulla igazoltsággal.
Az index cikkében idézett teória is egy bizonyos tudós teóriája. És az sem arról szól, amit a cikk belemisztifikál, illetve inkább most te.
"Nem tudományos weblap, de jól leírja, laikusoknak is érthető."
Érthető, csak nem teljesen korrekt. És ismétlem, ez csupán egy teória.
Egy a sokból.
Érdekes teória, az tény.
"De ha senki nem nez meg valamit, honnan tudja, hogy miylen?😂"
Melyik részt nem sikerült megérteni?
Nem írtad le.
Sehol sem volt olyan állítva, hogy valamiről nem tudjuk, milyen, mert nem nézzük meg.
Összefonódás: leírtam a kétrés-kísérletről is, hogy az interferencia-kép megnézése nem omlasztja össze a szuperpozíciót, tehát látod, hogy van.
36
Nem, nem volt leirvs sehol. Epp ezert kerdezem, hogy ha valamit nem nezel meg honnan tudod, hogy milyen. Sehonnan
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!