Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent számodra a halál?...

Mit jelent számodra a halál? Te hogyan értelmezed a halált?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 16:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es válaszoló, esetleg röviden, saját szavaiddal összefoglalva leírhatod hogy ezek alapján a könyvek alapján Számodra mit jelent a halál.
2020. nov. 6. 11:53
 12/17 Tofika2 ***** válasza:
Egy másik helyre megy a lelkem. Kiszáll a testemből a lelkem és vagy a Mennybe vagy rosszabb esetben a Pokolba kerül. A Purgatórium szerintem nincs, mivel a Bibliában sehol sem találunk rá utalást, de a Pokolra és a Mennyre igen
2020. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia,

A Kor 3:12-15 levélben, Szent Pál, ír a purgatóriumra utalva:


"Ha pedig valaki az alapra aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, szalmát épít, mindegyiknek a munkája nyilvánvaló lesz; ugyanis az a nap megmutatja, mivel az tűzben fog megnyilvánulni, s a tűz majd kipróbálja, hogy kinek-kinek milyen a munkája. Az, akinek megmarad a munkája, amelyet ráépített, jutalmat nyer. Az, akinek munkája elég, kárt vall; ő maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Isten áldjon!

2020. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as Hozzászóló,


Köszönöm szépen a válaszod.


Minden jót kívánok!

2020. nov. 8. 22:54
 15/17 anonim ***** válasza:
A halál az élet testvére. Egyik sem létezik a másik nélkül. A halál megtanít jól élni. Az élet megtanítja elfogadni a halált. Ha nincs élet, halál sincs. Ha nem lenne halál, élet sem lenne. Mert az már nem élet, ha nem lenne halál. A halál az élet tükre...
2020. nov. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. nov. 14. 01:26
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyszerre félek is meg nem is tőle. Ternészetes, az élet velejárója, viszont nagyon aggaszt mi lesz utána. Hogy vajon tényleg lesz e egyáltalán valami vagy csak megszűnünk és nem marad semmi (,amit ergo nem is fogunk egyidejűleg érezni...).

Szeretteim halálának a gondolata miatt aggaszt a halál, mint jelenség. A magam halála is egy ijesztő tény, és mivel korlátozva érzem magam bő max 100 éves korig, így inkább az zavar, hogy lehet nem mindent tudok ebbe az időbe belezsúfolni. Nagy álmom sok helyre elmenni, sok helyet látni és élményejet szerezni. Emellett szeretnék majd a kivánt területen érdemet/érdemeket elérni. Ha ezek teljesülnek, nem lesz olyan ijesztő gondolat.

Röviden szólva, félek, hogy elmegy felettem az élet és az életem nem használtam ki lehetőségek terén, ergo "jeéentéktelen" lesz a halálom.

2020. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!