Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a valóság? Mit jelent...

Mi a valóság? Mit jelent számodra a valóság?

Figyelt kérdés

2020. jún. 12. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy emberek által közösen megszervezett illúzió,ami egyre gyorsuló mértékben eltávolodik a valódi létezéstől.
2020. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, érdekes amit írtál.

Az nem lehetséges hogy a valóság épp az általad említett valódi létezés, csak épp a legtöbb ember eltávolodik ettől a valódi létezéstől vagyis magától a valóságtól és belemerül egy illuzórikus világba amit ezt követően a valósággal azonosít?

2020. jún. 12. 12:08
 3/8 anonim válasza:
81%
42
2020. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan erre gondoltam.
2020. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
A létezés mindene. Isten a valóság.
2020. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy felfoghatatlan időszakot jelent számomra.
2020. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindennek és mindenkinek eredete maga a megnyilvánulatlan. Épp ezért persze fontos tudatába kerülni erről.

Ugyanakkor mivel az eredetünk maga a megnyilvánulatlan, a potenciálisan üres (mint anyagi szinten az anyaméh), ennél fogva nem az eredetünk magam a létezés. Habár a lét szülőhelye.


Minden, ami nem az eredetünk, az a létezés. A létezés lényege az illúzió, ami csak akkortól hasznos, amikor már tudatába kerül a létező arról, hogy illúzió minden, ami létezést mutat.


Amiről írtam, halálközeli élményemből is ered. Ezek alapján bárki eldöntheti, hogy a saját magam számára mi a valóság. nézőpont kérdése. Bizonyos szemszögből a lét, tehát az illúzió a valóság. míg más szemszögből ez egy önellentmondás. Épp ezért döntse el mindenki saját maga, mit hogyan címkéz.


Én nem igazán szeretek címkézni, definiálni, mivel mindenki mást és mást ért címkék alatt (legalábbis elvont fogalmak alatt, mint valóság, ördög, isten, hallucináció, stb). Inkább körülírtam pontosítás végett, hogy mi alatt mit értek.

2020. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 7/7 válaszoló!


Köszönöm a Te válaszodat is.

A kérdéssel nem is az volt a célom hogy bárki is definiálja a valóság fogalmát. Talán ezt nem is lehet egyértelműen szavakkal megfogalmazni, legfeljebb csak körbeírni. A szavak a gondolatból erednek, a gondolat pedig az emberi elme szüleménye. Maga az emberi elme is túlságosan korlátozott és véges hogy megértse,felfogja hogy pontosan mi is a valóság. De nagyon érdekelt hogy ki mit gondol ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 13. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!