Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek, milyen a Mennyors...

Alex22 kérdése:

Szerintetek, milyen a Mennyország?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 11:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szerintem felhőkön járnak a lelkek, a családok együtt vannak és van egy hegy, ott lakik Isten meg a szentek. Lent a hegy lábánál pedig vannak a békés kis házikók ahol az emberek laknak.
2010. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
barátom látom neked legalább van képzelő erőd. Ha tényleg érdekel, hogy milyen a menny, akkor menny az 1. oldalra, és nézd meg az első kommentemet.
2010. júl. 31. 21:23
 13/25 anonim válasza:
Szerintem nincs és pedig azért mert van aki így is teljesen booldog és elégedett a földön és annak minek mennyország?!
2010. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
76%

Már elnézést kérdező, de Te kérdezted, hogy Szerintetek milyen a Menny. Valaki leírja a véleményét, te meg leszólod, hogy nem. Miért, már leírni sem szabad, hogy ők hogy képzelik el? Könyörgöm, a nézeted a Mennyről senkire nem kényszerítheted rá, hagy gondolja olyannak, max csalódik majd...


Bocs az offért.

2010. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 bslayer15 válasza:
Szerintem kár készülni az élet utáni "életre", mert senki nem tudja, hogy mi van ott amíg meg nem tapasztalja ergo meg nem hal. Persze elképzelések lehetnek, de koncentráljunk inkább a jelenlegi életre.
2010. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Én így vélekedek a Mennyországról:

Az emberek régen(és ma is) rengeteget szenvedtek.Kellett egy ún. kapaszkodó, amiben hihetnek.Hihetnek egy szebb, egy jobb világban, ahol találkozhatnak a szeretteikkel.Később, ezt a dolgot tényleg elhitték.És ekkor jobban belegondoltak.Ha van jó, akkor rossznak is kell lennie, nem?Ezért kitaláltak, egy borzalmas helyet, a Poklot.De hát kik kerülhetnének a pokolra, ha mindenki a mennybe megy?Mivel akkor is sok volt a bűn(sőt több is) a rossz embereket "száműzték" oda.

Ezek ellenére (kiderült szerintem, hogy nem vagyok hívő) én tisztelem azokat az embereket akik hisznek.Bennük van hit, hogy létezik élet a halál után, hogy van egy jobb(és egy rosszabb) világ.Sajnos, én már ilyen fiatalon sem hiszek a Mennyországban.Én abban hiszek, hogy minden megmagyarázható, vagy ha nem, az nem is létezik...


11.

L

2010. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Fiúk-lányok!

Itt mindenki úgy beszél akár a pokolról akár a mennyországról, mintha ott valóságos személyek sétálnának. Holott lelkekről van szó! Tudjátok, ami a halál alkalmából kimegy a testből...Ez aztán egyes elképzelések szerint más testben születik újjá, (lélekvándorlás)másmilyen vallások szerint pedig a mennybe ill. a pokolra jut. Aztán majd az utolsó ítélet napján támad csak fel a test, hogy aztán vagy örök megsemmisülés(tüzes tóba vettetés)vagy az isten örök országa várjon rá. Akiket érdekel, hogy az milyen, olvassa el a Jehovisták kiadványait, azok igen szemléletesen ecsetelik. Én személyesen nem hiszek ilyesmikben. Már csak azért sem, mert elég sok régi és újabb vallásos elképzelést ismerek ebben a tárgykörben. Ezek meredeken ellentmondanak egymásnak, azaz kölcsönösen kizárják egymást. Marad az, hogy meghalunk és nincs tovább. Vallásos meggyőződésében nem akarok senkit megsérteni, ki-ki higgyen, amiben akar.

2010. aug. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Kedves Kérdező,

Pokol és Menny... Mindkettő a Földön található, a Te életedben. Elmondom hogyan: Én az életemből 15 évet töltöttem egy olyan ember mellett, amit nem szerettem. Ha hozzám nyúlt hánynom kellett.... (Elnézést az őszinteségért) Aztán az Angyal szólt hozzám, és azt mondta: Hozd meg a döntést, mi nem segíthetünk, amíg saját akaratodból nem akarsz változtatni. És döntöttem. Elváltam, és egyedül élek a gyerekeimmel, mintha láncot szedtek volna le a lábaimról, szabad a lelkem, a testem, és boldog vagyok. A Menny és a pokol is benned lakozik, akárcsak a Jóisten, és Te döntöd el melyikben éled le az életedet! Üdv: J.

2010. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Olyan a mennyország,amit te elképzelsz,mert ha hiszel benne,akkor számodra létezik!Számomra nincs mennyország,én úgy vélekedem,ha meghalunk akkor vége mindennek.A mennyországot azok találták ki,akik nem tudják elfogadni,hogy egyszer vége mindennek.Sokan mondják,hogy majd a mennyben megbékélünk.Hogy tudnék megbékélni a mennybe (már ha létezne),ha én a földön a családommal,barátaimmal,állatkáimmal érzem jól magam.A mennybe egyedül mennék,ahol senki sincs ott,ami engem boldoggá tesz.Mi a jó ebben?Amúgy,meg amit a neten/tv-ben lát az ember,nem kell mindent elhinni.Harry Potter sem tud a valóságban varázsolni,sőt igazából nem is létezik,csak kitaláció más formában.
2010. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 tüzes válasza:
A Mennyországban teljes öröm és boldogság van, nincs fájdalom. Találkozunk szeretteinkkel.
2010. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!