Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan hogy jelen?

Tényleg van olyan hogy jelen?

Figyelt kérdés
Ezt teljesen komolyan kérdezem. Hiszen az idő nem áll meg. Nincs jelen. Olyan mint egy folyó. Van ami előtted van, van ami pedig már mögötted. És most nem arra gondolok, hogy valaki jelenleg telefonál vagy ilyesmi. Az a jelen iszonyatosan kicsi ideig létezhet. Nektek mi a véleményetek?
2010. júl. 15. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

hát vedd úgy hogy odaírtam hogy szerintem.:)

bocsánat, tényleg oda kellett volna, csak én úgy vagyok vele hogy amíg nincs bizonyított tény addig terrmészetes hogy én sem tudhatom mi a valóság.

az idő tehát - szerintem - oylan formában nem létezik ahogy mi megnevezzük. másodperc,perc, óra...ezeket mi találtuk ki, hogy könnyítsük az életünket. de ahogy a világűr, ugy az idő is végtelen, ezért nem lehet mérni. egy ember élete ha nagyban nézzük semmi- pedig nekünk hosszú idő. ezért számomra egy olyan fogalommá vált amely annyira megfoghatlan és képlékeny, hogy nem hiszek a létezésében. az az idő ami létezhet, az emberi aggyal felfoghatatlan - akár a végtelen.

2010. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindig a jelenben vagy...
2010. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Félreérted a dolgot kedves kérdező. :)


Csak jelen van, egy nagy MOST, mindig. Te egy helyben állsz a folyóban, és a víz jön feléd, és hagy el, de egy ponton mindig érintkezel a vízzel. Ez van most is. A jelen örökké létezik, csak mindig más. A múlt és a jövő az, ami csak gondolataidban jelenhet meg, mert csak a jelen a biztos. Pontosan fordítva van a dolog, mint ahogyan elképzelted elsőre. :)


Egyébként ennek a dolognak iszonyat mély háttere van, talán elsőre el sem hinnék sokan. Filozófiai. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!