Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan hogy jelen?

Tényleg van olyan hogy jelen?

Figyelt kérdés
Ezt teljesen komolyan kérdezem. Hiszen az idő nem áll meg. Nincs jelen. Olyan mint egy folyó. Van ami előtted van, van ami pedig már mögötted. És most nem arra gondolok, hogy valaki jelenleg telefonál vagy ilyesmi. Az a jelen iszonyatosan kicsi ideig létezhet. Nektek mi a véleményetek?
2010. júl. 15. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mivel még az a kis idő is jelennek számít,sztem van :D
2010. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
jelen az épp most folyó idő :)
2010. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így viszonyulok az időhöz:

A jelen ez, amit megélek. Pl. hogy itt gépelek. Azt is a jelenhez veszem, ami pl. délelőtt történt, hiába múlt időben beszélek róla. A múltat inkább nagyobb eseményekhez, az életem fordulópontjaihoz kötöm. Elvégeztem az iskolát. Az iskolai tanulmányaim a múltam. Azóta nemsok úgy történt, egysíkú az életem, így bár hónapok óta így megy, mégis jelenként definiálom. A jövő természetesen picit más. Holnap sem fogok másként tenni, mint ma, és szerintem 1 hét múlva sem. A jövőt inkább a jelen mint egy nyúlványát gondolom, a tényleges jövő viszont akkor fog megnyilvánulni, ha újabb fordulóponthoz érkezik az életem. Mikor átlépem azt a határt, lépek a tényleges jövőbe.

2010. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szerintem idő sem létezik.
2010. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen van. Ezt a választ a jelenben írom, tehát MOST. De amint elküldöm, ezt már a múltban írtam. Érdekes dolog. :)
2010. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
már írták a választ: nincs idő. csak mi gondoljuk hoyg van, megkönnyíti az életünket, de valóljában ilyen nem létezik.
2010. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
20:21 És ezt honnan veszed?:O
2010. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Szerintem az idő ÁLLANDÓ. Mint ilyen, ha úgy tetszik egyet értek azokkal, akik úgy vélekednek, hogy nincs! Ugyanis, szerintem minden folyamatosan történik... Ami valamikor volt, az is volt jelen, ami lesz, az is lesz jelen, és amikor épp ott vagy, akkor van jelen... 10 milliárd fényévvel odébb is van jelen, mégis, ha át akarod utazni mondjuk fénysebességgel, akkor az egyrészt 10 milliárd év, másfelől rajtad kívül ennek a sokszorosa telik el közben... Érdekes téma, főleg mert a szinguláris tartományban (pl. egy fekete lyuk belsejében) elvileg véget is ér (az általunk definiált idő). Hogy ez miben nyilvánul meg... passz:) Feltehetőleg ott a fizikai semmi... Ez megint egy remek fogalom, ami megér egy külön kérdést ugyebár - a végtelennel együtt:)
2010. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Gondolod, hogy mások rosszul gondolják, de TEEEe aztán tudod?...najó, nem kötekszem, hiszem én sem tudom.De vallásos vagyok, úgyhogy nekem van róla véleményem a Bibliából kifolyólag, de tudom, hogy hiába is írnám le, mert aki elolvasná(és nem vallásos), tuti leszólna..vagy lepontozna.:(

Egyébként, kérdésre válaszolva, egyetértek az egyik előttem szólóval...részben. Én úgy általánosan egy évre kiterjedően szoktam jennek nevezni az időt, de amúgy már az öt percel ezelőtti dolgokról is múlt időben beszélek, de ez természetes. Ki higy van vele.:-)

2010. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
bocsi 20:51es vagyok, és a komit a 20:21esnek szántam
2010. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!