Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Észrevettétek J. K. Rowling...

Észrevettétek J. K. Rowling egóját? :D

Figyelt kérdés

Feltűnt már, hogy J.K.Rowling oroszlán csillagjegyű, és a saját kis főszereplőjét is oroszlánná tette? Konkrétan Harry Potter is július 31-i lett, mint az írónő. Mindemellett még a Griffendél állata is az oroszlán. Ezzel szemben a negatív karakterei, mint pl. Piton és Voldemort, bakok.

Nem asztrológiai szempontból tettem fel a kérdést. Inkább csak érdekesnek találom, hogy valakinek ekkora az egója. Mondjuk nyilván így akart ő maga is belekerülni egy fantáziabirodalomba, de miért pont bakok? Nem találom olyan negatívnak ezt a csillagjegyet.


2010. júl. 13. 16:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
Jaa, a mitológiák meg ilyenek nekem is tetszenek, hogy vannak benne történetek/szereplők belőlük, meg is lepődtem, hogy ilyen témában milyen sok ismerős dolog van :D
2010. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Oroszlánok... :)


Én Rák vagyok, az asc-em Kos. Nekem nincs bajom Piton proffal. Nem gondolom, hogy gonosz, de hogy antiszociális és depresszióra erősen hajlamos, az biztos. Elkövette élete egyetlen és legnagyobb hibáját, de becsülettel viselte a következményeit élete végéig. Igen, Lumpsluck prof is Mardekáros, ő mégsem gonosz.

Azt nem tudtam, hogy Voldemort is Mardekáros volt. Ez új.

2010. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tényleg mardekáros volt, nem tudom, hogy olvastad-e a könyvet, de írják benne ;)
2010. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy Voldemort Mardekáros volt! Egyébként nem lett volna ilyen gonosz!

Ami az elméletedet illeti az tök igaz. Valószínűleg a saját személyiségét így próbálta becsempészni a műbe.

Viszont a Hollóhátról és a Hugrabug-ról nem sok mindent tudunk meg a 7 kötet alatt.

[link]

[link]

2010. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti: olvasni olvastam, de az elkerülte a figyelmem, hogy Mardekáros volt. Azt tudom, hogy prefektus és iskolaelső volt.
2010. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ez az, hogy olyan érzést kelt, hogy "ha rossz valaki, akkor csak mardekáros lehet", pedig nem hiszem el, hogy a griffendélből és a másik két házból(amikről ugye szinte semmit nem tudunk meg) nem lehet valaki gonosz :D
2010. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Hehe én is szüz lány vagyok,és Hermione a kedvencem,és hasonlitok is rá.Kis könyvmoly vagyok :D
2010. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
83%
És a vízöntőnek melyik ház a megfelelője?:D
2010. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
83%

Na és a Skorpiónak? :)

Amúgy olvastam, hogy Rowling nagyon alaposan megválogatta, milyen nevet ad a szereplőinek. Mindegyik név illik a viselőjéhez. Nem tudom, mi a címe a könyvnek, de nagyon tetszik.

2010. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

off és spoiler xD



Piton nem is gonosz, végig csak szerepet játszik, dumbledort is azér öli meg mert az alapból haldoklik, és így nyeri el teljesen voldemort bizalmát, aki a végén megöli őt, de piton az utolsó szavaival harrynek segít


spoiler vége és on xD


én nem vettem észre, de tény hogy rowling nem elég eredeti ahhoz hogy ne támaszkodjon minden sarkon valamilyen mitológiai vagy asztrológiai stb dologra, amit beleépítve érdekesebbé teheti a kis túlélőjének a kalandjait

2010. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!