Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Észrevettétek J. K. Rowling...

Észrevettétek J. K. Rowling egóját? :D

Figyelt kérdés

Feltűnt már, hogy J.K.Rowling oroszlán csillagjegyű, és a saját kis főszereplőjét is oroszlánná tette? Konkrétan Harry Potter is július 31-i lett, mint az írónő. Mindemellett még a Griffendél állata is az oroszlán. Ezzel szemben a negatív karakterei, mint pl. Piton és Voldemort, bakok.

Nem asztrológiai szempontból tettem fel a kérdést. Inkább csak érdekesnek találom, hogy valakinek ekkora az egója. Mondjuk nyilván így akart ő maga is belekerülni egy fantáziabirodalomba, de miért pont bakok? Nem találom olyan negatívnak ezt a csillagjegyet.


2010. júl. 13. 16:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes.

Szted melyik a legnegatívabb csillagjegy?

2010. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Bazzeg, én is bak vagyok.:S De az összes tulajdonságom mardekáros.xD...:o És a Mardekár a kedvenc házam. Hallod...ez tök érdekes...Ebben van valami.
2010. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Egyiket sem tartom különösebben Voldemort-személyiségnek pl.

Másodiknak: Egen. Én is bak vagyok, és nekem is a Mardekár a kedvenc házam, de kíváncsi vagyok, hogy ezt mást is így látja-e. Jogos-e Rowling választása? :D

2010. júl. 13. 17:01
 4/35 A kérdező kommentje:
Persze azt hozzátenném, hogy frusztrál, hogy a Mardekárban azért zömmel idióta, gyáva csúszómászók vannak.
2010. júl. 13. 17:02
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szereplők is benne, amiket konkrét emberektől alkotott(úgy tudom Lockhart ilyen)...Lehet azért tette ugyanolyan csillagjegyűvé, mert így jobban tudott vele gondolatban azonosulni, bár nem tudom, nem értek az ilyen csillagjegyezésekhez. Én szűz vagyok(csillagjegy), róluk mit írt, ha már így megnézted? Érdekelne(bár úgy tudom Hermione szűz csillagjegyű, de javítsatok ki, ha nem vagyok pontos). Amúgy lehet, hogy csak azért lettek a negatív szereplők bak csillagjegyűek, hogy legyen benne valamilyen rendszeresség, tehát éppenséggel lehetett volna akár vízöntő is(csak hasraütésszerűen mondtam, mint ahogyan sok ilyen csillagjegyes dolgot is csinálnak(nem szeretnék senkit megsérteni persze)) vagy halak, de nem értek hozzá, mint mondtam. Tehát szerintem lehetséges, hogy azért pont bakok(nem tudom, melyik csillagjegy mikori születést jelent, csak tudom, hogy én szűz vagyok, mert szeptember eleje felé születtem), mert kellett valami rendszeresség bele :D Amúgy érdekes megfigyelés :)
2010. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a mardekárban nem csak idióta csúszómászók vannak, nagyon nagy és okos varázslók voltak ott(mint pl. Lumpsluck, meg persze Piton én Tom is(nagy varázsló bizony)), de engem is zavar az, hogy a mardekárból a nagyja szereplő, akit megismertünk, tényleg ilyen "idióta", de legalábbis nagyon sok negatív személyiségű; viszont a másik két házból(hugrabug, hollóhát) pedig alig ismerünk meg valakit.


utolsó

2010. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy zömmel. :D Egyébként Hermione valóban szűz, de ez nyilvánvaló is a karakteréből. Kis eminens. ;)
2010. júl. 13. 17:15
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nyilvánvaló? Érdekes...Én nem ismerem a csillagjegyek általános jellemzését, de ezekszerint Rowlingnál volt jelentőségük nekik ;)
2010. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Igen. Tetszik, hogy belenyúlt az asztrológiába és a különböző mitológiákba is. Pl. Fenrir Grayback neve a skandináv mitológiából származhat, ugyanis találni benne egy Fenrir nevű farkast.
2010. júl. 13. 17:22
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül van olyan tantárgy, hogy asztronómia. Semmit se foglalkoztt vele a könyv, de...azért benne volt!
2010. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!