Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha feltételezzük, hogy mindenk...

Ha feltételezzük, hogy mindenkire jellemző a csillagjegye, akkor erre milyen asztrológián kívüli tudományos magyarázatra tudsz gondolni? Pl. terhesség alatti napfénymennyiség, táplálkozás ilyesmik.

Figyelt kérdés
Nem vagyok, aki belelát ok nélkül valakibe valamit, de szerintem az esetek 80%-ában tényleg találóak a napjegy szerinte asztrológiai jellemzések. Ha nem a csillagok akkor miért lehetnek mégis hasonlóak sok vonásban pl. a júniusiak? Lehet az is, hogy nem mindegy melyik 3 hónap hatása marad ki a 9 hónapos terhesség alatt. pl az anya gondolatvilága, hormonrendszere más napfényben és ez befolyásolja a születendő gyerek személyiségét? Mert a csillaghatás tényleg meredeknek tűnik.
2017. márc. 1. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

hát én kos vagyok, de rám egyáltalán nem jellemző amit a kosokról állandóan írnak :)

a megszületendő gyermekre rengeteg minden van kihatással, még véletlenül sem a csillagok állása (belegondoltál már abba, hogy amit te csillagnak látsz bolygó már évekkel ezelőtt megszűnt csak az űrben megmaradt fényét látjuk?-tehát ez hogy lenne hatással bármire is?) a gyermek lelke a fogantatás előtt már 9 hónappal odakapcsolódik az anya lelkéhez, várva a fogantatás pillanatát... tehát: nem 9 hónapig van kapcsolatban az anyával hanem 18 és csak utána válik le róla, a születés pillanatában... - tehát, minden hónapban ott van :) persze nem véletlen hogy mikor születünk meg, de az életünk nem a csillagok állásától függ... :)

2017. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam és nem olvastam, hogy a születendő gyerek lelke már ott van az anya körül 9 hónappal a fogantatás előtt, pedig nagyon sok ezoterikus könyvet/ cikket alaposan átolvastam. De hát mindig van valami új. Köszönöm. Melyik kos tulajdonságot nem érzed? A dinamikusságot?
2017. márc. 1. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
úgy általában nem sok minden jellemző rám amit a kosokról gondolnak- többnyire bárkivel ha beszélsz, a kos-tól mindig óvva intik az embert, hát tőlem ( az embertől ) senkinek sem jut eszébe, hogy ne kerüljön a közelembe :D inkább szeretnek a közelemben lenni a higgadtságom-nyugodtságom-kiegyensúlyozottságom miatt :) - őszintén szólva arról, hogy a lélek már előtte az anyával van én is csak most 2 hete hallottam, bionergetika tanárnőnktől aki látó és mellette otthon szüléseket segít Erdélyben... nagyon sok mindent mesélt nekünk az anya-gyermek kapcsolatról, születésről... nagyon érdekes volt :)
2017. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Az asztrológia nemcsak ennyiből áll, hogy pl. valaki kos. Ez bulvár szint.
2017. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
egy szóval sem mondtam, hogy az asztrológia maga mint tudomány,ebből áll és skatulyáz, de az átlag ember ezt teszi... ez ilyen mert kos, az olyan mert ikrek, stb... mindennapi emberekről beszélek, akik skatulyáznak... természetesen ez ennél sokkal bonyolultabb és összetettebb... én soha nem foglalkoztam asztrológiával, nem is értek hozzá, de pont az általánosítás ellen vagyok és úgy gondolom egy igazi asztrológus aki ért hozzá is ezzel ért egyet, hisz minden embernek saját életútja van és nem lehet ily módon leegyszerűsíteni az emberek mentalitását-életvitelét stb... nem?:)
2017. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük, hogy mindenkire jellemző a csillagjegye, akkor máris hibát követtünk el.


>az esetek 80%-ában tényleg találóak a napjegy szerinte asztrológiai jellemzések


Igen, de nem azért, mert valós jelenségről van szó, hanem azért, mert rosszul "teszteled" a jelenséget. Ha korrekt eszközökkel vizsgálod a horoszkópot, garantáltan semmiféle hatást nem fogsz tudni kimutatni. Mert nincs. Hosszú lenne mindent kifejteni, de megemlítem a legfontosabb címszavakat, ha érdekel a téma, utánanézel:

- hideg/meleg olvasás

- Forer-hatás

- tudatos torzítások (pl. megerősítési torzítás)

- (duplán) vakított, kontrollcsoportos tesztelés

2017. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A megerősít torzítás esete lehet valószínű, mert gondolom az ember azt megjegyzi ,ha eltalálta valakinek a jegyét (pl. tippelés az illetővel való beszélgetés után), ha meg nem azt betudja annak ,hogy kb 10ből kétszer nem találja el, pedig lehet hogy többször sem. Amúgy okosan ki van találva a rendszer, mert a 12 jegyből kb 4-4-4-nek ugyanazok a tulajdonságok tulajdoníthatók, tehát ha a napjegy nem illik valakire, az ebbe eső aszcendensek, holdak jó magyarázatnak tűnnek, hogy az illető miért ilyen vagy olyan.
2017. márc. 3. 08:41
 8/9 A kérdező kommentje:
A bulvárhoroszkóp meg az életeseményeket jósló asztrológia sosem érdekelt ,nem is hittem benne. Engem a személyiségleíró mozgatott meg.
2017. márc. 3. 08:42
 9/9 anonim válasza:
Kedves első! Te honnan a viharból szedted azt, hogy a csillag egy bolygó?!?!?!?!?! Jártál földrajz órára? Szerintem nem. Szóval, a csillag egy saját fénnyel rendelkező égitest (világ egyetemben az egyetlen) , halmazállapota plazma, tulajdonképpen egy plazmagömb. A bolygó egy olyan jelentős tömegű égitest, ami egy csillag vagy akár csillagmaradvány körül kering (Megsúgok egy titkot: a Nap egy csillag, és a Föld bolygó a Nap körül forog), és vagy rendelkezik saját holddal vagy nem. ( Merkúr, Vénusznak egy darab holdja sincs, a Földnek egy darab holdja van, amit mi nagy H-val Holdnak írunk helyesen, Plutonak 5holdja van, és van bolygó, aminek ennél is több, de pontos szàmra nem emlékszem). És a hold
2017. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!