Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Nektek mi a lélektani típusoto...

Nektek mi a lélektani típusotok ÉS a horoszkópotok?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri a léleltani típusát és érdekli: [link]


Kérlek titeket, a "miért a horoszkóp szerint éled az életed" jellegű hozzászólásokat mellőzzük, mert a kérdés csupán kíváncsiságból fakad.


Találkoztatok már azonos személyiségtípusú emberrel? Vagy olyannal, akiről csak tudtátok a típusát? A horoszkópotok vagy a típusotok leírását találjátok jobban magatokra igaznak?

Bármiféle személyes sztorira, tapasztalatra, gondolatra kíváncsi vagyok.:)



2016. dec. 31. 18:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

#14, azért, mert butaságokat írsz, azért pontoztak le.


- Az MBTI egy pszichológiai teszt, nem neked kell a jellemzések, leírások alapján megtalálni a megfelelőt, hanem ki kell töltened a tesztet, aztán az megmondja, milyen típusba tartozol. Nyilván nem ugyanolyan egy 10-90%-ban I (az I-E skálán), mint egy 55-45%-os, de attól még afelé hajlasz, tehát a két típusból (a teszt azon a részén belül) az passzol.

- Az asztrológia egy rendkívül komplex, összetett rendszer. Aki FIGYELEMBE VESZI az élete során, az profitálhat belőle.

- Aki eszerint éli az életét - felteszem, te csak a napi horoszkópokra gondolsz, ami csak a csillagjegyet veszi figyelembe, de még ha nem is így gondoltad -, az szintúgy buta.

- Az asztrológiában (és nem a horoszkópban) van "ráció", de nem attól, hogy szerinted "van, aki aszerint éli az életét"...

- Az MBTI nem tudományosnak hirdeti magát, hanem tudományos. Vannak továbbfejlesztett verziói, ha nagyon érdekel, nézegess utána, illetve annak is, mi ez egyáltalán, nem vagyok google.

- Nem érdekel, és felteszem, másokat sem, hogy mit ítélsz el és mit nem.

- Sem a csillagjegyedet, sem a lélektani típusodat nem írtad le, már ha egyáltalán kitöltötted a tesztet. E két dolog volt a kérdés. Mégis mire adjon bárki neked 0%-nál többet? A válaszod se hasznos (legalább statisztikailag), se értelmes nem volt. Bocs.

2017. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Te most konkrétan leírtad a szerinted fontosabb tulajdonságaidat, hogy MI soroljunk téged be? Úristen... Ha a 140 IQ-d meg a 12 diplomád arra nem volt elég, hogy rájöjj, ez egy kitöltendő teszt... hát, nem tudok mit mondani. Autista vagy? Annak tűnsz. Mi a ráknak egyáltalán 12 diploma egy embernek? Úgy tűnik, a gyakorlati élethez tök hülye vagy.
2017. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek érzelmeim. Több éven át tartó vizsgálatokkal pedig több neves pszichológus, pszichiáter, orvos megállapította, hogy ezen 3 területen nincs baj az agyammal.

Számomra mások csak úgy vannak. Nem érdekelnek az emberekkel való kapcsolataim. Viszont leköt, ha eljátszom a manipulálgatásukkal. Néha mégis csak kihoz belőlem egy-egy mosolyt, mikor mások kapcsolatait úgy irányítgatom, hogy észre sem veszik."


Ja, autista vagy. Rájuk többnyire passzol az INTP. Vagy pszichopata, rájuk inkább az INTJ. Nekem kamunak tűnik egyébként, egyrészt túl hülyének tűnsz a 12 diploma 140 IQ-hoz, másrészt ha nem, és autista vagy, akkor nem manipulálgatnál - amihez szintén túl hülyének tűnsz.

2017. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

#21:


A helyzet az, hogy azt hiszem kicsit félreértettél. Kitöltöttem a tesztet. Több oldalon is, 13 különbözőt.

Minden egyes kérdésre teljes őszinteséggel válaszoltam viszonylag rövid idő alatt, hogy a válaszomat ne befolyásolhassa a túlgondolkodás, akaratos melléválaszolás.

13-ból 7-szer hozta ki az ISFP - "Alkotók" eredményt, így elméletileg a tesztek alapján oda kéne tartozzak.

Ha annak a jellemzését elolvasod, szerinted illik rám? Az egész 10%-ban aligha. 90%-ban abszolút nem igaz rám.


Ez tény, bár én nem véletlenül nem asztrológiát írtam. Pontosan amiatt, mert az már egy komolyabb témakör. Itt viszont a kérdésben is csak horoszkópról volt szó.


Én nyilas vagyok, oroszlán aszcendensel.

Nyilas: intuitív, jóakaratú, derűs, gyorsan haragvó, nyílt, túlhajszolt, heves, féltékeny. Lelkesedés hajtja, döntéseit emelkedett hangulati érzés kíséri, optimizmusa szinte elnyűhetetlen, nehezen viseli a hétköznapi szürkeséget.

Ezek már megbuktatták a dolgot.

Oroszlán aszcendens: Kolerikus (ez már kiüti az egészet), nyitott típus, szívesen mutatja meg önmagát, optimista, életörömmel teli, melegszívű, nagyvonalú, fontosak a barátai, felületes, elnagyzolja a dolgokat, Hirtelen haragú, lelkiismeretes.

Végképp hibás.


#22:


Először is, nem csak a "szerintem" legfontosabb tulajdonságaimat írtam le. A nagy része másoktól származó szemtől szemben megmondott jellemzés. Másodszor pedig nem a semmiért írtam. Csak a #19-es válaszban meg lett említve 2 dolog, amit gondoltam olyan módszerrel javítok ki, hogy saját maga jöjjön rá, ne nekem kelljen védekezni, hogy még azzal is meg legyek vádolva, vagy esetleg hazugsággal (csak mert nektek nem tetszik), ahogyan azt az interneten szokás. A tényszerűen levonható eredmény abból a válaszból az volt, hogy vagy nincs személyiségem (ami tudományosan lehetetlen), vagy egoista vagyok (amiben érdekelnie kéne mások rólam alkotott képe, csakhogy ez részemről pont az ellentéte). Nem azért mentem ebbe bele, mert számít, hogy mit gondolnak az itteni válaszolók rólam, hanem mert van egy hozzám köthető hibás feltételezés.


#23:


"túl hülyének tűnsz a 12 diploma 140 IQ-hoz"

Beidézted az írásomat: "Nincsenek érzelmeim. Több éven át tartó vizsgálatokkal pedig több neves pszichológus, pszichiáter, orvos megállapította, hogy ezen 3 területen nincs baj az agyammal." (kiemelném a lényegi részt, de a második mondatot egészében kell értelmeznetek), majd erre képes voltál azt írni: "Ja, autista vagy". Ezek után a tiédhez hasonló reakcióval megkérdezném: Melyikünk is a hülyébb logikai/tudományos szempontból? Arra a beidézésre, hogy több szakember megállapította nincs velem baj, te ráírtad a semmiből, hogy autista, vagy pszichopata vagyok. A gond az, hogy a pszichopatáknak túl sok olyan tulajdonsága van ami rám nem írható fel (illetve ha igaz lenne, azt megállapították volna). Az autizmus egyik típusa sem megfelelő rám (amit ismételten megállapítottak volna, ha lenne), talán a savant úgy 5%-a ugyanis több területen kimagaslóak a képességeim, azonban ennyi. A savant kategóriába sem kerülhetek be, mert 50%-uknál általános autista jellemzők vannak, a másik fél adagnál pedig más rendellenesség, azonban ezek közül nekem egyik sincs.


#UI:


Engem egy őszinte, önérdekű, manipulatív (de azt is őszintén), érzelemmentes, hideg (de szociális), szkeptikus, racionalista, sztoikus (bár talán azon is túl menő) robotként szoktak jellemezni.

2017. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztem eldönteni, hogy a saját magadról publikált információid milyen arányban tükrözik a valóságot, szóval abból indulok ki, hogy a teljes igazságot írtad. Ebben az esetben klasszikus INTJ vagy Asperger-szindróma gyanújával és némi szociopata hajlammal, nem is értem, miért nem jöttél rá eddig. Még megerőltetnem sem kellett magamat a diagnózishoz, annyira egyértelmű és tipikus.

Bizonyítékot egyébként mire szeretnél? Ez egy pszichológiai elmélet, tehát néhány (egyébként szintén neves) szakértő elképzelése arról, hogy mely adottságunk, affinitásunk miként befolyásolja a személyiségünket. Nyilván nem működik tökéletesen és nem is vitathatatlan a létjogosultsága, ha így volna, nem minősülne elméletnek, és talán a személyinken is fel lenne tüntetve a saját típusunk.:D Viszont a te ellenérveidet nem éreztem elég erősnek ahhoz, hogy megdöntsék a rendszert.

#19 voltam.

2017. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, milyen szakemberek milyen módszerekkel nézték meg, hogy minden oké az agyaddal, és egyáltalán miért volt erre szükség, de az autizmus egy skála, az enyhébb verziója (ahogy az előző is írta, asperger, én is azt tippelném neked leginkább) nem zárja ki, hogy működjenek az agyad azon területei, amelyeknek kell, csak maximum gyengébb az aktivitásuk. Az autizmus diagnosztizálása, főleg felnőtteknél amúgy is gyerekcipőben jár, a manipuláció és egyéb viselkedési mintáid egy intelligens aspie esetében lehetnek tanultak, tehát fenntartom, hogy inkább az vagy, mint pszicho- vagy szociopata.

E kettő mellesleg jelenleg antiszoc. személyiségzavar néven fut, és nem, ez sem zárja ki, hogy legyenek érzelmeid, még kötődést is éreznek akár, ill. bizonyos helyzetekben szorongást is képesek érezni. Ezt is nagyon gyakran diagnosztizálják félre és rámondják akár, hogy semmi bajod. (NEVES SZAKEMBERTŐL tudom mindezt a témához való jelenlegi hozzáállásról, nem az ujjamból szoptam ki.)


A nyilas és oroszlán tűz jegyek, nem "ütik ki egymást", ez nem egy számítógépes játék, ahol az egyik countereli a másikat, mert van egy tulajdonsága, ami a másik jegyre nem illik... ennél sokkal bonyolultabb rendszer. Mindkét jegyben lehetnek a személyiségedre nézve dominánsabb elemek, plusz még ott van az összes többi bolygó, a házak, fényszögek, stb. Ha CSAK horoszkópot nézel, nekem vannak hozzád (már a leírt tulajdonságaidhoz) egész hasonló nyilas jegyű ismerőseim.


Egyszer elég kitölteni a hosszabb tesztet, nem 13-szor kell, utólag már szándékosan manipulálhatod, torzíthatod az eredményt. Ha neked ISFP jött ki, akkor bizony ISFP vagy, akár tetszik, akár nem. Gondolom, nem dominál egyik sem igazán, nem nagyok a százalékkülönbségek, azért nem érzed, hogy rád illik. Attól még, e teszt szerint, az vagy.


Egy ISFP vagy Nyilas csillagjeggyel. End of story.

2017. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

INTJ vagyok, rák horoszkóppal és skorpió aszcendenssel.

Az mbti-s elemzésemmel szinte teljesen egyetértek, a horoszkópban nem hiszek, az aszcendenses dolog viszont szinte teljesen igaz rám, még ha nem is tulajdonítok neki sok hitelességet :D

15/L

2017. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

INTJ, bak, skorpió aszcendenssel.


Az MBTI-tesztet imádom és eszerint annak is tartom a valóságtartalmát reálisabbnak, az INTJ leírások sokkalta jobban illenek rám, mint amit a bakhoz szoktak írni, bár nem igazán követem a horoszkópot, - a magam részéről nem látok benne sok rációt, hébe-hóba elolvasom egy újságban, ha nincs jobb dolgom, de ostobaságot ad ki rendre- egyszer olvastam utána alaposabban. Van két INTJ ismerősöm, az egyikkel közülük többnyire semmiben se értünk egyet, állandóan vitázgatunk, miközben halomra jönnek az érvek, amik egyikünket se győzik meg, mert rögtön elő tudunk rá rukkolni valamivel, ami a saját nézőpontunkat igazolja... :D Ők talán valamivel érzelmesebbek nálam alapjáraton.

2017. dec. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

ENTP vagyok, rák horoszkóppal és szintén rák aszcendenssel.

Az ENTP nagyon stimmel, de a horoszkópommal még barátkozok, bár annyira nem hiszek az ilyen dolgokban, de ezt a kedves kérdező nem kérdezte😛

18/L

2018. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
ENFJ vagyok és oroszlán, kos aszcendenssel. Mindkettő leírása elég jól illik rám. A horoszkópom jellemzése inkább pár évvel ezelőttig volt igaz (régebben 2w3 volt az enneagrammom, most 2w1), de még mindig látom a hasonlóságot.
2018. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!