Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Nektek mi a lélektani típusoto...

Nektek mi a lélektani típusotok ÉS a horoszkópotok?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri a léleltani típusát és érdekli: [link]


Kérlek titeket, a "miért a horoszkóp szerint éled az életed" jellegű hozzászólásokat mellőzzük, mert a kérdés csupán kíváncsiságból fakad.


Találkoztatok már azonos személyiségtípusú emberrel? Vagy olyannal, akiről csak tudtátok a típusát? A horoszkópotok vagy a típusotok leírását találjátok jobban magatokra igaznak?

Bármiféle személyes sztorira, tapasztalatra, gondolatra kíváncsi vagyok.:)



2016. dec. 31. 18:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%

Azért az MBTI nagyon nem ugyanaz, mint a horoszkóposdi, egy tudományos elmélet, amiben nem hinni kell, legfeljebb érvelni lehet mellette vagy ellene. A típusa sem feltétlen az az embernek, amit egy-egy teszt kidob, azok csak segítséget nyújtanak az érdeklődőnek a sajátja megtalálásához.

Én amúgy INxP vagyok valószínűleg (még nem sikerült rájönnöm, hogy T vagy F), és Bika. Természetesen mindkét típusjellemzés jobban illik rám, mint a csillagjegyem leírása.:D

2017. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

ISTJ és Bak (Vízöntő hold)

16/L

2017. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Jelentosen kevesebb volt a szkeptikusok valasza, mint amit vartam. :D Koszi szepen a valaszokat!
2017. jan. 1. 22:48
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

Engem eddig egyik típus sem tudott lefedni még csak félig sem. Nem hogy irányt adni a megtaláláshoz...


Horoszkópomat pedig sosem néztem igazán, de most ahogy poénból visszaolvasgattam, és emlékeztem az adott idő történéseire, még nekem is sikerült majdnem nevetni (ami nagy szó)!


A horoszkóp tényleg egy túlmisztifikált dolog. Van benne ráció, mivel sokan élik e szerint az életüket, így a téged befolyásoló környezetben élő horoszkóp-hívő emberek által közvetetten téged is befolyásolhat a horoszkóp. Ha közvetlenül nézzük, akkor az esély közel van a 0-hoz, de megvan a lehetősége, hogy valakinél tényleg bejöhet. Nem ítélem el a dolgot.


Ez az MBTI viszont jobban megkavart, mert tudományosnak hirdeti magát. Ezzel csak az a baj, hogy a tudományban tudjuk, hogy két fajta kimenet lehetséges. "Egyetemes, 100%-os igen vagy nem", ellenben az eredmény hamis. Ez a "rendszerezés" így elég sértő a tudományra nézve.

Tessék, itt vagyok én élő példának! Ha ez a dolog tudományos lenne, akkor minden embernek legalább találnia kéne egyetlen olyan típust amivel legalább 75%-ban egyezik. Én viszont egyikkel sem egyezem még csak 50%-ban sem. Egy személyiségtípus sincs olyan, amely hozzám akárcsak hasonló jelzőket mutatna.

2017. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
INTP, rák, halak hold, több halak vonás mint rák.
2017. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
INFJ oroszlán :)
2017. jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
55%
- és mind a kettőt igaz rám, nyilván az INFJ jobban, lévén ez egy komplex pszichológiai teszt.
2017. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Az én válaszomban (#14) mik azok a haszontalan elemek amik miatt 0%-os?
2017. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Nem akartam parttalan vitát folytatni veled, ezért nem reagáltam a kommentedre mostanáig, de az én problémám pl. az, hogy szemlátomást úgy formálsz véleményt az MBTI-ról, hogy fel sem fogtad igazán, mi az.

Ha egyetlen típus jellemzői sem lennének rád igazak még átfogóan sem, az azt jelenté, hogy nem töltődsz fel emberek társaságában, de egyedül sem, nincs szükséged sem szellemi ingerre, sem fizikálisra, nem fókuszálsz sem a múltra, sem a jelenre, sem a jövőre, nincsenek saját elveid, nem szeretsz logikusan gondolkodni, nincs tehetséged sem az elemzéshez, sem a tervezéshez, nem vagy konfliktuskerülő, de nem szeretsz vitatkozni, nem vagy hajlamos sem a pontosságra, sem a késésre, nem fontosak számodra sem a hagyományok, sem az újítás, stb., órákig írhatnám a listát. Egyszóval nem lenne személyiséged, ugyanis az MBTI nem random, egymástól független vonásokat tulajdonít a típusainak, hanem azt dönti el, hogy a különböző preferencia-skálákon hol helyezkedsz el. Minden evilági halandó emberről meg lehet mondani, hogy egy tetszőleges skálán mennyire beszédes/érzelgős/akármi, egyszerűen azért, mert itt, a Föld nevű bolygón mi képesek vagyunk értelmezni ezeket a fogalmakat.

Rendszerint azok az emberek szokták a te álláspontodat képviselni, akiknek az egóját sérti, hogy valaki rájuk merészelt húzni bármiféle szabályszerűséget/skatulyát, hiszen így oda a személyiségük misztikus és meghatározhatatlan mivolta.

2017. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
11%

Nem parttalan vita. Amennyiben hiteles forrásból, tudományosan igazolt, hibátlanul alátámasztott tények kerülnek elő érvekként, azokat elfogadom.


Ha ennyire hiszel ebben a rendszerben, akkor utólagos engedelmeddel kérnék tőled egy kis plusz munkát. Nagyjából leírom milyen vagyok, hozzáírva azt is, hogy mit mondanak rólam mások, hogy ne lehessen arra fogni, hogy "csak én látom így magamat". Először azokra írok, amiket te felsoroltál, majd ami még eszembe jut, azt a végére írom. Kérlek írd majd le, hogy szerinted melyik típus illik rám legalább 75%-ban!


Először is nem tudom hogyan kéne "feltöltődnöm", erre nem tudok válaszolni. Szellemi ingerek alatt mit értünk? Szellemi kihívásokat, agyat próbáltató élethelyzeteket? Ez pont hogy leköt. Fizikális ingerre annyira tényleg nincs szükségem, bár több harcművészetet és küzdősportot űzök, igaz önhaszon céljából. A múlt tényleg nem érdekel. A jelen nem "carpe diem" módon, azonban mivel abban élek, foglalkoztat rendszeresen a jelenlegi helyzetem, státuszom. A jövőm pedig egyértelműen foglalkoztat. A logikai képességeim majdnem tökéletesek, még ha a bonyolultabb algoritmust követem is. Az elemzőképességem elég magas, tekintettel arra hogy 12 diplomám van dicséretes eredményekkel, köztük mérnöki, kriminalisztikai, ügyviteli, programozói is. A terveim még ha nem is óramű pontossággal, de elsőre szinte mindig hibátlanul végződnek. A vitatkozás tényleg nem érdekel, viszont a logikus és megfontolt viták, ellentétes véleményű eszmecserék viszont igen. Sosem késem, én halál pontos vagyok, esetleges külső behatásra van B,C,D,E,F tervem a pontosság megtartására (legyen az akár fizikai, időbeli, szellemi pontosság). A hagyományok és az újítások attól függően számítanak, mekkora hasznom van belőlük.

Az IQ szintem kereken 140. Az EQ-m nem mérhető. Nincsenek érzelmeim. Több éven át tartó vizsgálatokkal pedig több neves pszichológus, pszichiáter, orvos megállapította, hogy ezen 3 területen nincs baj az agyammal.

Számomra mások csak úgy vannak. Nem érdekelnek az emberekkel való kapcsolataim. Viszont leköt, ha eljátszom a manipulálgatásukkal. Néha mégis csak kihoz belőlem egy-egy mosolyt, mikor mások kapcsolatait úgy irányítgatom, hogy észre sem veszik.

Számomra a saját életem biztosítása az elsődleges prioritású, de nem feltétlenül anyagi haszonban mérve.

Több vállalat többségi tulajdonosa, abszolút irányítója vagyok.

A családom jó helyzetű volt mindig is, normálisan kezelnek, bár én a "család" szót nem tartom megfelelőnek, mivel ahhoz szeretnem kéne őket, én viszont nem érzek feléjük semmit, még közönyt sem, így jobbnak tartom a "biológiailag hozzám köthető egyének" kifejezést.

A művészeti érzékeim kimagaslóak (könnyedén eljátszom az egy-egy adott hangszerre írt legnehezebb darabokat 3 próbálkozáson belül, kimagasló a rajz és festő készségem, több szerkesztőt utasítottam vissza több szépirodalmi regényem megjelentetésének ajánlatával).


Most hirtelen ennyi. Amennyiben találtál egy szerinted rám illő típust, kérlek írd meg!

2017. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!