Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek még emberek az...

Miért hisznek még emberek az asztrológiában?

Figyelt kérdés
Régóta bizonyított, hogy csillagok és bolygók állása nincs hatással az ember életére (kivételt képez ez alól a Nap és a Hold). Olyan, hogy asztrológia tulajdonképpen nem is létezik, nincs definiálva. Empirikus igazolása sincs, és alapjaiban véve teljesen abszurd a ma elfogadott fizikai ismereteink mellett.
2015. júl. 13. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

1. mert félnek a döntésektől, a felelősségvállalástól (sokkal könnyebb a horoszkópra fogni);

2. mert útmutatást keresnek;

3. mert kiskaput, könnyebb utat keresnek maguk és mások megismerésére;

4. mert csalódottak, elégedetlenek, kiábrándultak (saját maguk vagy mások miatt);

5. mert tartozni szeretnének valahová, kiemelkedettnek, beavatottnak akarják érezni magukat, lehetőleg olcsón ( valódi dolgokat tanulni, megdolgozni érte ugyebár nehéz);

6. mert tanulatlanok és hülyék.

2015. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%

Számos olyan dolgot művelünk, ami az általad alkalmazott megközelítés alapján értelmetlennek tűnik.


Ízelítőül néhány:

- Lottózás, szerencsejáték.

- Rendszeres ivás, dohányzás.

- Háború, erőszak.

- Átlagosan napi 4 óra tévénézés.

- A legyártott áruk 60%-a fél éven belül a kukában végzi.


Lehet, hogy az emberek nem az általad megadott megközelítés szerint élnek?


Lehet, hogy te is csak szelektíve alkalmazod?

2015. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"Régóta bizonyított, hogy csillagok és bolygók állása nincs hatással az ember életére"


Az asztrológia (NEM a bulvárhoroszkóp!) nem is állítja, hogy van. Annyit állít, hogy előre eltervezett életutad van, előre eltervezett állomásokkal, a bolygókhoz és egyéb keringő égitestekhez hasonlóan. Ezért von párhuzamot a kettő között.

2015. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2015. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mert szeretik az embertársaikat bekategorizálni
2015. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Én mint laikus úgy gondolom,hogy ha a Föld és a Nap kihatással van az életünkre akkor,miért ne lehetne kihatással bármely más égitest?

Az ilyen horoszkópokban,jóslásokban én sem hiszek,de az életünkre simán lehet kihatással.

2015. júl. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert nem olyan ostobák mint te. Nem hagyják magukat az őseik képességeitől elvágni és képesek elfogadni azt, hogy több is van annál mint amit a két szép szemed lát és érzékel. Nem agy mosott nyomorultak akik képtelenek túllépni az emberi agynak megtanított korlátokon és képesek elfogadni azt, hogy be lettek csapva. Szembenéznek azzal amivel te még mindig képtelen voltál. (ha egy kicsit is tisztában lennél az energiaformákkal és azoknak a változásaival bizonyos bolygók és csillagok állása alapján, akkor te is képes lennél felfogni, hogy miért is van alapja.. ja várj, te is csak egy vak materialista rabszolga vagy. nvm.)
2015. júl. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7/7


A kérdésem nem volt provokatív, sem sértő. Számos ismerősöm van, akik hisznek ebben, én elfogadom őket, ők elfogadják, hogy én nem. Neked túl nehéz lett volna?


A kérdésemre nem tudtál érdemi választ adni, viszont áruld el nekem, kérlek, hogy melyek azok a "bizonyos bolygók és csillagok", név szerint?


A pocskondiázásodat nem tudtad alátámasztani, így nem több üres fecsegésnél, ami azt a képet festi rólad, hogy az Ezo Tv-n edződött fotelcsillagász vagy, akinek az általános ismeretei sem terjednek odáig, hogy megkülönböztessen egy bolygót egy csillagtól.

2015. júl. 14. 19:31
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Én a saját tapasztalataim miatt hiszek benne. Először a saját csillagjegyemet tanulmányoztam, de nem az újságokból, hanem a sok-sok leírás összevetéséből.

Utána olvasgattam az összes többi jegyről is nagyon sokat, az aszcendens hatásáról, majd elkezdtem megfigyelni az embereket (évek óta). Olyan ,,kísérletet" végeztem, hogy pl. több azonos csillagjegyű embernek a viselkedését összehasonlítottam, és mindig nagyon sok hasonlóságot találtam köztük. Nem feltétlenül először voltam tisztában a horoszkópban leírtakkal, mint a hasonló viselkedésükkel. De úgy tapasztaltam, hogy nagyon sok minden valóban úgy igaz rájuk, ahogy a sok-sok jellemzés összességében véve leírja.

Szinte minden ismerősöm visszaigazolást ad arról, hogy a horoszkóp nem hülyeség. Persze ehhez tényleg ismerni kell a csillagjegyeket jellemzőit, és magát az illetőt is.

Sokan azt mondák, hogy rájuk nem igaz a horoszkóp.

A barátnőm skorpió, halak aszcendenssel. A legtöbb skorpióról az hírlik, hogy vezéregyéniségek, erőteljes a fellépésük, stb... a barátnőmre ez nem igaz. A barátnőmnél a halak jegynek az introvertáltsága (befelé fordulása) dominál. Tehát hogyha valakinek a csillagjegye azt mondja, hogy ő egy kifelé forduló, közlékeny, stbstb. személyiség, viszont az aszcendense introvertált tulajdonságokkal rendelkezik, akkor máris egy csomó minden el fog térni attól, amit az illető olvas a csillagjegyéről.


Hogy a tudomány mit állít, azzal nem tudok mit kezdeni, hogyha mások a tapasztalatok. Bizonyíték nincs arra se, hogy létezik, és arra sincs, hogy nem létezik. Olvastam már, hogy hogyan próbálták bizonyítani egy teszttel, hogy nem létezik. Válasszák ki a horoszkópjukat, és azt hiszem mindegyik leírás egy jegyről szól...

De mégis ez miféle elgondolás alapján lett kitalálva? Az ember, hogyha választania kell valamiből, egyértelműen azt választja, ami a legjobban közel áll hozzá. De itt még esélye se volt, hogy eltalálja... és nyilván gondolták, hogy valamelyiket csak ki kell választani. Még szép, hogy megbukott a teszt.

Ráadásul nem vették figyelembe a többi jegyet, mint pl. az aszcendenset, amit az előbb példával el is magyaráztam, hogy mennyit számít.


A lényeg... aki csak felületesen tanulmányozza a horoszkópot, az szkeptikus is marad, mert sok mindennel találkozhat, ami nem úgy van, mint ahogy ő elvárná.

2015. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerintem pont az a kulcs, hogy ne vedd túl komolyan :)

Nekem pont a nyitottságról szól. Hogy kipróbáljak valami újat. Hogy még egy témához hozzá tudjak szólni. Nem arról, hogy el/megítéljek valakit, csak mert éppen június 10-én született. Más, hogyha valaki például csak azért nem ad esélyt valakinek, mert nem illenek össze a horoszkópjaik. Ez már elfogultság. Attól még, hogy valaki hisz valamiben, nem tudatlan és hülye.

2015. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!