Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az identitászavar összefügghet...

Az identitászavar összefügghet a Vízöntő Nappal?

Figyelt kérdés

Ugye öntudat, identitás, önazonosság stb. a Nap szimbolizálja, jegye az Oroszlán. A Nap száműzött a szembenálló Vízöntőben, így ezek az analógiák ott sérülhetnek.

Illetve több identitászavaros embert ismerek, többségének valóban Vízöntő Napja van (tudom, nézni kell a radix többi részét is, és ha az Oroszlán jegye nem erős, akkor jobban előjöhet, de ha van is az Oroszlánban bolygó, azoknak is a száműzött Vízöntő Nap lesz az ura).


Társadalmi szinten ha már Vízöntő korról beszélünk, a társadalom is identitás zavarban illetve vesztésben szenved.



aug. 2. 20:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:

"ölelgetheted nyugodtan azt a Neptunuszt"


Többre becsülöm a Merkúromat, bár ezt a kis 1 perces szösszenetet pont a Neptunuszomból költöttem. :)

aug. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:

Viccesek a kommentek

Aki miatt főleg kiírtam a kérdést (de másnál is tapasztalni többé kevésbé) na őt utálná a többség és rá fogná a Vízöntő napra. Közben kívülről nem ez látszik és az identitás dilemmája se jön át elsőre.

Egyébként ő egy rák aszcendens kos holddal, tipikusan az az ember aki szájhősködik amolyan kososan, mindenkinek nekimegy, sértegeti őket ha nem azt teszik amit ő akar. Ha nem sikerül neki elsőre valami, tombol, hisztizik. Tud nagyon manipulativ is lenni. Ráható szövegeket nyom le azoknak akik nem azt teszik amit ő akar (mindent megtettem értetetek, mindent bele adtam, így hálálod meg stb)

Nagyon kis szét folyósan is tud fogalmazni hogy attól elolvadsz azt hiszed szeret mindenkit. Máskor meg megölné a másikat a szavaival.

Keresi a balhét akkor jön a nagy hősködés hogy ő nem ilyen meg stb. Nagy magabiztosságot akar mutatni. Majd mikor éles a helyzet kimenekül belőle sokszor sírva mert akkor elkezd nyápickodni és sajnaltatni magát. Holott előző nap még szembe akart állni velük és szemtől szembe harcolni. Sose teszi ezt meg.

Ha neki is megy a másiknak akkor utána elmenekül másra hárítja a felelősséget. Nem vállalja a tettei következményét. Gyerekesen viselkedik mindig a másik a hibás ő meg a kis áldozat.

Ugye ez a rák-bak tengely. Hogy fel kéne nőni mert a rák nem tud és a baktól ezt kéne tanulnia. Bakban van egy Merkúrja.

Szólok hogy nyilas stelliuma is van.


Igazából amit leírtam a külvilág ezt látja belőle de jobban nézve már érződik ez az identitás vesztés is amit írtam. De mivel nyolcas házban van titkolja nem mondja ki. Van egy Szaturnusz kvadrat is a Napján.

A feladata az lett volna hogy türelmesen és alázatosan tenni a dolgát ezt mások is mondták hogy itt rontotta el. Hogy ő azonnal csúcsra akart érni.

Nem írtam meg ami megint egy kos tulajdonság hogy kitalál egy célt amit azonnal akar. Ha nem kapja meg akkor kezd el hisztizni, manipulálni, sértegetni stb.

Van benne egy ilyen kisebbségi érzet is hogy ő nem ér fel másokhoz ekkor elkezd kompenzálni főleg veszekedések közepén. Itt érezteti a másikkal hogy nem becsüli meg, nem hagyja hogy megmutassa az értékeit. Ezzel is rossz érzést keltve a másikban hogy sajnálják meg. Itt jön be az hogy türelmesebben kellett volna dolgoznia, alázatosan oda tenni magát de ez szóba se jöhetett nála. Ezért sok helyről kitették és még ő volt megsertődve.

A haragot megtartja és ha vkire megharagudott áskálódik illetve hirtelen ki is törhet belőle minden egy apró lépés miatt is (ott telik be a pohár)

Vissza térve a napra nála ott mutatkozik meg hogy a szülei másik országból telepedtek le viszont ő már az adott helyen született. Nem mondja ki de érezni rajta hogy egyik helyre se illeszkedik igazán. Mert nem igazán fogadják el annak a nemzetnek ahol van a szülei származása miatt. De húz oda is, sokszor olyanokkal haverkodik stb. Viszont ott se fogadják be igazán hogy annak vallja magát mert ők meg azt mondják oda tartozik ahol született. Ez egy nagy dillema nála. Ő biztos hogy így éli meg.

A másik az alacsony rangú származás. Tehát az adott ország rosszabb környékén született. Főleg azokat az szidja országon belül ami jobb helynek számít. Leginkább a fővárosiakra pikkel. Azt hiszi lenézik őt.

Ahonnan a szülei érkeztek még rosszabb és az ottani bevándorlók között is az egyik legrosszabbnak számít (úgymond egyik legszegényebb helynek). Ez kihat nála mindenre hogy ő elnyomva és lenezve van. Hiába a nyilas stellium nem sok önbizalma van hiába kompenzál sokszor

De máskor meg kimondja hogy xy személy lealacsonyítja, lebecsüli stb.

aug. 3. 08:33
 53/68 anonim ***** válasza:
Szerintem az okoz identitászavart, ha nagy ellentétek vannak egy személyiségen belül. Tipikus a Nap, amilyennek az egyén látja magát és az Aszcendens, ahogy viselkedik.
aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:
Inkább az aszcendens és a születési uralkodó számít és ha az kvadratos jegyek egymással akkor van több ellentmondás. Ahogy a fenti karakter is (rák-kos)
aug. 3. 19:47
 55/68 anonim ***** válasza:

Nem éppen.

A Napjegy az Aszcendensen keresztül teljesedik ki és mutatkozik meg, ha harmóniában vannak.

Hiszen az Aszcendens felel az első házért, az Aszcendens nem csak a viselkedés, hanem a fizikai test is, a lélek pedig ebben foglal helyet avagy a Napjegy.

A kvadrát kapcsolatok meg még mindig tanító jellegűek.

Oppozíció két ellentéte jelentésű Égitesttel (Vénusz-Mars) okozhat ilyet, hogy most fiús vagy lányos vagyok például.

Valamint a Mérlegre jellemző, hiszen másokra van utalva, harmónia teremtő, ha rosszul van aspektálva, akkor pont ez-az, hogy felborul az egyensúly, valamint a Mérleg hajlamos elnyomni Magát, mivel Ő a leg kifele fordulóbb jegy mások irányába.

Nem mellesleg vannak betegségi beosztások jegyek szerint, Halak például az addikciókért felel és a mentális problémákért, lehetne ezt sorolni, de nem hiába fizetős dolog az Asztrológia és a Horoszkóp fejtés :)

aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

A mérleg nap is gyengén áll. Esesben van a vízöntő száműzött. Ezt is nézni kell és érteni miért van ez.

A személyiség az aszcendens és annak ura a külvilág felé az mutatkozik illetve maga a személyiség

A lélek meg a hold nem a nap. A nap a tudatosság, öntudat, identitás.

Ezt éreztettem is nála hogy jelenik meg.

A vízöntő ugye azért is keres közösségeket hogy ott erősítse identitását hogy érezze tartozik vhova amivel azonosul csak sajnos ez nem annyira stabil


A mérleg azért labilis ebben mert meg akar felelni elakarja fogadtatni magát emiatt hajlamos feladni önmagát. Gyenge itt is az identitás csak másképp. Tehát nem vállalja fel önmagát

aug. 3. 20:07
 57/68 anonim ***** válasza:

A Holdjegy az érzelmekért felel, az érzelmek, viszont ne írj ki ilyen kérdést, ha ennyire meg vagy győződve arról, amit Te tudsz (Nem tudod teljesen korrekten a dolgokat és tapasztalatból beszélek).

Viszont, ha Te meg vagy győződve dolgokról, ne írj ki kérdést.

aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Én is tapasztalbol beszélek. Ennyi erővel te nem tudod korrekten a dolgokat
aug. 3. 20:18
 59/68 anonim ***** válasza:
Akkor régen nem ezzel keresném a kenyeremet, ha nem tudnám korrekten a dolgokat :)
aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, ha nagyon szakmabeli vagy, hogy ilyen kérdést nem teszünk fel, mivel akkor tudjuk, hogy a Napjegy Önmagában nem lehet felelős ilyenért, mert ehez összefüggés, tehát aspektus kell eleve.

Ott kezdődik a probléma, mivel akkor ezt korrekt mód tudnod kellene, hiszen tanítják is.

aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!