Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek több millióan a...

Miért hisznek több millióan a horoszkópban?

Figyelt kérdés
Már rengeteg kísérlet/kutatás igazolta hogy nem működik és semmi köze a személyiségünkhöz annak hogy hogyan állt pár bolygó/csillag, amikor megszülettünk.

2021. okt. 31. 17:39
1 2 3
 11/25 Bálvány ***** válasza:
49%
Sajnos az asztrológia működésének bizonyítékaként sokan olyan ok-okozati összefüggéseket szeretnének látni, mint az alap fizikai jelenségek során tapasztaltak. Pedig ez másként működik. Magasabb szintű, több rétegű kapcsolatok vannak, amelyeket feltérképezni statisztikai módszerekkel nem lehet. Az alap logikán ez túlmutat. Érdekes, hogy csak olyan tagadókkal találkozok, akik a blikk hasábjait olvasva szerezték szegényes asztrológiai betekintésüket. Nem hallottam olyan emberről, aki legalább egy évet rászánt az asztrológia mélységeinek megismerésére és ismereteinek birtokában röhögte ki az egészet.
2021. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Bálvány ***** válasza:
Másrészt az egyén sohasem tudja teljesen objetíven értékelni, hogy képlete mennyire mutat valós leírást életére vonatkozóan. Általános tapasztalat, hogy kivülről szemlélve más hülyeségeit, botladozásait az életben jobban átlátjuk, esetenként kinevetjük - míg a magunkéval nem tudunk megbirkózni, zöld ágra vergődni.
2021. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Bálvány ***** válasza:
49%

Miért van az, hogy az emberi lélek kutatói a pszcihológusok körében inkább elfogadott az asztrológia gyakorlati használata? Afféle kiindulópontnak veszik. Itt van pl. a nagy szaktekintély: Jung.

[link]

2021. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Grimfox ***** válasza:
49%
Jung kicsit kilógott a sorból ezügyben, mert nem csak a pszichológiát, hanem az okkultot is elég behatóan kutatta. Persze összefüggéseket keresve a kettő között. Még az ő irányvonalát követő pszichológusok között is kevés van, aki hasonlóan dolgozna. Pedig Jungnak igaza volt abban, hogy sok okkult, "természetfeletti" jelenség valójában a pszichológia tárgykörébe tartozik, és sok pszichés jelenséget már régóta használtak az okkultizmus gyakorlói. Nem véletlen, hogy sokan nem tartják egzakt tudománynak a pszichológiát. Sokak szerint a kutatás tágya nem létezik, elegendő lenne a neurológiai megközelítés.
2021. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Bálvány ***** válasza:

Az asztrológia sem egy egzakt tudomány és itt erre egy mindent megmagyarázó példa nektek:

Egy hajléktalan, csöves párnak gyermeke születik a gettó peremén. Az asztrológus rögtön megnézi a gyermek képletét és ámélkodva látja, hogy a jelek szerint 'nagyon' gazdag ember lesz. (pl. második házas nap, jupiter stb. a Bikában).

A kétkedő statisztkussal meg is állapodnak, hogy 30 év múlva együtt felkeresik a szülöttet, hogy megnézzék miként vált valóra a 'jóslat'.

A megjelölt napon a büszke fiatalember beinvitálja őket a 8. emeleti garzon panellakásába és mutatóujján dicsekvően pörgeti az 1200-es Lada nyuszifarkos sluszkulcsát.

Örömmel ismeri el, hogy az asztrológusnak igaza volt és a gyerekkori mélyszegénységből kitörve neki már komoly vagyona van. Nem is érti, hogy a statisztikus mit röhög a háttérben.

Ezen most mit lehet mérni?

2021. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Grimfox ***** válasza:
Én értem a példát, pont ezért mondtam, hogy tudományosan biztos hogy nem lett cáfolva az asztrológia hitelessége, vagy hiteltelensége. Az ember személyes tapasztalata nem számszerűsíthető, a kísérlet hosszú kellene hogy legyen, és összetettebb, mint amire bármely kutatócsoport pénzt kapna egy ilyen "hülyeség" vizsgálatára. Az is igaz, hogy a többség, aki azt mondja, hisz az asztrológiában, a Napjegyet érti ez alatt. Meg a blikk horoszkópot.
2021. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Bálvány ***** válasza:
51%

Az ehhez hasonló fórumokon a 'blikk' és társai horoszkóp rovatok alapján akarják megégetni az asztrológusokat pedig csak az újságírókat kellene.

(Érdekes, hogy a meteorológusokat miért nem b*sztatják.)

Példám alapján az asztrológiának helye van a kultúrában, társadalmi életeben, csak a megfelelő szinten kell a témát kezelni: Nem mese és fantázia ez, de nem is egzakt dokumentáció.

2021. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mivel lusta vagyuk mindenkinek válaszolni inkább itt van két videó. Mind2-ben a források is meg vannak jelölve szóval a kutatást is megtaláljátok majd.


[link]


[link]


#15


Ez pedig már csak azért is hülyeség mert ha elmennék amerikában egy gettóba tuti találnék nem egy olyan nyomorban élőt akinek elméletben gazdagnak kéne lennie.

2021. nov. 1. 09:38
 19/25 Grimfox ***** válasza:
Csak az egyiknél találtam forrásmegjelölést. Itt a hivatkozások nagy része wikipedia link volt, a többi vagy szkeptikusok honlapjai, vagy a pszeudotudományokról szóló egyéb cikkek. A másiknál nem találtam meg a hivatkozást, csak a srác instagrammos linkjeit, meg hasonlókat. Ahol voltak hivatkozó linkek, ott sem találtam lefolytatott kísérletről leírást. Mondjuk lehet csak én nem találtam meg. Engem az érdekelne, hogyan vezették le a kísérletet a témában. De youtube videók forrásmegjelölésénél valószínű ez kicsit nehéz kérés lenne. Annyira nem érint az asztrológia, és nem hiszek benne annyira, hogy napokat kutassak a témában levezetett kísérletek után. Nem akarom bizonyítani az asztrológia hitelességét, de ha valaki cáfol, annak érdemes mélyre ásnia benne.
2021. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Bálvány ***** válasza:

#18 Azt hiszem, nem értetted meg a relativitás elméleten alapuló példámat és a személyes megélés fontosságát.

Igen vannak emberek a gettóban gazdagságot jelző képlettel és az is előfordulhat, hogy milliárdos csemete születési radixában tünnek fel szegénységet mutató jelek. Hogy lehet pl. az utóbbi?

A milliárdos kölyök talán éjszakánként telesírja a párnáját, hogy a 10 svájci nyaralójából az egyiket megint el kell adnia, mert nem tudja kifizetni az ékszerészét és a louis vuitton számlákat. De ezt csak ő éli meg szegénységként! Kivülről ezt látva a magadfajta kételkedők hangosan felröhögnek, hogy az asztrológia megint tévedett az esetében. Itt minden a személyes megélést mutatja, nem külső megítélhetőséget. Más példa: A horoszkóp pl. mutatja a gyerekkort, otthoni körülményeket, ahonnan jöttünk. Az egyik testvérnek a képletében ez a folyamatos és kényszerű elvárásokkal teli kiindulópont, a másik testvérnek a segítség és gondoskodás színtere. Mert az egyik így éli meg, a másik meg úgy ugyanazt...... Hogy magyarázzam, hogy megértsd? Valakinek egy sütemény ízetlen, másnak túl édes. Biztosan hallottál már ilyet.

Egy 'tanulom magam' videó a hivatkozási alapod? Ők kb. annyira ásták bele magukat a témába, mint a Blikk magazin egy sztoriba.

2021. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!