Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek több millióan a...

Miért hisznek több millióan a horoszkópban?

Figyelt kérdés
Már rengeteg kísérlet/kutatás igazolta hogy nem működik és semmi köze a személyiségünkhöz annak hogy hogyan állt pár bolygó/csillag, amikor megszülettünk.

2021. okt. 31. 17:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
7milliárd emberből minden hülyeségre találsz többmillió embert.
2021. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1


Mondjuk igaz:D

2021. okt. 31. 17:44
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom de van aki az egész életét ebben éli,ez befolyásolja pl azt nézi hogy a párjának mi a csillagjegye és összeillenek e és hasonlók
2021. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Grimfox ***** válasza:
89%
Kysérletek, és kutatások nem igazolták, mert eleve értelmetlennek tartották a kutatást ebben a témakörben. Az összefüggés nem logikai alapú, ok-okozati összefüggés, hanem analógiákra, szimbólumokra épülő. Az ilyesmit egyetlen tudós sem kutatja, nem kísérletezik vele, mert ez nem a tudomány tárgyköre. Nem mellesleg, aki elkezdene ezzel kísérletezni, az szakmai öngyilkosságot követne el. Nem azt mondom ezzel, hogy működik, mert nincs bizonyítva, hogy nem működik, csak annyit, hogy tudományosan sosem vizsgálták, mióta az asztrológia, és az asztronómia szétvált.
2021. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Mert kapaszkodni akarnak valamibe.
2021. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Én sem értem... Nyilván nem a csillagok állása dönt az életemről hanem Isten.
2021. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Mert a felelősség vállalása helyett kényelmesebb ráfogni a csillagokra ha nem kapja meg az álmai állását, ha nem lesz gazdag vagy ha sokat veszekedik a partnerével. A vallás is ilyen, csak ott Istenre hárítják a felelősséget, meg tőle várják a segítséget ahelyett hogy maguk oldanák meg a gondokat.
2021. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Te is írtad, hogy "hisznek". Az asztrológia bizonyos irányzatai vallási filozófián alapulnak (karma, reinkarnáció). Azt sem tudja bizonyítani senki tudományos eszközökkel, mégis rengeteg embernek fontos mankót jelentenek a hétköznapok során. Ugyanannyira helye van az ilyen irányzatú asztrológiának a világban, mint a vallásoknak és a keleti filozófiáknak.


A másik irányzat (mundán asztrológia), ami a világeseményekkel és azok előrejelzésével foglalkozik, abban én sem hiszek annyira, mert túl általánosnak gondolom. Legalábbis azt, amit eddig belőle láttam.


Számomra az asztrológiá az emberi lélek útmutató eszközeként használható. Egyfajta térkép, ami segít megérteni a lélet útját életről-életre.

Ez nem bizonyítható tudományosan.

2021. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#4


Mármint úgy értettem hogy nagy horoszkópos "szakértőket", asztrológusokat teszteltek.


Tehát írtak tulajdonságokat és születési dátumot meg horoszkópot kellett hozzá társitaniuk ami hát rosszabbul sikerült mint egy érettségi amire nem tanult a gyerek.

2021. okt. 31. 21:49
 10/25 Grimfox ***** válasza:

Mekkora mintából készült a teszt? Hol érhetők el az eredmények? Kik végezték a kísérletet, és kik voltak a "szakértő asztrológusok"?

Ilyen esetben nagyjából a statisztikai mérés az egyetlen, amit be lehet vetni. Pl egy 100 fős mintából egy adott asztrológus milyen gyakorisággal ér el "találatot" azaz közelítő eredményt. Itt merül fel a következő kérdés, mit tekint a vizsgáló eredménynek? Ha a 100%-os eredményt, az esélytelen. Arra senki sem képes. Olyan 75%-os egyezés már jónak minősül. Ha a 100-as mintából az adott asztrológus képes 60 esetnél többször 75%-os körüli eredményt elérni, az nevezhető pozitív eredménynek. Ezt meg kell ismételni több asztrológussal is. Minél több emberen, minél több asztrológussal, keresztelemzésekkel(ahol ugyanazt az embert minden asztrológus értékeli, és ezt statisztikailag vizsgálják).

És ez még csak egy egyszerű statisztikai kísérlet. De sosem hallottam, vagy olvastam még ilyen szintű vizsgálatról. Csak olyanról, hogy valaki elment egy állítólag hozzáértő asztrológushoz, azt, amit hallott nem tekintette igaznak, és levonta a következtetést, hogy ez marhaság. Rengeteg faktort kell figyelembe venni. Az elemzett embereket le kell ellenőrizni például. Azaz amennyire lehet, vissza kell követni az addigi életüket, még az előtt, hogy elkészülne az elemzés, és lehetőleg minél kevesebb saját beszámoló alapján(ezek emlékezetre alapoznak, torzítottak). Emellett az alanyok nem ismerhetik meg az elemzés eredményét utólag, ezért kell előre begyűjteni az adataikat. Ha megismerik az elemzést, tagadhatják, vagy hamisan helyeselhetnek, attól függően, milyen beállítottságúak. Pszichológusokat is be kell vonni egy ilyen kísérletbe, hogy az összes elemzett ember személyiségét felvázolják. Az alanyok saját véleménye magukról szintén nem vehető figyelembe. Torzított.

Ezzel nem védem az asztrológiát. Személy szerint nem hiszek benne. Túl sorsszerű. Ezzel csak azt mondom, hogy soha senki nem végzett még tényleges kísérletet. Ha valamit bizonyítani, vagy cáfolni akarunk azt tényleges tudományos keretek közt kell tenni, különben az eredmény szubjektív lesz.

Mondjuk szerintem 100 asztrológusból 99 bukná a dolgot.

2021. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!