Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan álmodjak tudatosan? Mi...

Hogyan álmodjak tudatosan? Mi is az álom tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi az álom, a tudatalattink üzenete, egy vagy több párhuzamos "mátrixban" történő események levetítése vagy csak képzeletünk szüleménye? Esetleg valami más? Hogyan lehetne TUDATOSAN álmodni? Előre is köszönöm a válaszokat!!
2010. máj. 14. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Nagyon sok helyen olvastam már, hogy az első és legfontosabb lépés a tudatos álom felé vezető úton, hogy minél jobban emlékezz álmaidra. Vezess álomnaplót. Reggel amikor kinyitod a szemed, ne mozdulj meg hanem próbáld meg minél érzékletesebben felidézni amit éjszaka álmodtál.


Ha ez már eléggé jól megy, végezz realitás tesztet. Ezt többféleképpen megteheted. Pl napközben ahányszor ránézel a kezeidre, megkérdezed magadtól: "Ez most 1 álom?" Egy idő után álmodban is meg fog jelenni.

Ami nagyon fontos még: Ha egyszer "rájössz hogy álmodsz" akkor nagyon hamar kizökkenthet a meglepettség, annak az érzése hogy felfedezted ezt. Nyugodtnak kell maradnod, bár ez első alkalommal nem igazán könnyű. De Stephen LaBerge is aztmondja hogy minél többször álmodunk tudatosan, annál könnyebben sikerül a következő alkalommal.


[link]


ha van angol tudásod tudom ajánlani ezt a könyvet.


Elnézést ha hosszú voltam. Sok sikert!

Időtartamot tekintve a "megtanulása" egyénenként változik. Van akinek elég 1 hónap, van akinek viszont félév sem az.


És hogy mi az álom? Véleményem szerint a tudatalattink üzenete IS. Én álmodtam már meg dolgokat amik megtörténtek. És szerintem arra is jó hogy elménk kicsit elkalandozzon, szortírozza a nap során látott, hallott információtömeg számunkra hasznos részeit.

2010. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
alvás közben az agy "lomtalanít", magyarul ami szerinte nem fontos infó (olyanokra gondolok, h most mondok egy hülyeséget, pl mentél az utcán és megláttál a földön egy cigit)azt elfelejti, ami meg lényeges azt feldolgozza és megjegyzi. azt mongyák az okosok h az álom az infók feldolgozásának egy módja (de nem csak infók hanem pl félelmek, vágyak, mittudomén)
2010. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha én álmodok azt legtöbbször tudom. Nemtoom mért... xD
2010. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!