Hogyan lehet tudatosan álmodni?
Álmaink ugyanabból az elméből születnek,mint ébrenléti gondolataink,csak az agy másik feléből.
Azokat az információinkat,melyeket nem tudtunk bal agyfelünkkel megérteni,vagy elfogadni,álmainkban a jobb agyfélteke újrapróbálkozik.Kihelyezi a problémát egy veszélytelen szimbólikus közegbe,s kivülről szemlélve a megoldások közt válogat.
Álmaink megértéséhez ismernünk kell kulturális tudattalanunk szimbólumrendszerét.Ezzel dolgozik a népköltészet,az irodalom,benne a Biblia.
"Tudatos álmodáshoz"tudatos gondolkozás szükséges.Álmaink fontos dolgainkkal foglalkoznak.
Nem lehetett teljesen tudatos az álmod, külömben nem tudtál volna unatkozni..Nekem néha már az szórakoztató, ahogyan követem a random eseményeket és nézem a terület felépítését.
Vagy csak simán kezdj el vitatkozni egy álomalakkal, hogy te nem vagy igazi..a reakciója minden esetben érdekes..;)
Egyáltalán nem kitaláció, teljesen tudományos cikkek foglalkoznak vele. Rémálmok ellen például több kutatás során is hatásosnak bizonyult már, de úgy látják, hogy pl. motoros képességek tudatos álom során történő gyakorlása is pozitív hatással van a teljesítményre. :) Csak sajnos ha beírod gugliba, pláne ha magyarul, akkor leginkább az ilyen ezoterikus cikkekbe futsz bele.
Angolul lucid dreaming a kifejezés, próbálj meg úgy rákeresni, magyarok nem igazán kutatták még.
Ajánlom Tholey és Utecht Alkotó álom című könyvét, abban le van írva a kombinált technika, ami az indukciós módszerek között az egyik leghatékonyabbnak néz ki. A másik technika, amit megtalálsz a neten Stephen LaBerge nevéhez fűződő MILD. Ha beszélsz angolul, akkor megtalálható az Exploring the world of lucid dreaming című könyve a neten, abban részletesen ír róla. Daniel Erlacher és Michael Schredl cikkei között érdemes még nézelődni, ők is sokat foglalkoztak a témával. Hearne pedig ebből írta a phd-ját, ami szintén letölthető ( [link] ).
Ha többféle indukciós technikáról is szeretnél olvasni akkor ajánlom neked ezt a cikket: Stumbrys, T., Erlacher, D., Schädlich, M., Schredl, M. (2012). Induction of lucid dreams: A systematic review of evidence. Consciousness and Cognition, 21, 1456–1475. doi: [link] . Ők az összes 2012 előtti, indukciós módszereket vizsgáló, kutatást összeszedték és elemezték.
Ha egyetemista vagy akkor jelentősen könnyebb, mert sciencedirectről egyetemi ip-vel sok cikket le tudsz tölteni. :)
Remélem tudtam segíteni. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!