Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan lehet tudatosan álmodni?

Hogyan lehet tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyakorlással, sok valóságteszttel, de vannak jó leírások a neten, és komoly könyvekre is ráakadhatsz.
2016. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amit az első mondott..+ nekem sokat segített egy meditációs binaural ütem.
2016. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Azta nem is tudtam hogy ilyet is lehet de azt tudom hogy sok dolog a tudósoknak is álmában jelenik meg és voltak olyan tudósok akik lefekvéskor az ágy mellé tettek valami törékeny dolgot a kezükben pedig volt egy nagyobb vasgolyó amit mikor teljesen elaludtak elejtettek ..rá a törékeny tárgyra és persze egyböl felébredtek és így emlékeztek az álmukra szóval szerintem ugy lehet ez az egész dolog hogy valahogy az alvás és az éberség határán No meg elalvás elött végig azon a dolgon kell agyalni amiről majd álmodni akarsz
2016. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Valamennyire igazad van.

De elalvás előtt az agyat kell dolgoztatni, nem mégjobban az álomba vinni képzelgéssel..

Én az agyamat az 1es szorzótábla ismételgetésével tartom ébren.

2016. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Vagy álmodol (és akkor alszol) vagy tudatodnál vagy (ébren), de akkor nem álmodol.

Csak álmodozol...

2016. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ezt ki fejtenéd bővebben?
2016. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó leírás, és talán ezzel a módszerrel lehet legegyszerűbben megtanulni:

[link]


Ahogy írtam is már a valóságteszteket, ez az alapja ennek, de a többi lépés is fontos, és más területen is nagyon hasznos.

A lényeg: ha figyelsz minden pillanatban mindenre éber állapotban, és óránként elvégzel egy valóságtesztet, akkor az előbb-utóbb automatikusan beszivárog az álmodba is. Itt nem arról van szó, hogy vagy álmodsz, vagy éber vagy, mert a tudatos álom is ugyanolyan pihentető, csak tisztába vagy vele, hogy ez csak egy álom. Tehát ha egy gyilkos üldöz, akkor nem ijedsz meg, nem riadsz fel zihálva, verejtékezve, hanem leszakítod a fejét, és kosárlabdázol vele. Na jó, ez erős példa volt, de megtehetnéd, mert az álmodat Te irányítod, és bármit megtehetsz.

2016. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nézd hatos, én nagyon leegyszerűsítve úgy tudom, hogy az alvásnak 2 fő szakasza váltogatja egymást éjszaka. A mélyalvás, és az álmot látó szakasz, a felszínes alvás. De ez alvás. És az előző kommentelő véleményével ellentétben, ebben az álomban nem tudod irányítani a cselekedeteidet, és éppen egy óriásszörny fejét nem fogod letépni. Mert annyira valósághű, hogy menekülsz, míg fel nem ébredsz.

Ha meg éber vagy és te tudod szőni a gondolatmenet fonalát, az nem álom, hanem éber képzelet. Ekkor tudatodnál vagy. A dolgok a tetszésed szerint történnek, a csaj ledobja ruháit, ha akarod. De ez a te fantáziád, és nem álmod.

Az álmodat nem vagy képes irányítani. Más tudatállapotban vagy.

2016. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mindenesetre elég valóságos fantázia, ami álom közben történik(ugye álom közben jössz rá, hogy nem vagy ébren)

De tudod mit? Ameddig ilyen valóságos ahogyan a csaj ledobja a ruháit, és még az érzések is tökre igaziak, addig felőlem kóma is lehet...

2016. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Mert annyira valósághű, hogy menekülsz, míg fel nem ébredsz. "


Épp ezért kell napközben tudatosnak lenni és valóságteszteket elvégezni, hogy éjjel tisztába legyél azzal, hogy csak álmodsz. Hogy lenne valósághű egy álom? Össze-vissza zagyvaság, értelmetlen történések, ismeretlen emberek, szürreális helyszínek stb. Tehát ha rózsaszín elefántokat látsz repülni, akkor biztos lehetsz benne, hogy csak álmodsz. Ennek a gyakorlásnak az a lényege, hogy álmodban ezt felismerd. Én sem hittem ebbe, de kíváncsiságból belementem ebbe a kis játékba, és nem nagy erőfeszítéssel 1 hónap után már látszottak a tudatos álom jelei. 1 év után már nem kell gyakorolni sem, becsöppenek egy álomba, onnantól kezdve én döntöm el, hogy mit akarok kezdeni vele. Talán ami paradoxonnak tűnhet, hogy az álmainkra nem mindig emlékszünk, mert reggelre elfelejtjük, olyankor nem tudhatjuk, hogy mi történt.


Amúgy a Wikipédia is megemlíti, tehát nem csak no name ezós oldalakon írnak erről dús fantáziával megáldott tinik.


[link]

2016. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!