Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Éreztétek már hogy olyan volt...

Éreztétek már hogy olyan volt az álom mintha a valóság lett volna?

Figyelt kérdés
Na jó...lehet ez mindenkivel így van, azonban lehet hogy nem. Személy szerint kicsit furcsának találom. Például..azt álmodom hogy egyik ismerősöm megfogja az arcomat, és tisztán érzem mintha a valóságban fogná meg az arcomat. Mikor felébredek, még mindig úgy érzem hogy megfogta az arcomat...szóval teljesen átjön az álomból az érzések, hogy úgy mondjam. Ez természetes? Csak számomra ijesztő egy kicsit? Sokszor volt hogy komolyan el kellett gondolkodnom hogy ez álom volt-e vagy a valóság...

2014. aug. 8. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt tegnap egy némileg hasonló kérdés, a harmadik válasz az enyém

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__5972585-..


Azért tűnik valóságosnak az álmod, mert éppúgy éled meg, mint minden mást, s az agyadban is ugyanaz játszódik le, mint mikor ébren vagy. Mindössze annyi a különbség, hogy nem minden ingert a külvilágból vesz, hanem az azt megelőző napok/hetek ingereit turmixolja össze egy párhuzamos valósággá, amit azonban csak te élsz meg.

2014. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, velem is megtörtént már. Például, hogy a nővéremmel legózunk (már felnőtt de ő is szereti még), és szinte éreztem a kockákat a kezemben, meg minden, és eljutottam odáig, hogy meg kellett kérdeznem tőle, álom volt-e vagy valóság, annyira igazinak tűnt. Végül kiderült, álom volt. Vagy pl. ha szerelmes vagyok, és a fiúval álmodok, aki tetszik, és megfogja a kezem/megsimogatja az arcom/ megölel (eddig csak ezek voltak), az érzés valódinak tűnik, és vissza tudok emlékezni az érintésre, mintha megtörtént volna. Néha nekem is ijesztő, csak az utóbbi esetben nem, akkor örülök neki. Szerintem természetes. Csak egy nagyon valósághű álom, ahol az agyad nem csak a képeket "vetíti le", hanem egy érzés szerű "illúziót" (bocsi, nem nagyon találom a szavakat) is teremt, legalább is, én így fogom fel, javítson ki valaki, ha nem így van, hiszen ez csak egy fejemből kipattant magyarázat. :'D
2014. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az agy szerintetek mi alapján hozza ezeket az álmokat? Hogy erre vágyik-e az illető, vagy hasonló? Ment a zöld kéz :)
2014. aug. 11. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg ahhoz is köze van, mi történt veled a közelmúltban. Ebbe bizonyára beletartoznak a gondolataid is, egyben a vágyaid... De van amikor teljesen random, pl. ha olyan dolgokat álmodsz, mint én a vízilovas álmomban (elütött egy víziló, bár a hetekben semmi hasonlóra se gondoltam). :) Talán ha erre rákeresel a neten, kaphasz rá választ.. :)
2014. aug. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Álmodás közben minden álom valóság, ugyanis valóságként éli meg az agy.
2014. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!