Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Két alvásparalízis egy reggelen?

Két alvásparalízis egy reggelen?

Figyelt kérdés

Legelőször tavaly éltem át ilyet, akkor nem tudtam hogy ez alvásparalízis.

Ma reggel is előjött. Először azt hittem álmodok, nem tudok megmozdulni, zsibbadt(!) mindenem, semmimet nem tudtam megmozdítani, próbáltam kiabálni de nem jött ki hang a torkomon.. Majd hirtelen felébredtem teljesen..

vissza is aludtam, majd nagyjából 20 perc múlva megint ugyanez, de már biztos voltam benne hogy ébren vagyok, hallottam ahogy szüleim beszélgetnek a konyhában, és valaki fúr valahol (panelban lakunk). Most sem tartott tovább pár mp-nél, max egy fél perc.


Szóval alvásparalízisben mindenkinek zsibbad mindene, nem kell attól félnem?

Normális hogy egy reggel kétszer is előfordult?



2013. aug. 31. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nagyon sokszor van.. Ez a zsibbadás érzés nem ismerős, de az, hogy próbálok mozogni és nem megy, nem jön ki hang a torkomon általános.. Én inkább nyomást szoktam érezni, mintha valaki ülne a mellkasomon.. Az egész jelenségnek a magyarázata a test blokkolása az agy által.. Ami ugye pontosan azért van, hogy ne kövesd az álmodban megtett mozdulatokat.. Sajnos ha az agyad korábban kezd ébredni a blokk még megmarad, hiába, hogy te már kezdesz magadhoz térni.. ha esetleg mikor visszaaludtál elértél abba a fázisba,a hol ez bekapcsol simán előfordulhat, hogy kétszer is megesik veled egy reggel.. ha elég fáradt az ember pár perc alatt képes mély álomba zuhanni..:)
2013. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, hogy hajnali háromtól, kb. hatig próbáltam visszaaludni, de folyamatosan paralizáltam, szóval normális. Akkor kb. 10-15 paralízisem volt, nem kettő. :)
2013. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
uhh :S és utolsó, te éreztél zsibbadást?
2013. aug. 31. 12:03
 4/8 anonim válasza:
Én is éreztem zsibbadást,meg ezt a nyomást a mellkasomon,előtte meg elég hülyeséget álmodtam. Sőt én levegőt se kaptam :(
2013. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zakos ***** válasza:
Nekem is volt 2-3 éve egy dupla, ugyanúgy mint neked. Azóta kettő szimpla volt, de érdekes módon nekem ezek a paralízisek nem annyira intenzívek, mint amit más beszámolója alapján hallok.
2013. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, zsibbadás nem rémlik, fulladás sűrűn, nyomás a mellkason ritkán. AZ első emlékeim 5-6 éves koromra tehetőek, kamaszkoromban szinte mindennaposak voltak, ma már elég ritkák. 23L
2013. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem már sok minden volt, 3 éve szokott ez elöjönni átlagosan hetente 1x, de szándékosan is el tudom érni.

Sose szoktam hallucinálni alatta, csak várok amig fel nem kelek, egyátalán nem is félek, de nekem is kellemetlen.

Vannak fura érzések, ha becsukom a szemem úgy érzem a lábaim az égnek állnak vagy kigurulok magamból, de nem történik semmi, nincs zsibbadás.

Többször is volt tripla (egyszer tetra) alvásparalizis, mindig visszaaludtam és megismétlödött.

Volt nagyon hosszú is, fél meg 1órásnak éreztem, és tökre uncsiztam a mozdulatlanságban, meg beugrottak közbe álomjelenetek de ugyanúgy a paralizisbe voltam.

Volt olyan hogy tudtam mozogni, elmenni pár méterre tovább nem, de olyan is volt hogy kimentem az ajtón és visszafele már nem a lakásom volt ott, ill. kint is egész más hely volt. De legtöbbször csak az ajtóig tudtam menni, visszateleportáltam és ezuttal már mozogni se tudtam megint XD

Egyszer volt olyan hogy hánytam a paralizisben, és éreztem a hányást és az izét de meg se birtam mozdulni, és amikor felébredtem nem is hánytam, ekkor mondjuk meg voltam fázva.

Még kétszer olyan is volt, hogy rábírtam magam venni hogy mozoghassak, de felkelve a lakás helyett valami sokkal szebb és nagyobb lakást láttam, úgy mintha tizszer nagyobb szemem lett volna és mennyei szépsége kidolgozottsága volt mindennek, plusz még halványsárgán csillámlott ragyogott is, nagyon lenyügözött, egy ideig mindig kirázott tőle a hideg. :)

Meg persze történt még sok más dolog is, például hogy nem kapcsol fel a villanykapcsoló, iszok a vizböl.. ez a legáltalánosabb eset.

2013. szept. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és fulladás se volt soha, viszont mindig elöfordult az hogy úgy éreztem mintha tudnék mozogni, ha sötétben voltam el is hittem hogy mozgok de a látotér sose változott, egy centit se mozdultam el. Mindig megpróbálom a fejemet elmozditani, már ez is nagy feladat. Olyan is volt hogy egyátalán csak azt éreztem hogy nem enged mozogni, mintha csak egy fabábu lennék. Nekem se jön ki legtöbbször hang a torkomon, bár elöfordult az is hogy tudtam beszélni és pislogni is.
2013. szept. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!