Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Éreztetek már így, miközben...

Éreztetek már így, miközben aludtatok?

Figyelt kérdés
Szóval...tudtam azt, hogy álmodok, és alszok, és szerettem volna felkelni, kinyitni a szemem, de egyszerűen képtelen voltam rá...és meg akartam mozdulni, de azt sem tudtam...rossz érzés volt nagyon, sztem valami ilyesmi lehet a bénaság, vagy nem tudom...de aztán visszaaludtam valahogy, mint akit elkábítottak, és később ébredtem csak fel...ez mi?? Félálom, vagy mi? mert nagyon rossz érzés volt, hogy nem bírtam mozogni, se a szemem kinyitni:S:S
2011. aug. 31. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Alvás paralízis. Akkor történik, mikor tudatilag felébredsz, de az agyad nem "kapcsolja vissza" a testi funkciókat. (Ez természetes védelem pl. az alvajárás ellen, h mozdulatlanok maradjunk álom közben.) Valóban amolyan félálom szerűség. Meg kell tanulni higgadtnak maradni és szabályozni a lélegzést. Fontos, hogy tudd ez nagyon hamar elmúlik, 1-2 perc. Eközben előfordulhat hallucináció, esetleg hangok, mivel még az álom küszöbén jársz. Attól se ijedj meg, ha nehéz a levegő vétel, ez az izmok elernyedésével jár, ami alvás közben történt. Ebben az állapotban kevés levegő is elég a szervezetnek, a lényeg h ne izgasd fel magad és maradj nyugton ha legközelebb előfordulna, de ez a jelenség nagyon ritka. :)
2011. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én tudom ajánlani, h próbáld ki a relaxációt. Hasonló módon "lebénulnak" a végtagjaid, ahogy egyre közelebb érsz az alfa állapothoz. Ott könnyen hozzászokhatsz fokozatosan ehhez és legközelebb nem ér váratlanul.

Csak mindig maradj nyugodt, hamar elmúlik az állapot. :) Először ne próbálkozz komoly mozdulatokkal (pl karemelés), csak időnként próbáld megmozdítani egy-egy ujjad. Aztán nagyobb testrészeket. Bátorság!

2011. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem többször volt olyan, hogy fulldokolva ébredtem fel, majd megfulladtam.
2011. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...igazából nem is tudtam, merre kell ezzel elindulni, fogalmam sem volt, hogy ilyen létezik. Kicsit ijesztő volt, remélem, nem gyakran fog ilyen előfordulni, a relaxációval pedig megpróbálkozom, főleg, most, hogy jön a suli:D:D
2011. aug. 31. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlatos, feltölt és lenyugtat. :D

Fuldoklás is azért van, mert elernyednek az izmok az alvás során. Nem szabad kétségbe esni. Próbálni kell nyugodtan lassan lélegezni. Közben vmi szépre gondolni. :)

2011. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, velem ez sűrűn előfordul. Felébredek, de az agyam még "álmodik" így sokszor az álom és a valóság összekeveredik, ami azt eredményezi, hogy amint felkelek látok embereket, esetleg helyszíneket, és ez ijesztő tud lenni, de én már hozzászoktam, sokszor elég vicces is.
2011. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen és tényleg rossz.
2011. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Velem már többször előfordult. Valóban félelmetes egy érzés.

Itt értesültem arról, hogy ez a jelenség az alvásparalízis és másokkal is megtörténik.

2011. aug. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek leírták, ez az alvásparalízis. Nekem is szokott lenni, ráadásul nem elég, hogy nem tudok mozogni, én még mindenféle érdekes hangokat is hallok, meg úgy érzem, mintha valaki lenne a szobában, leszorítana az ágyra, meg hasonlók. Szerencsére már egyre ritkábban van, de amíg nem tudtam mi ez, eléggé paráztam, hogy biztos bediliztem.
2011. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!