Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges-e ilyen gyors...

Lehetséges-e ilyen gyors agyműködés?

Figyelt kérdés

Egyik alkalommal arra ébredtem, hogy a mamám mosogatás közben a mosogatóba ejtett egy edényt. Ugyanakkor ezt megelőzően azt álmodtam, hogy egy barátom egy bombát akart hatástalanítani, de sehogy nem sikerült neki és két perc múlva felrobbant. A robbanó hang pillanatában hallottam az elejtett edényt is.

Az álmot nagyon hosszúnak éreztem, ennek ellenére lehetséges-e, hogy a külső zaj hatására alvás közben az agy beindít egy ilyen képsorozatot, egy álmot, amihez kapcsolhatom a külvilágból érkező zajt és azt ennyire gyorsan lepörgeti? Tehát az álmok tényleg csak egy pillanatig tartanak és ezek szerint külső zaj hatására is létre jöhetnek?


L/18


2011. júl. 30. 23:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Az álmot úgy kell elképzelni, mint egy nagy gömböt, amibe mindenfélét beledobálsz. Ott nincs idő, megtörténhet akár 100 dolog is egyszerre. Tudom, nehéz elképzelni, de a tudatalattid határtalan. Csak te nem (ahogy senki más sem, természeresen).
2011. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erre már én is gondoltam, szerintem is ezért lehet, olvastam is róla. De hogy mit azt pontosan nem tudom. De nekem is volt már hasonló.
2011. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudatalatti bármire képes szó szerint. Még jó, hogy tudatalattinak hívják és nem tudod kezelni. Ha elkúrnád ki is nyírhatnád magad.
2011. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is szoktam úgy lenni, hogy álmodok csörög a telóm (ébresztő) és belekerül az álmomba a hang, úgy hogy álmomban is gondolkozok hogy mi ez a különös zaj...
2011. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az álom néha csak 1-1 képből áll, azért tud ilyen gyors lenni.
2011. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Hasonló dolgok már velem is történtek álmomban, mindig pont akkor, és milyen érdekes, hogy ha villámlik, akkor te a dörgésre felébredsz, de pont akkor, amikor kezdődik a hanghatás :D
2011. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, persze, alvás közben az agy kikapcsol, és hát nagyon kevés dolgot tudunk megjegyezni az álmunkból.



Előfordulhat az, hogy ami a valóságban történik 1 perc eseményeit dolgozzák fel, még az álomban ez sokkal többnek tűnik, mondjuk 1 napnak... Az agyban az elektronok, kevesebb min 0,0002 másodperc alatt eljutnak minden hova.

2011. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is álmodtam vmi szokásos hülyeségről, amikor megjelent apukám az álmomban és beszélt hozzám egyre hangosabban. a végén felébredtem és ott állt az ágyam mellett. ébresztgetett.
2011. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül tartanak egy pillanatig,de tarthatnak egy pillanatig is.
2011. aug. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ott az Eredet cimű film, ahol reálisan van ábrázolva az ember álmodás közben, ezenkivül is persze egy király film...
2011. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!