Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A tudatos álmodásba bele...

A tudatos álmodásba bele lehet bolondulni?

Figyelt kérdés
Olvastam erről a tudatos álmodásról.És azt akarom tudni,hogyha valakinek sikerül rendszert csinálnia belőle,szóval mindig emlékszik arra amit álmodott, akkor egy idő után nem fogja a valóságra is azthinni,hogy épp álmodik?
2011. júl. 11. 03:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam rossz hatással van a szervezetre,mivel az agyunk néhány része működésbe lép a tudatos álmodás alatt,tehát nem kapcsolunk ki teljesen,ráadást amiatt,hogy azt álmodunk amit akarunk,az agy nem tudja kellőképpen feldolgozni,elraktározni az aznap történteket.Ez kimerültséghez vezet,ráadásul egy idő után az agy akaratlanul is bekapcsol az alvás idején,tehát ha nem akarunk,akkor is tudatosan álmodunk,ami szintúgy nem egészséges.

Mondjuk ezt csak valahol olvastam.Szerintem nem veszélyes,hiszen a tudatos álmok nem tarthatnak tovább 15-20 percnél(azt hiszem),tehát ha csak ennyi ideig kapcsol be az agy akkor nincs probléma,hiszen az idő többi részében ,,pihen". (:

Kérdésedre válaszolva,nem hallottam még ilyen esetről.A tudatos álmodók amúgy is inkább az életben számukra lehetetlennek tűnő dolgokat ,,valósítják meg" (pl repülés teljesen szabadon szerkezet nélkül),tehát kötve hiszem,h ezt valaki valós eseménynek tudná be... :P

2011. júl. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel a tudatos álmodás lényege épp az, hogy tudod, hogy csak álmodsz, nem hiszem, hogy ez lehetséges lenne. Egyébként is, a tudatos álmodásban épp az a jó, hogy olyan dolgokat tudsz csinálni, amiket a valóságban nem. (pl. repülés, teleportálás, tárgyak teremtése stb.) Amit mondasz az csak akkor lenne lehetséges, ha az álomban ugyanolyan dolgok történnének, mint a valóságban, de szerintem az unalmas lenne, úgy nem lenne semmi értelme tudatosan álmodni.
2011. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!