Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen álomfajták lehetnek?...

Milyen álomfajták lehetnek? Visszatérő álom, jövő, múlt. Van valóság alapjuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokszor álmodom azt, hogy mozog a fogam...

(oké, tudom, hogy az az elvesztés félelme miatt van)


Viszont volt egy furcsa álmom... megálmodtam, hogy átmentem a töri érettségin (külföldön élek, és álmomban a tanár mondta, hogy átmentem belőle, de a többiből nem) [nos, ez hihetetlen, mivel az ország történelméről alig tudtam valamit, és hát, nem voltam ott 5 hónapnál többet]

A lényeg, hogy tényleg átmentem, csak abból, és ugyan úgy történt minden, mint ahogy megálmodtam...


Erre nem is keresek választ... visszanézve, tudom, hogy ez más álom volt, nem tudom, hogy miért álmodhattam meg...


Azt tudom, hogy a legtöbb álom csak abból áll, hogy szelektáljuk a gondolatunkat... De ez eszembe sem volt... nem is érdekelt, ha nem megyek át töriből, még van másfél évem, nem problémáztam...

Viszont, amiből biztosra vettem, hogy átmegyek, nem mentem át, és álmomban sem sikerült...


Mi az, amiből tudjuk, hogy tényleg a jövőt álmodjuk meg? és nem a múltat, vagy egy problémás dolgot?

Érdekes tapasztalat volt számomra, ez volt az első...


2011. jan. 22. 05:04
1 2
 11/12 anonim válasza:

Ne haragudj, h eddig nem írtam, de a napokban javították meg a gépem. :(

Te is láttad a Tini mamikat? Itthon az MTV-n megy, esküszöm, az összes részét láttam már! :) Szeretem nézni.

Jajj, nekem is volt ilyesmi álmom, mármint a táncos-majdnem csókos álmodra értem. Több olyan álmom is volt már, amikor csókolóztam egy sráccal, aki épp tetszett, és álmomban igazából éreztem, milyen érzés volt, mikor megcsókolt. Egy másik álmomban pedig egy nagy teremben voltunk, a barátnőimmel álltam a falnál, és felkért táncolni egy izmos, magas, nagyon helyes pasi, és mikor táncoltunk, egyre jobban magához húzott, a keze a hátamon volt, jóleső félelem tőrt rám, a mellkasomban éreztem. Nagyon valósághű érzés volt. :)

Most csütörtökön pedig azt álmodtam, hogy külföldön vagyok, a kocsimat vezetem (nem tudok amúgy vezetni), és megálltam egy sziklás tengerparton, a kezemben két mobil volt, egy régebbi és a mostani. A régebbiben a gyerekkoromról videókat nézegettem. A mostani telómban pedig, észrevettem egy Találkozás című mappát, és videók voltak abban is. Láttam a felsorolásnál, hogy a szerelmemről szól, de mikor el akartam indítani a videót, akkor egy kép jött ki, miszerint a videó még nem megtekinthető. Tudtam, hogy a jövőmről szól, és még nem láthatom a leendő szerelmemet. Aztán egy idős néni apartmanjában találtam magam, épp egyedül nyaraltam. Mikor sétálni mentem a környékre, megláttam egy napozóágyaktól zsúfolt kis tengerparti részt, mintha ismerős lett volna minden. Majd egyszercsak a tengerben találtam magam egy fiúval, a sekély vízben. Mély szeretettel tudtam megsimogatni, pedig csak akkor találkoztunk először. A szerelem érzése tőrt rám, mikor hozzáértem. Aztán megláttam a kezén egy holdat, ami bele volt égetve a bőrébe. Ő azt mondta, hogy ezt akkor csinálták vele, amikor meghalt. Mikor a közelemben volt, emlékszem úgy éreztem, mintha szorosabb szálak fűznének hozzá, hogy én őt tényleg ismerem, mintha ő lenne életem párja. :)

Képzeld, egyszer a Tini mamik Bantley-ével álmodtam, aki Macy kisfia. Azt álmodtam, hogy ő az én kisbabám, és mikor felébredt, engem látott meg először, és széles mosoly ült ki az arcára. Épp már megint veszekedés volt a családomban, és kiborultam, és azt mondtam, hogy elköltözöm. Mindenki csak hülyeségnek tartotta, amit mondtam, nem hitték, hogy komolyan beszélek. Majd külföldön találtam magam, és albérletet kerestünk, nagyon boldogok voltunk egyedül. :D

A múlt évben egy veszekedést vonzottam magamhoz. Tudtam, hogy csak egy veszekedés válthatja ki egy hosszabb folyamatot, aminek az életemben nagy változást hozhat. 2 nap múlva olyan dolgot vágtak a fejemhez, amit el sem követtem, félreértelmeztek egy dolgot, amit rólam hallottak. Már aznap nagy veszekedés volt, mivel csak így érhettem el, hogy az emberek ne nézzenek többé gyengének. Ezentúl aztán megkaptam a tiszteletet a barátaimtól, és a munkatársaimtól. :)

Azta, nekem is ki kell próbálnom azt, amikor te a szintedre mentél, és tudtál mindent azokról a személyekről. Amúgy olvastam egyszer egy cikket erről, amiben, ha jól emlékszem, arról volt szó, hogy az emberi agy olyan, mint egy kis sziget a tengeren. A víz felszínén csak a sziget teteje látszott ki, ezt mindenki láthatta. De a vízfelszín alatt a sok kis sziget össze van köttetve, és ha meditálunk, így tudunk meg dolgokat a semmiből egy másik emberről, akit nem is ismerünk. Elhittem, hogy ilyen is létezik, és olvasva az írásod, ki is fogom próbálni. :) Remélem, nekem is sikerül.

Én még nem hallottam arról, hogy álmomban ki lehet lépni a testünkből, de nekem ez kicsit hihetetlennek hangzik. Bár már láttam Uri Geller műsorában olyat, hogy az egyik mentalista kilépett a testéből meditálás közben, és megmérte a lelkét a mérlegen. Kicsit furcsán hangzik.. Meg olvastam arról is, hogy egy nő és egy férfi meditáltak, és annyira mélyre sikerült lemenniük, hogy találkoztak egy épp újjászülető nővel, aki a 9 hónapon át egyre fiatalabban nézett ki, végül gyerekké fejlődött vissza, egyre többet volt a leendő anyjának pocakjában, a magzat fején lévő "lyukon" vagy mi az, tért be a testbe és ment ki. Remélem, érted amit írok.

Írj még te is. :))

2011. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

wow, az utolsó furin hangzik...:D

De ez a sok sziget a fejben, az hihető :P És érdekes... mostanában nem volt időm meditálni de majd fogok...

Am én is láttam a tini mamikat, de nem sok részt. Neveket nem tudok :)

Am minden fiatal anyáról megvolt a véleményem... Még nem voltak készen a gyerekre...

Az ikerlányos anyának szerintem a legnehezebb...

Az álomból való test kilépés nekem is furán hangzik, de lehet benne valami... Mármint, hogy hallottam olyat, hogy valaki élő ember lelkét idézte meg (mikor az illető aludt) az meg is jelent neki, de a lelke később tért be a testbe, mint ahogy a test felébred volna, így akkor még nem volt "otthon" a lélek... az illető 3 napon belül meghalt...

2011. febr. 14. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!