Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen álomfajták lehetnek?...

Milyen álomfajták lehetnek? Visszatérő álom, jövő, múlt. Van valóság alapjuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokszor álmodom azt, hogy mozog a fogam...

(oké, tudom, hogy az az elvesztés félelme miatt van)


Viszont volt egy furcsa álmom... megálmodtam, hogy átmentem a töri érettségin (külföldön élek, és álmomban a tanár mondta, hogy átmentem belőle, de a többiből nem) [nos, ez hihetetlen, mivel az ország történelméről alig tudtam valamit, és hát, nem voltam ott 5 hónapnál többet]

A lényeg, hogy tényleg átmentem, csak abból, és ugyan úgy történt minden, mint ahogy megálmodtam...


Erre nem is keresek választ... visszanézve, tudom, hogy ez más álom volt, nem tudom, hogy miért álmodhattam meg...


Azt tudom, hogy a legtöbb álom csak abból áll, hogy szelektáljuk a gondolatunkat... De ez eszembe sem volt... nem is érdekelt, ha nem megyek át töriből, még van másfél évem, nem problémáztam...

Viszont, amiből biztosra vettem, hogy átmegyek, nem mentem át, és álmomban sem sikerült...


Mi az, amiből tudjuk, hogy tényleg a jövőt álmodjuk meg? és nem a múltat, vagy egy problémás dolgot?

Érdekes tapasztalat volt számomra, ez volt az első...


2011. jan. 22. 05:04
1 2
 1/12 anonim válasza:

Érdekes amit leírtál. De vannak ilyenek, hogy megálmodod a jövőt.

Például nekem is volt már olyan álmom, hogy azt álmodtam: a suliban vagyok, és a fiúról aki tetszett kideült, hogy az apukám fia, a féltestvérem. Másnap délelőtt eljött a nagybátyám hozzánk, és arról mesélt, hogy tegnap a féltestvérénél volt, akiről SOHA sem szoktak beszélni, SOHA nem is hallottam, hogy létezik még egy nagybátyám... Szóval elég durván hatott..

És többször is volt olyan, hogy megálmodtam a reggelimet, mindent úgy ahogy volt, tányérostúl, mindenestől mint a valóságban.

Aztán volt, hogy első alkalomkor álmodtam valakiről, róla még soha (több ilyen álmom is volt), és másnap pedig láttam őt, találkoztam vele, pedig már nagyon rég nem láttam őt...

Egyébként én is arról szoktam álmodni, hogy külföldön élek, egy olyan városban, ahol már nyaraltam egyszer, és eldöntöttem, hogy én ott fogok élni. De azt is álmodtam, hogy fiatalon esek teherbe, külföldön egy diszkóban vhol szigeteknél, és megtartom a babát. És különben meg annyira szeretnék már anya lenni, egyedülállóként (sztem ez így lenne a legjobb), mintha én anyának születtem volna.

Bocsi, h ennyit írok, de tök jó ezt leírni vkinek.

Bár lehet, nem mindig álmodjuk meg a jövőt, hanem inkább arról, amire nagyon vágyunk... Persze nem minden esetben...

2011. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:)

Egyébként, én tényleg külföldön élek, nem álom volt:)

De ez is "megdöbbentő" Én is szeretnék már anya lenni, és bár férfival, de ha x évig nem lesz senkim, akkor egyedül is bevállalnám...

Amúgy hány éves vagy?

én 18 :)


És voltak még érdekes "dolgok" ha gondolod, mesélek...

2011. jan. 23. 21:08
 3/12 anonim válasza:

Nagyon örültem, hogy "hasonlóan" gondolkodsz az anyaságról, mint én. :) Egyébként 17 vagyok.

Képzeld! Pár hónappal ezelőtt arról álmodtam, hogy egyik agykontrollos (vonzás törvénye) oldalon egy beszámolót olvasok, amiben szerepel a 10-es szám, és közben érzem, hogy valóra fog válni az én életemben is, és a szerelemről szólt. Másnap direkt megnéztem, és a legújabb bejegyzés írójának felhasználóneve egyezett az én keresztnevemmel, akkor azonnal tudtam, hogy erről álmodtam! A 10-es szám pedig sztem az aznapi dátumot jelzi. Pár hónappal később pedig valóra vált! :D


És igen! Mindenképp mesélj léccives, nagyon érdekelnek az ilyen álmok.. :)

2011. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

wow, vonzás törvénye? :O én is írtam ilyet...

Nekem ezzel történt egy két eset...

Röviden annyi, hogy elképzeltem, hogy van egy srác, akit ismerek, és a szüleink is ismerik egymást...

Legyen köze ahhoz az országhoz, ahol élek (akkor még csak tervben volt a költözés)

és, hogy a szomszédom legyen...

Mikor abba hagytam az álmodozás, kb 2 hónapig nem is gondoltam erre, felül emelkedtem ezen.


Pár hónapon belül kapok egy üzit, hogy ismer engem a srác, és én is őt... Kiderült, hogy a szüleink is ismerik egymást...

Majd akkor ért meglepetés, mikor kiderült, hogy ő is volt abban az országban, ahol én akartam kiköltözni...

Minden bejött... és még a szomszédság is, nem is láttam még soha sem a szomszédságban, de ott lakott...

100%-ból 99 bejött... annyi, h nem jöttünk össze...:)

De hiszek ebben a vonzás törvényében, annak ellenére, hogy tudatosan sosem sikerült bevonzani dolgokat... Pasit akarnék... még nem volt kapcsolatom... de bonyolult is lenne most:(

Írj még! :)

2011. jan. 24. 21:50
 5/12 anonim válasza:

Jézusom! Uhh nagyon durva, hogy ilyen pontosan bevonzottad ezt az egészet! :) Csak az a szomorú, h végül mégsem jöttetek össze, pedig úgy lett volna aztán teljesen megdöbbentő. :)

Egyébként nekem így sikerült bevonzanom a szerelmet:

Az agykontrollos álmom után 2 hónappal már nem is foglalkoztam vele. Persze reméltem, hogy tényleg meg fog történni. Aztán az egyik közösségi oldalon pont az ismerőseimet néztem, és rátaláltam egyik barátnőm képére, amin a barátjával volt. A bnőm kicsit csúnyácska szegény, de nagyon lehet szeretni. Amúgy biztosan nem láttam volna a fényképét, ha azelőtt pár héttel nem írt volna egy nem túl helyes pasi nekem üzenetet. Megnéztem a képeit, és az egyikhez kommentárt írt a bnőm, és akkor jelöltem be. Majd kicsit "gonosz módon" arra gondoltam, ha neki sikerül egy ilyen tök helyes pasit találnia, akkor nekem is sikerülnie kell! Már nem rágódtam azon, h biztosan azért kerülnek a normális pasik, mert mindig találnak nálam szebbet is. A kép után már egész megváltozott a véleményem erről, már nem foglalkoztam ezzel az egész szerelem dologgal. Úgy voltam vele, ha jön - jön, ha nem - olyan úgy sem lesz. Aztán két hét múlva tényleg rám talált a szerelem. :)

Szóval tényleg el kell engedni a dolgot, amit szeretnél, és nem görcsösen azon izgulni, hogy mikor kapjuk már meg. Én ezt akkor értettem meg, eddig ezt feleslegesnek gondoltam.

Remélem, neked is sikerül majd így gondolni! :) Mert azért nem olyan könnyű találni valamit, ami teljesen meggyőz, hogy az úgy lesz és valóra válik.

De mért gondolod bonyolultnak? :S Amúgy több dolgot is bevonzottál? :)

2011. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

oh, igen...sok mindent... kezdem egy régebbivel...

Volt egy sztár, akiért oda voltam... értelmetlenül hangzik, de (kisebb voltam) azt képzeltem, hogy megfenyegetik, és New Yorkba kényszerül költözni...

Mikor elfeledtem ezt a képzelgést (sosem akartam volna, hogy baja legyen)

Aztán pár hónap múlva, egy újság címlapján állt, hogy nagyon súlyosan megfenyegették azt a sztárt, és lehet, hogy költözni kényszerül... Bár tudtom szerint, tényleg elköltözött, de nem az miatt... Bánt egy kicsit a lelkiismeret, hogy hogy akarhattam ilyet... akkor még nem is tudtam a vonzás törvényéről.. csak elképzeltem... (én akartam lenni a hős, aki kiszabadítja:))


De volt ennél rosszabb is...szerelem terén sem sikerült bevonzanom dolgokat... Akartam, de nem jött be...

Pl, volt egy srác a suliban... (itteni suli) és mikor megláttam, akkor azt mondtam, hogy sosem szeretnék bele... Ázsiai srác volt, jó fej, meg minden, de akk még mást szerettem... Majd idén közös óráink voltak, és akk bele zúgtam... kedves volt... de aztán eluralkodott rajtam a félelem... és meg is lett az eredménye... a barátságból, most hozzám sem szól...


De volt még egy...volt egy srác, akit szerettem... elképzeltem, hogy vele fogok táncolni (nagyon szenvedélyes táncot) és kb fél évig nem kért fel... majd elfelejtettem a srácot, de az emlékképet, ahogy táncolunk nem... és nem fogod elhinni, hogy mi történt... (akkor már más tetszett) de végül az eredetileg kiszemelt sráccal táncolhattam, és arra a zenére, amire elképzeltem a táncot... nagyszerű érzés volt tudni, hogy bejött...


Amúgy... még 9. voltam... volt egy álmom... egy kisbabát... lányomat vittem a kezemben, egy városban sétáltunk... de mikor felébredtem, azt az érzést nem tom elmondani... leírhatatlan volt... melegség járta át a szívem, és hiányzott a baba közelsége...


Amúgy, itt a suliban, volt olyan, hogy gyereknevelésről tanultunk... és haza kellett vinni egy olyan elektronikus babát, 3 napra(mint a filmekben)

Nem volt élvezet az 1. éjszaka :D 2 óránként ébresztett, ki kellett találnom, hogy mi akar... (éhes, pelus csere, büfi, vagy figyelem) és azért ezt hajnali 2-3 fele kicsit fárasztó volt, főleg le is jegyezni:) De mivel magammal kellett vinni mindenhova, sokan azt hitték, hogy igazi... Büszke voltam;)


Írj még, ha gondolod:) Neked még mik jöttek be?

2011. jan. 25. 23:08
 7/12 anonim válasza:

De irigyellek a babás álmodért! ;) Talán álmodban a jövődben jártál, azért hiányzott, mikor felébredtél... :) Én is mindig kislánnyal álmodom amúgy, nagyon szeretném is, ha lányom lenne. :) Meg úgy szeretem azokat az álmokat, amiben terhes vagyok, vagy már a kezemben tarthatom a kisbabámat. :)

Különben szerencsés vagy, h ilyen mértékben jönnek be az álmodozásaid, nem azonnal ugyan, de jobb későn, mint soha! :)) Másnak csak nagyon nehezen, és akkor sem úgy ahogy azt eredetileg szerette volna. :)

Képzeld, még a nyáron nagyon kerestem egy külfölddel kapcsolatos oldalt, tényleg mindenre rákerestem, ami csak eszembe jutott, de sehogy sem akadtam rá. Aztán egyszer csak az egyik oldalon, ahol az Iránytű című filmet néztem, észrevettem, hogy a 3 google hirdetések között az egyik az a külföldi oldal volt. Nagyon örültem, h pont itt találtam meg, mivel hónapokon keresztül sehol sem akadtam rá... :)


Vonzás törvényével új fogorvost is találtam. Az úgy volt, hogy nagyon szerettem volna már kb 1 éve másik fogorvost, és az utolsó kezelés után eldöntöttem vonzás törvényével egy másikat vonzok magamnak. A következő kezelésen pedig nem volt ott, hanem egy másik fogorvos helyettesítette. Hát, nagyon jó volt tudni, hogy ez ilyen gyorsan ment... Eldöntöttem és sikerült. Igazából leírtam egy kis füzetbe, és biztosra tudtam, h ez be fog jönni, majd. Mindig tervezgettem, h meditálok és "programozom", de mindig másnapra tettem, és elmaradt, de még így is sikerült. :)

Aztán valamivel felsértettem az arcbőrömet, és vérezni kezdett. Ki akartam próbálni az agykontroll egyik technikáját, és a vérzés felé tettem a kezem, és elképzeltem, ahogy a tenyeremből melegség tőr ki, és eláll a vérzés, közben boldog dolgokra gondoltam, a sok sikerre, amit olvastam ezzel kapcsolatban. És fél perc múlva elállt a vérzés, pedig tényleg nagyon vérzett. :)

Vonzással kapcsolatban pedig kinéztem a neten egy gyönyörű hangszert, elterveztem, h megkapom ajándékba a szüleimtől az ünnepre, 2 hónap telt el, és persze nem folyamatosan, csak néha, de nézegettem a képét, és elképzeltem különböző helyzeteket, amikor éneklek és zenélek a családom előtt, és nekem ez milyen büszke és boldog érzés. Aztán képzeld, megkaptam ajándékba azt a hangszert, amit kinéztem magamnak! :)

Amúgy nekem olyan babás álmaim szoktak lenni, hogy álmomban egy sorompós épületnél vagyok kocsival, különben kiskoromban így képzeltem el az országhatárt, ahol át kell menni. Bár lehet, h mégis bebeszélem magamnak...? És a kocsi mellett egy fiú, aki iránt már nem éreztem semmit, de tudtam h régen szerettem, és egy másik, aki tetszett régebben, és éreztem, h jóbarátok vagyunk. Aztán a következő jelenet, mikor a szülőszobában voltam, ahol csak egy ágy volt középen, és az 1-2 éves kislányomat láttam meg az ajtó mellett. Komolyan mondom, annyira szép volt, és ez most nem elfogultság. :)

Volt egy álmom, ami a szerelemről szólt. A fiú minden arcvonását láttam, mintha valóban létező ember lenne valahol, nagyon tetszett. Majd a felhők pici szivecskéket formáltak, egy hosszú sorban. Arany és ezüst csillámport fújt körénk a szél, és annyira boldognak éreztem magam, ő mellettem volt, és tudtam, h én is tetszek neki. Az arca még most is előttem van, mint egy régi ismerősé. A mamám nappalijában voltunk, mikor először láttam, a családja is ott volt, és tudtam, hogy a mi családunk rokonságban van egymással. Gyönyörű napsütéses nyár volt. Napokig csak ez az álom járt a fejemben, és h a jövőmet álmodtam meg, vagy csak egy szép de jelentéktelen álom.

De aztán hetekkel később volt még egy álmom. A mamámnál voltam, és úgy volt, h rokonlátogatást teszünk, a mamám anyukájának a családjában. Arra gondoltam álmomban, hogy legszívesebben felébrednék, mert unalmas erről álmodni, és bár bármikor kinyithatom a szemem ha úgy döntök, de volt egy gondolatom, miszerint nem szabad felébrednem. Egy házhoz érkeztünk. Beléptünk az ajtón, és egy kis folyosó tárult elénk, ami az ebédlőbe nyílt. Az ajtófélfához támaszkodtam, és egyszercsak meghallottam egy mély hangot. Egy korombeli fiúé volt a szomszéd szobából. Majd kijött onnan, és leült az asztalhoz, és az ugyanolyan márkájú laptopján netezett, háttal ült nekem és nem volt póló rajta. Izmos, széles, napbarnított háta volt. Minden alkalommal, mikor megszólalt, oldalra fordította a fejét, mindig egyre jobban láttam az arcát. Aztán mennünk kellett és én közben azon gondolkodtam, h várjam meg míg hátrafordul és meglát engem, vagy várjak a legközelebbi találkozásig, amikor először láthatjuk egymást. De aztán mégis megfordult, és hallottam a gondolatát, miszerint még a lábujjamat is szereti (mert pont húztam fel a szandált), tökéletesnek és gyönyörűnek tart, és külföldön akar majd dolgozni (és ez nálam is csak döntés volt, szóval sztem 18 éves korom előtt lehettem). Éreztem, hogy szerelmes belém, és hogy én is szeretem Őt. Azt nem tudom, h hasonlít-e az 1. álombéli fiúra, mert az arcát nem láttam, de tudtam, h ugyanarról a személyről van szó. Az utolsó, amire emlékszem belőle, h suli vége felé és nyár elején történt.

Annyira szeretném, ha ez tényleg a valóságban is megtörténne, és ha így van, akkor sztem a legvalószínűbb, h most nyáron fog megtörténni. :) Nagyon hiszek benne, mert ez a két álom összefüggő, és tényleg annyira szeretnék szerelmes lenni, mint álmomban.


Neked vannak ilyen álmaid, amik még nem történtek meg, de nagyon valóságosak voltak, vagy amik már bejöttek? :)

2011. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Jéézusom, mennyit írtam! :D
2011. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

jaj, nagyon jó volt ezt olvasni... szerintem igen, valóság lesz...

ne haragudj, most nem tudok többet írni, suli buliba készülök:)

De majd még mesélek!

2011. jan. 29. 23:14
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, végre lett egy kis időm:)


Nagyon sokszor álmodtam már babákkal, szüléssel (utóbbi annak köszönhető, hogy egy sulis projekt miatt kénytelen voltam megnézni a 16 and pregnant [terhes tinik] és lefekvés előtt legalább 2 epizódot néztem meg... ) persze, álmomban sorozatosan "életet adtam" XD


Egyszer álmodtam, hogy volt egy öcsém... Absztrakt álom volt, mivel 1, nincs tesóm, 2 10 cm-s baba volt, és magára volt utalva, senki sem törődött vele, így én voltam az, aki gondját viselte...


És volt egyszer egy nagyon valósághű álmom... Szerettem egy srácot, akivel együtt táncoltunk... Álmomban nem tudom, hogy éppen tánc órán voltunk-e, vagy hol, de arra emlékszem, hogy közel voltam hozzá, annyira, hogy a fejünk pár centire volt egymástól... A szemembe nézett... Én is, ő résnyire nyitotta a száját, én közelebb hajoltam, hogy majd megcsókolom... Az utolsó pillanatban... Komolyan mondom, éreztem a leheletét, a száját, és akkor elfordította a fejét... majd felébredtem...

Sosem jöttem össze a sráccal...


Agykontrollos élményem is volt... Nem tudom, hogy említettem-e... Lementem a laboratóriumi szintemre, és egyik barátnőm mondott egy nevet, és egy címet... Az illetőt sosem láttam, a barátnőm egyik haverja volt... Hirtelen láttam a laboratóriumomban valakit... Elmondtam, hogy, hogy néz ki, mit csinál, és mi a baja...

Mikor végeztem, barátnőm mondta, hogy mindent eltaláltam... élethű leírást adtam róla.

Majd megpróbáltuk egy másik személlyel... az a barátnőm testvére volt... (kollégisták voltunk) sosem láttam őt sem, és róla is meggyőző leírást adtam...


Furcsa dolgokra képes az emberi agy...

Egyébként szeretek álmodni... főleg akkor, ha azt álmodom, amit akarok... Csodálatos tud lenni...


Mi a véleményed arról, hogy ki tudsz lépni álmodban a testedből? Állítólag ki lehet... Meg a dimenziókba is szabadon járhatunk, ha kinyitjuk a kaput... Elég veszélyesen hangzik... Senki sem tudhatja, hogy mi vár "odaát"


Írj te is még, ha van élményed :)

2011. febr. 3. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!