Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rémálmaim, erőszakos álmaim...

Rémálmaim, erőszakos álmaim vannak, az bajt jelent? Sokszor meg akarnak ölni, de ritkán sikerül, általában én ölök.

Figyelt kérdés

Nem is igazán nevezném rémálomnak, mert félelem nélkül zajlik le (legtöbbször nem ébredek fel).

Néhány naponta álmodok ilyesmit, pl.:

-Utcán ültem egy padon, egy gyerek belémkötött, majd eltörte a karom egy vascsővel (fájdalmat éreztem, kiállt a csont a karomból), ekkor reflexből nyakon szúrtam egy tollal (itt véget ért az álom).

-Egy lánnyal zuhanyoztam a kádban, hasba szúrt egy késsel (éreztem a hideg pengét), ekkor elgáncsoltam, zuhanás közben a fejét a kád széléhez csaptam, a tarkója vérzett (véget ért az álom).

-Egy kalapos bácsi vasvillával hasba szúrt (átszúrt, fal volt mögöttem), nem tudtam se kihúzni, se közelebb húzni magam hozzá, és nem értem el a mellettem lévő ablakot, hogy kitörve üvegszilánkkal megvágjam (meghaltam, véget ért az álom).


Ez mennyire normális, más is álmodik hasonlókat?

31/F


2021. szept. 6. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak meg fognak erőszakolni a sitten.
2021. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hú ezzel semmi gond sincs én is vadulok álmomban de én bűntudatod is érzek a gyilkolás után
2021. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nálam bűntudatra lehetőség sincs, mert végetér az álom :)


Amúgy a horror kategóriában sem menekülök, bármi jön, visszavágok... többen azt mondták nem normális, és szociopata vagyok... :(

2021. szept. 6. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
én miután bármi rosszat teszek álmomban még van idöm büntudatra is neked jo hogy nincs talán igy jobb
2021. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ezek inkább elfojtott agresszióra utalhatnak. talán vannak olyan helyzetek az életedben, amikor valakinek nem tetszik a viselkedése, bánt vagy sért téged, de a való életedben inkább magadban tartod a gondolataid, nem véded meg magad, vagy nem úgy, hogy elégedett legyél vele. ez a fájdalom "bosszút" szül, vagyis amit kapsz, azt vissza is szeretnéd adni. valószínűleg nehezen bízol meg az emberekben, mert félsz a csalódástól, és már szinte számítasz is rá, így fel vagy készülve a legrosszabb esetre.
2021. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lejet az ellened irányuló negatív hatásokat jelképezi, hogy mindig visszavágsz pedig lehet nem kéne. Az is lehet a való életben vissza akarsz vágni, de elfolytod, az sem jó.

Persze amiket leírtál extrém erőszak, nekem sose volt ilyen álmom így nem tudom hogyan reagálnék de szerintem nem bántanám őket akkor se mert nagyon távol áll tőlem a fizikai erőszak gondolata is.

Nem vagyok keresztény, nem hiszek a "tartsd oda a másik orcádat is" dologban, de ha bántanak ne bánts vissza, azzal csak gerjeszted a rosszat. Jobb otthagyni, elengedni a bosszú gondolatát.

Pl a kalapos bácsis álomban ki is mászhattál volna az ablakon, a helyett hogy az üvegszilánkkal támadsz neki, és akkor lehet nem halsz meg hanem elrepülsz hiszen álom volt. Ja tudom hogy oda voltál szorítva a falhoz nem bírtál mozdulni, de álomban mindent lehet, ha a menekülésre gondolsz a támadás helyett lehet elrúgod az embert, kirántod a kést és megmenekülsz, de ez csak feltételezés. A te álmod, te tudod csak úgy istenigazán értelmezni.

Ez csak amit én látok bele, de lehet üzenet hogy a negatív szituációkból inkább kilépni volna érdemes, mint reagálni rá, azzal nem oldasz meg semmit.

Hogy félelmet nem érzel az mindenképpen jó, bátor jellemre vall és tudom nem könnyű elsétálni ha bántanak, de kicsivel jobbá teheted a világot ha te nem bántasz, feltéve hogy ezt szeretnéd.

Támadás mindenkit ér, az ellen tenni nem tudunk, csak magunk fölött van hatalmunk, hogyan reagálunk rá.

Aki támad az is sérült, őt is betámadták korábban, ezt jó észben tartani.

2021. szept. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!