Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mitöl van az, hogy nem álmodom...

Mitöl van az, hogy nem álmodom csak nagyon ritkán?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Álmodsz, csak nem emlékszel rá. Én is így vagyok ezzel.:)))
2010. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember álmodik, egy éjjel 4-5 alkalommal. Ha nagyon kíváncsi vagy néhány álmodra, akkor állítsd be az ébresztőórádat úgy elalvásod ideje + 7 órára, és valószínűleg emlékezni fogsz rá, mert akkor ébredsz fel, amikor álmodsz.


Az álomnak 2 szakasza van: van az álmodás és van a nem-álmodás. A nem-álmodás mindig az álmodás után jön, és ha a nem-álmodásban ébredsz fel, akkor nem fogsz emlékezni az álomra. Ha viszont álomból ébredsz, akkor emlékezni fogsz rá. Ilyen egyszerű :)

14/F

2010. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt még ma este kiprobálom jónak tűnik. =)
2010. júl. 24. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második válaszadóval, de csak részben. Szerintem az álom nem más, mint a tudatalattiban, mélytudatban felgyülemlett események, emlékekek, egyéb dolgok sekélyes alvásban való feljövetele. Ha valaki nem álmodik, az jó alvást feltételez, és ennek szerintem örülni kell. Mély alvásban ugyanis nincs semmiféle tudat, így mélytudat sem, tehát kézenfekvő az álmodás hiánya.
2010. júl. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok: Előttem szóló, egyetértek, bár én is csak kis részben. Az agy frekvenciája befolyásolja az alvásparalízis milyenségét, és az ébrenléti állapotunkat.


Az első, a legmagasabb a "Gamma"-nak nevezett frekvencia, amely 40 Hz fölött aktiválódik. Az agy ilyenkor magas mentalitással, emlékezőképességgel rendelkezik, ám ez egy szimpatikus idegrendszeri folyamat, tehát félelem, heves szívverés is kíséri.

A következő a "Beta", amely 13 és 39 Hz magasság közt helyezkedik el. Az agyműködés itt már állandó, heves ingerek hatnak, tehát hasonló a gamma-hoz, csak gyengébb. A félelem már nem jelentkezik, de helyébe szorongás léphet fel.

Ez után az "Alfa" következik (sok helyen mondják hogy "lemegyek alfába", ez 7-13 Hz közti tartomány). Ez egy nyugodt állapot, relaxáció közben lehet legjobban elérni, természetes környezetben pedig ébredés után lehet tapasztalni.

Most jön az a kettő, amiről mi beszéltünk itt, a mély alvásról, és az álom-alvásról:

Ez már a "theta", (4-7 Hz) amit az ember mély meditációval tud elérni, illetve természetes közegben a REM-alvásszakaszban jelentkezik (REM = gyors szemmozgás, ami pedig álom közben jelentkezik, ebben a fázisban a leghatásosabb a tudatos álom). Tehát a kérdezőnek én erről beszéltem. Természetes esetben nagyon nehezen nyúlik át az alvás mélyalvássá:

Az utolsó a "Delta", amely csak az általad leírt mélyalvásban jelentkezik, 3 HZ és az azalatti tartományban. Ez természetes úton nagyon ritkán kerül elő, leginkább hanghullámokkal szokták generálni az agynak( pl. [link] ). Még kiegészítésképp leírnám, hogy egy hétköznapi ember átlagos frekvenciája napközben úgy 16.5 - 17 Hz.

2010. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én rosszul alszom, bármikor ébredek fel, mindig emlékszem, hogy mit álmodtam. Általában rosszakat vagy hülyeségeket. Nekem azt árulja el valaki, hogy mit tegyek, hogy ne álmodjak, ne emlékezzek rájuk, vagy hogy egyátalán mélyebben tudjak aludni. Borzasztó fáradt vagyok mindig, majd leragad a szemem, mindegy hogy pár órát alszom, vagy 10-12-t, és a legkisebb zajra is felébredek.
2010. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
87%
Mindig csak a felszínes alvásban álmodok, pl. hajnalban, ha visszaalszok. De akkor aztán az nem semmi! Mintha egy másik életben lennék!
2010. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert mélyebben alszol. ha valaki mélyen alszik az jó, mert jobban kialussza magát, csak az álmaira nem emlékszik.
2010. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ayer válasza:
volt nekem is olyan amikor 8 külömböző álmom volt pl 1 szer zombis 1 szer sikolyos 1szer fürészes de köztük volt mindig szünet és mindig a közepébe csapodtam bele a felkelésekbe meg az ilyenekbe
2010. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mindig csak a felszínes alvásban álmodok, pl. hajnalban, ha visszaalszok. De akkor aztán az nem semmi! Mintha egy másik életben lennék"


Véletlenül nem a tudatos álomra gondolsz? :D

2010. aug. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!