Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az Ős Sámánok igazat mondtak...

Az Ős Sámánok igazat mondtak a világról? A kvantumfizika igazolja a spirituális, tudat működtedte anyagi világot?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Az őskortól ismertek a Sámánok, beavatottak, táltosok, spirituális guruk elbeszélései és maguk a spirituális látnokok, jósok (Nostradamusz, Delphoi) és más spirituális dolog pl auralátás felveti előttünk, hogy egy immateriális világ létezik az anyagi világ mellett mely a Sámánok által leírtak alapján irányítja a materiális (anyagi) világot.


Felmerül a kérdés, hogy a tudomány mikor fogja ezt felismerni ? Nos, már gyakorlatilag felismerte. Mi fizikusok tudunk erről, noha a közembernek erről vajmi kevés ismerete van, ami köszönhető az embereket tudatlanságban tartani akaró médiának. Roger Penrose kollegám [link] amikor itt járt Budapesten még a milleneum körül a KFKI-ban elmondta, hogy azért nem tudjuk eldönteni, hogy a Sámánok igazat mondanak-e, mert nem ismerjük az un. kvantum-klasszikus határt, azaz nem tudjuk eldönteni, hogy az agyban lezajló folyamatokra érvényesek-e a kvantumfizikai elvek. Nos, el kell mondjam, hogy teljesen érvényesek az agyunkban levő idegsejthálózat méretarányaira a kvantumfizikai összefüggések, mivel a kvantumfizika nem korlátozódik mikrorészecskékre, atomok, molekulák és maga az univerzum is viselkedhet kvantumosként. egyértelmű, hogy a kvantumfizikai felismerés, miszerint a tudat irányítja az anyagot és a valóságot teljes mértékben igaz !


Roger Penrose a tudat irányítású anyagról itt mond el többet http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg. Más kvantumfizikus kollega is próbálja népszerűsíteni ezt a tudat központú felismerést [link] [link] about/ http://www.youtube.com/watch?v=s42mrdhKwRA "Csak napjainkra született egy olyan átfogó értelmezése a kvantumelméletnek, ami feloldja ezt a paradoxont. Amit Goswami a "Mi a csudát tudunk a világból?" című filmből ismert, nemzetközi hírű fizikus professzor dolgozott tovább a két magyar zseni által felvetett irányvonalon. Az ő nevéhez fűződik az a modell, amely létrehozta a kvantumfizika paradoxonmentes értelmezését. "Mindössze" annyit változtatott Neumann és Wigner felismerésén, hogy azt a Tudatot tekinti a létezés alapjának, amely nem a dualitás szintjén létezik. Ez azonban nem az egyéni agyhoz kapcsolódó tudat, hanem a keleti filozófiákban megjelenő egységes, metafizikai, mindent magába foglaló Tudat" forrás : [link]


*


Részletesebb közimsert magyarázat, általam leegyszerűsítve a közemberek számára : Régóta foglalkoztatta az embert, hogy az anyag vagy a tudat van előbb. Vajon maga az anyag elsődleges vagy egy tudat hoz létre anyagot ? Nos, erre megkaptuk a választ !

A tudat az elsődleges ; konkrétan a tudat irányítja a világot, a tudat hat az anyagra. A világ úgy alakúl, ahogyan a tudatunkkal tekintünk a világra, az anyagra a valóságra, az ahogy gondolkodunk a világról, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla, ez befolyásólja a világot, az anyagot, a valóságot. Ugyanis a kétrészecskés kísérletekben a tudat hatására változtatja meg a részecske a tulajdonságait, azt hogy korábban melyik résen ment keresztül és az hogy milyen anyagi tulajdonságai legyenek. Mivel a kvantumfizika határesete a klasszikus fizikai, így megállapításai és kölcsönös hatásai igazak világunkra is. A kvantumfizika nem pusztán a mikrovilág törvényszerűségei, hanem szerves része a világnak. Atomok, molekulák viselkedhetnek kvantumosan.


Ennek bemutatása röviden : "Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 "


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


Felmerül a kérdés, ami kézenfekvő az általam felvetett magyarázatok után ; Nem kellene-e elgondolkozni mindenkinek azon, amikor a világról gondolkozunk, hogy a Sámánok, spirituális guruk, auralátók tapasztalatait, elmondásait nem kellene-e belevenni a gondolkodásunkba a világgal kapcsolatban ? Nem kellene-e a materializmus képtelenségeit végleg elvetni, mint az emberi értelmi fejlődés zsákutcáját.


Nem kellene-e megkövetni ezeket a Nagy spirituális elméket és hallgatni rájuk, mint nagy bölcsesség amiket kinyilatkoztattak ?


Mit gondolsz ?



2013. aug. 26. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
12%

"s ezt továbbra is fenntartom!

Bármilyen mérést kizárólag úgy lehet végezni, ha a mérendő dolog valamilyen módon HAT a mérőeszközre. Ekkor pedig a mérőeszköz is HAT a mérendő dologra. (Tudod, hatás-ellenhatás... Általános iskola, fizika óra.)"


Mit tudsz mondani arra, amikor úgy mérem meg valaminek a hosszát, hogy lefényképezem, és viszonyítással határozom meg?

2014. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 Shai-Hulud ***** válasza:

A fény visszaverődését.


A fényképezés azon alapul, hogy a "mérendő" azaz lefényképezendő tárgy kölcsönhatásba lép a fénnyel (azaz eltéríti, visszaveri a fényt), és emiatt tudsz képet készíteni róla (a visszavert fény fotokémiai hatása segítségével). Vagyis itt nem hosszat mértél (azt csak számoltad), hanem az adott tárgyról visszavert FÉNYT érzékelted. A a tárggyal való kölcsönhatás a fény eltérülésekor megvalósult, te már csak a másodlagos dolgot, az eltérített fényt fogod kiértékelni.


Akárhogy próbálod kikerülni, mindenképpen van valamilyen kölcsönhatás.


A legjellemzőbb példa erre a neutrinócsapda: azért olyan iszonyú nehéz kimutatni a neutrínókat, mert az általunk ismert közönséges anyaggal csak nagyon kevéssé lép kölcsönhatásba. De mint bármit a világon, ezt is csak valamilyen HATÁSA alapján tudjuk detektálni.

A hatás pedig minden esetben ellenhatást eredményez, azaz a KÖLCSÖNHATÁS a fizika egyik ALAPVETŐ része.


Pedro

2014. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
12%

"A fényképezés azon alapul, hogy a "mérendő" azaz lefényképezendő tárgy kölcsönhatásba lép a fénnyel (azaz eltéríti, visszaveri a fényt), és emiatt tudsz képet készíteni róla"


A fény akkor is visszaverődik a tárgyról, ha nem fényképezem le, ergo sem a mérőeszköz, sem a mérés maga semmilyen hatással nem volt a mérés tárgyára.

2014. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 Shai-Hulud ***** válasza:

Valamint a gondolkodásodra sem...

A fény valóban visszaverődik a tárgyról,akár tudomást veszünk róla, akár nem. Ebből következik, hogy a kölcsönhatás (ami HATOTT a fényre) bekövetkezett, a fény megváltozott a testtel való találkozáskor.


Te a méréskor (fényképezéskor) pedig nem a testet méred, nem azt érzékeled, hanem a visszavert fényt, és annak a fotokémiai hatását hasznosítod. Ebből logikai és matematikai úton KÖVETKEZTETSZ a test hosszára.


Vagyis NEM a test hosszát mérted meg közvetlenül, hanem csak a fotón látható információt dolgoztad fel. A tesz a fotonokkal (vagy ha jobban tetszik az elektromágneses hullámokkal) került kölcsönhatásba, a fotólemez (vagy film, digitális kameránál a CDS) kölcsönhatásba került a fénnyel, majd ugyanígy tovább, míg a fénykép (monitor) fényének fotonjai a szemed csapjaival és pálcikáival került kölcsönhatásba.


Szerintem egyébként pontosan érted te is, hogy részleteiben, lépésenként hol történnek ezek a bizonyos kölcsönhatások, én pedig pontosan értem, hogy élvezed a kötözködést... De semmi baj...


Pedro

2014. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
21%

Itt te vagy az, aki kötözködsz, mert nem bírod beismerni, hogy nincs igazad.

Azzal, hogy lefényképezek valamit, semmiféle hatást nem gyakorlok arra a tárgyra, a mérést mégis el tudom végezni. Ez tény. Ha nem bírja a csökött agyad felfogni, az a te problémád..

2014. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 Shai-Hulud ***** válasza:

Azzal, hogy lefényképeztél valamit, NEM MÉRTÉL meg semmit. A fizikai értelemben vett mérés EGÉSZEN MÁS.

Próbáld felfogni, még ha nehezen is megy.


Pedro

2014. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 Shai-Hulud ***** válasza:

Csak hogy esetleg tudd, hogy mit kellene megértened, megismétlem csak most, és csak neked:


"Te a méréskor (fényképezéskor) pedig nem a testet méred, nem azt érzékeled, hanem a visszavert fényt, és annak a fotokémiai hatását hasznosítod. Ebből logikai és matematikai úton KÖVETKEZTETSZ a test hosszára."


Vagyis állításoddal ellentétben NEM A TESTET mérted meg, csak annak a képét, pontosabban a képéről visszavert fény alapján LOGIKAI ÚTON SZÁMÍTOTTAD - ÉS NEM MÉRTED - a test hosszát.

Ennek így SEMMI KÖZE a tárgyon végzett tényleges méréshez.


Pedro

2014. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

A mérés definíciója:

[link]


"mérés során a mért mennyiséget jellemző mérőszám meghatározása a célunk"


Problem? A mérőszám meghatározása megtörtént, és nem voltam hatással a mérés tárgyára.


"Vagyis állításoddal ellentétben NEM A TESTET mérted meg"


Nos, a te elcseszett logikáddal gondolkodva bármilyen módszerrel is mérsz, sosem magát a testet méred. Ha ráteszel egy vonalzót, vagy tolómérőt, akkor sem a testet méred, hanem a vonalzóról/tolómérőről visszaverődő fényt. Ha lézerrel mérsz hosszt, a lézer által megtett utat méred meg valójában, nem a tárgyat.

Innentől kezdve pedig az egész ostoba hadoválásod értelmetlen, hiszen semmit nem lehet közvetlenül mérni. Mégis, némelyik mérés hatással van a tárgyra, némelyik pedig nincsen.


Ebből is látszik, hogy amit csinálsz, az nem más, mint pitiáner kötözködés, ahelyett, hogy beismernéd, hogy tévedtél..

2014. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 A kérdező kommentje:

""te pedig kicsinítőképzővel látod el. Majd ha normálisan szólitasz meg, én is úgy foglak. "

Mindeddig úgy volt. Olvass csak vissza jónéhány általad feltett kérdésben. De most tanultam tőled. Amíg nem vagy hajlandó rendesen leírni a nevemet, addig én sem fogom rendesen írni a tiedet. (Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.) "


Te kezdted, így változtass te és akkor én is fogok.


*


Leírtam, hogy a kvantumösszefonódásnál kölcsönhatás nélkül is lehet mérni, anno mintha felfogtad volba ezt. Butultál azóta ?


Lehet a nyomokból is meghatározni egy mennyiséget valamint kiszámólni az értékét. Ezt is elmondtam.


*


Az Ős sámánoknak úgy tűnik igazuk volt ?

2014. ápr. 5. 21:24
 70/82 Shai-Hulud ***** válasza:

"Te kezdted, így változtass te és akkor én is fogok. "

Nem, nem én kezdtem. Többször is szóltam, hogy írd rendesen a nevemet, de nem tetted meg. Én mindeddig tisztességesen le tudtam írni a tiedet, s most, hogy nem tettem, azonnal megsértődsz. Infantilis vagy, de ezt márt sokszor leírtam.


"kvantumösszefonódásnál kölcsönhatás nélkül is lehet mérni,"

Ott sem lehet. Ha logikád lenne, akkor ezt is tudnád. De nincs.


"Lehet a nyomokból is meghatározni egy mennyiséget valamint kiszámólni az értékét."

Nyomot csak az hagy, ami már kölcsönhatott, te "FIZIKUS"!!!

Amit kiszámolsz, azt pedig nem mérted.

Gondolkozz el rajta.


Pedro

2014. ápr. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!