Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Villámolvasás tapasztalatok?...

Villámolvasás tapasztalatok? Működik? Vannak sikerélményeitek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 22:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ha te így tanulod a könyveket, akkor miért vagy még mindig ilyen ostoba? Lehet, hogy kéne még egy kicsit csiszolgatni a módszeredet...
2012. máj. 15. 00:15
 12/19 Salx Narval ***** válasza:
Én félúton vagyok a sikerhez, már jó pár könyvet átlapoztam, csak az előhívással van némi problémám.:D
2012. máj. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a gondom, az előhívás..
2012. máj. 15. 11:41
 14/19 anonim ***** válasza:

Az előhívás mondjuk még senkinek se ment akit ismerek.

Ha ez olyan jólműködő módszer lenne, már mindenki tudós lenne aki járt a tanfira.

2012. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A kiritzálók túlságosan földhözragadtak, nem vesznek tudomást a tudatalatti folyamatokról, nekik csak az létezik, ami kézzel fogható és felfogható az egyszerű elméjükkel.

Nekem már sokszor bejött a villámolvasás: vizsga előtt abszolút lazán, minden stressz nélkül elolvasom a könyveket (lépések: célmeghatározás-áttekintés-alfában végigsuhanás-gyorsolvasás-esetleg átismétlés, rögzülés (bétában)). Az a jó ebben, hogy lehet, hogy az egész tantárgy hülyeség és normál módszerekkel sose tudnám rávenni magam a megtanulására; de így egyáltalán nem megerőltető a tanulás. Nem foglalkozom azzal, hogy mennyire tudom felidézni az anyagot, nem stresszelem magam vele. Viszont vizsgán ahogy megkapom a feladatlapot, sorba jönnek elő a "megérzések", hogy mire mit kell válaszolni. Volt olyan, hogy abszolút nem tudtam, jól sikerült-e, mert az egész felidézés tudat alatt zajlott. Aztán amikor megkaptam a 4-est vagy 5-öst, akkor már tudtam, hogy működik a módszer :)

Szóval igenis működik. Nem kell túlzásokba esni (egymás után sok könyv elolvasása, több ezer oldal egyhuzamban, stb.), de az tény, hogy egy nap alatt egy akár 2-300 oldalas könyv jól megtanulható.

2012. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Minden lépést végigcsinálok, és egyszerűen nem jön elő... nincs semmiféle megérzés...semmi. Mintha csak időpocsékolás lenne az egész. Talán azzal lehet a baj, hogy nem vagyok alfában, csak azt hiszem, hogy ott vagyok.

Tudom, hogy működik, remélem egyszer valahogy ráérzek a módszerre!

2012. jún. 12. 01:25
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy alfában, az tényleg gond lehet. De ne erőltesd, ne akarj minden áron alfába kerülni, egyszerűen csak lazíts, engedd el magad.

Jó gyakorlat, ha fekszel/ülsz, és pl. 100-tól lassan visszaszámolsz, közben figyeled a légzésed. Ha reggel, ébredés után próbálkozol, akkor szinte biztos, hogy alfába jutsz. Ezek után már tudni fogod, hogy ez milyen érzés, és villámolvasás közben meg tudod ítélni, hogy alfában vagy-e.

Egyébként nem kell olyan igen mély szintre jutni, nekem elég szokott lenni egy három lépéses technika: 4. test ellazítása 2. belső világ lecsendesítése 1. elképzelem, hogy egy ideális pihenőhelyen vagyok, ahol senki sem zavar, és minden csodálatos és csendes (magamban számolok is 3-tól visszafelé).

Ja és ami nagyon fontos: olvasás előtt határozd meg a célt és mondd el magadban. Például az nem lehet a célod, hogy betűről betűről visszamondd majd a könyvet. Hanem például "mire végzek az olvasással, általános, széleskörű rálátásom lesz a könyv témájára", vagy (tanulás esetén) "minden információt megjegyzek a könyvből, amire szükségem lesz a vizsgán", vagy "minden olyan dolgot megjegyzek a könyvből, ami érdekel, és ami hasznos lesz számomra".

Sok sikert :)

2012. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, igyekezni fogok! Köszönöm! :)
2012. jún. 13. 02:25
 19/19 anonim válasza:

Hello,

Régi a kérdés. Az érdekelne, hogy sikerült-e valamit elérned?

2013. szept. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!