Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Le tudom küzdeni az antiszemit...

Le tudom küzdeni az antiszemitizmusomat valahogy?

Figyelt kérdés

Ismerkedem az agykontrollal és önmagammal mostanság. Szeretnék sikeresebb és boldogabb emberré válni. Ennek első lépéseként magamat szeretném megismerni, értékelni, hogy önbizalmat szerezhessek és magabiztosabb legyek az élet minden területén. Teljesítmény van mögöttem, önbizalom nem sok. Úgy vélem, hogy csak a szeretet alapú érzelmek képesek igazán felszabadítani. Viszont nagyon nagy hibám, hogy antiszemita vagyok, az elmúlt 5 évben eluralkodott rajtam olyan szinten, hogy ha a tv-ben meglátok egy zsidót már rossz érzéssel nézem a műsort, akkor is ha egyébként mondjuk érdekelne. Mindenféle összeesküvés elméleteket mormolok és őket okolom minden rosszért. Az a problémám, hogy az, hogy antiszemita vagyok az nekem a legrosszabb, mert negatív gondolatok lesznek úrrá rajtam ilyenkor és azok megkeserítenek, bebörtönöznek.

Hogyan küzdhetném ezt le szerintetek?


2012. márc. 24. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Minek ezt leküzdeni?
2012. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Snapette ***** válasza:
Ebben semmi ezoterikus nincs, már őszintén. Annak kell a végére járni, hogy honnan származik az ötlet és a gondolat, hogy ők a hibásak bármiért is. Fogjál neki olvasni róluk, és olvasd mindkét oldalt, ne csak az egyiket, úgy értem, ha pl. a második világháborúról olvasol, akkor ne csak Földi Pált olvassál, hanem másokat is, objektívebbeket is, vagy próbálj meg érvelni magadban, hogy miért is okolod őket bármiért is. Ha érdekel, segítek neked, írj privátot, és elbeszélgethetünk. Nem vagyok egy hittérítő típus, ne félj. :)
2012. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy végső soron minden ember rokon.. :D

Bocsi az off-ért, de ha tényleg ilyen problémáid vannak, és érdekel az ezotéria, gondolj az előző életekre!

lehet, hogy akkor a náci pártot támogattad, vagy olyan kellemetlen élményed volt egy zsidóval, ami olyan erős, hogy most is ilyen hatást vált ki.

Az, hogy hogyan tudod megoldani, csak rajtad áll, de nagyon jó kezdés az önismeret. Végülis, ha magadat nem érted meg, másokat se fogsz, és így választ kaphatsz arra, hogy miért ítéled el őket.

Azért, mert mindenhol ott vannak? És a magyarok? Igaz, hogy a zsidók gombamód szaporodnak a pénzszakmában, (eddig is ott voltak, és valószínű hogy egy ideig ott lesznek), de más nemzetnek is elege lehet a magyarokból, miután elég sokmindent köszönhetnek nekünk...

Még valami: ha már történelmi szempontok is közrejátszanak az antiszemita nézeteid fejlődésében, megérteném ha inkább a franciákat utálnád. Elvégre, ha bárhol volt valami nagy gubanc, abba majdnem biztos, hogy francia kéz is belenyúlt. Ha alaposabban ismered a történelmet, rájöhetsz hogy ez tényleg így van.

16L

2012. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Diavolino44 ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen igazad van, s hülye az aki nem látja hogy gyakorlatilag a Zsidóság kezében van a pénzügyi irányítás. Viszont azért haragudni valakire mert ért a pénzhez, hülyeség. Ez olyan ,hogy gyűlöljem Puskás Öcsit mert remekül focizik? Vagy Albert Einstent mert megértette a világ működést? Érted milyen hülyeség ez?

Másik még ha fel is ismered, hogy zsidó ember hibás sok mindenért akkor tudsz rajta változtatni?

Nálunk apám ilyen, minden nap elmondja, h ez is mocskos zsidók miatt van. Neki már csak az ad örömöt ha a sikertelenségét nem magában, hanem másokban keresi. Te is ilyen emberré akarsz válni?

Én azt mondom tisztelni s tanulni kell tőlük.

Viszont nem lyukas a kosár nekem meg pont a másik nációval van bajom. A más ember anyagi javainak eltulajdonítása az egyik legundorítóbb mit ember ember ellen tehet. De azért próbálom megérteni a "kultúrájukat".

2012. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én zsidó vagyok és agykontrollal élek.

Már ez tökjó, hogy felismerted magadban az előítéletet.

2012. márc. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Sok jót írtatok!

Most próbálok egyénben gondolkodni, és nem összemosni valakit egy egész nemzettel vagy vallással csak azért mert jó vagy rossz ember. Talán menni fog. :) És próbálom előzni a negatív gondolatokat ezzel.

2012. márc. 25. 12:06
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Itt látható az agymosás újabb áldozata.
2012. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
matyi2010 hidd el, hogy pont ugyan így gondolkodom mint te lehet hogy egy hete én is ezt mondtam volna magamra. De úgy érzem, hogy az embert visszahúzza a sok gyűlölködés. Én nem mással akarok foglalkozni, hanem magammal és azzal amit szeretek. Attól, hogy fortyogsz és megbélyegzel embereket neked nem lesz jobb, inkább rosszabb és lehet hogy másnak is "ártasz" vele. Az egyik legnagyobb közhely, hogy az alapján ítéld meg az embereket, mit tesznek. Én sokáig azt hittem hogy ezt nem lehet komolyan gondolni és a legnagyobb álszentség, de talán mégsem. Nem mondom hogy könnyen megy. Most jövök rá milyen súlyos állapotban voltam eddig és szánom magam hogy idáig jutottam. De az én életem nem a zsidóktól, cigányoktól és orbánviktortól függ, csakis tőlem. Olyannak élem meg, amilyennek én szeretném és úgy, ahogy magamnak megteremtem.
2012. márc. 26. 01:24
 9/16 anonim válasza:
Nem lehet, hogy te kényszerbeteg vagy? Mert létezik egy ilyen betegség,és annak akár több formája is lehet.Akár ez is ami most veled történik. Ha küzdessz ellene,de mégis előtörnek ezek a gondolataid, akkor esetleg nézz utánna a netten,mert ez is lehet egy lehetséges oka annak, ami veled történik.De ha mégsem ez a gond, és csakugyan antiszemita vagy.Akkor probálj arra,gondolni ,hogy ha te zsidónak születtél volna vagy akár más nemzetiségünek, amiről te nem tehetsz.Hiszen nem mi válasszuk meg,hogy hová születünk.De mások utálnának emiatt, akkor te is rosszul éreznéd magad. Gondold bele magad az ő helyzetükbe. Akiket csak a származásuk miatt utálnak anélkül,hogy ismernék őket vagy bármi rosszat is tettek volna másokkal, talán ez segit.
2012. ápr. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mustafa33 ***** válasza:
Próbalkozz legelőbb a circumcízióval.
2012. ápr. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!