Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Kellemetlen emléket ellehet...

Kellemetlen emléket ellehet valahogy "felejtetni"?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

szerintem, úgy ha feldolgozod. Nagyon, maradéktalanul. Semmi se legyen belőle lenyomva, lehazudva. Az ugyanis elsüllyed - a tudattalan területekre, és a legrosszabbkor feltör. Végig kell menni rajta -gondolatban, sokszor (!), addig (!!!) amíg közömbössé nem válik. A "végigmenni" azt jelenti: magadban lejátszod, az összes körülménnyel -(pl esett az eső, égettszag volt, repülő zúgott stb, tehát minden benne kell legyen - egy idő után érezni: nem fáj.

Akkor "elfelejtve" vagyis, nem jön elő, csak akkor, ha tudatosan akarod.

2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
vagyis el tudod "engedni"
2011. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Talán úgy, ha nem rágódsz rajta, nem hagyod, hogy felkavarjon, mikor eszedbe jut.

Ha visszaemlékszel egy kellemetlen eseményre,azonnal tudatosítsd magadban, hogy ez már a múlt, vége, soha többé nem fog megtörténni, igaz, megváltoztatni nem lehet, de most egy új nap van, ezzel kell foglalkozni.

Ezek a gondolatok , ha sokszor ismétled őket, idővel változtatni fognak a hozzáállásodon, és már nem lesznek hatással rád a régi emlékek.

2011. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet meg nem történté tenni, és az agy olyan, hogy mindent elraktároz. Hát még a tudatalatti! ha gyakran előszeded az emléket, lassan töltését veszti.(már nem fáj) Ha elakarod felejteni, váratlan időszakban újra elő jön. És ezek betegítenek meg
2011. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nem. viszont tanulni kell belőle. én megtanultam h soha nemverném meg agyerekem ok nélkül


am mi voltaz a rosszemlék?

2011. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszok segíthaetnek.Talán az enyém is segíthetElfelejteni (vagy "elfelejteni") soha nem fogod,mint ahogy én sem.

1. Tudd,hogy az múltával könnyebb lesz. A múló idő is gyógyít. Számíts rá.

2. Tudd. biztos,hogy minden rosszban van valami jó.

3. Amit nem tudsz most,arra majd egyszer választ kapsz.

4. Ha keresztény,vagyis Istent ismerő vagy ,minden javadra válik.- "A keresztény embernek még a rossz is javára válik".-

5. Ez kellett volna az első legyen. Imádkozz megoldásér.Néha simogasd meg a kutyusod... ha van.

Isten segítsen.

2011. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy az elektrosokk rongálja a memóriát, de nem vagyok biztos benne.

Az agymosás egyéb formáit is tudom ajánlani: sorozatok, animék, reklámok; ha éjszakázol, az is leépít szellemileg valamennyire.

2011. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Van erre egy zseniális eljárás, az érzelmi felszabadítás technikája. Írd be a Google-ba az eft szót. A módszer leírását itt találod: [link] A scribd.com-on is megtalálod a kézikönyvet. A módszer segítségével pár perc alatt teljesen kiiktathatod az emlékkel járó érzéseket.
2011. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tündianya válasza:
Idővel egyre kevesebbet gondolsz majd rá. Elfelejteni nem fogod, de halványulni fog az emlék. Főleg, ha nem pörögsz rajta minden nap, hanem próbálsz tényleg más dolgokra gondolni stb.
2011. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nem elfelejteni kell,nem is lehet ha nem dolgozza föl az agyad akkor ott marad és később zavarhat.Fel kell dolgozni.El kell képzelni újra és újra ,de változtasd meg úgy mintha jól alakult volna.Ez még rímelt is:D
2011. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!