Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » 20. évemtől kezdve vizuális...

20. évemtől kezdve vizuális képek jelennek meg csukott szemmel, mi történik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval a képzelő erőmet hangok, zenék felidézésére találta ki a sors, szerencsére az mindig nagyon tiszta, ellentétben a képek felidézésével, az valami pontatlan homály csak. Újabban viszont érdekes dolgokra figyeltem fel. És ez pár hónapja van jelen. Csukott szemmel, relaxálás mellett (nem alvás, nem álmodás) képek kezdtek megjelenni egy rövid időre, és ilyenkor a környező, vagy a gondolati hangok gyengülnek. Először csak olyan fehér fekete pöttyöző vonalkákból/ábrákból épül fel a látvány, ha pedig szerencsém van és tovább hagyom kibontakozni, akkor beszínesedik szó szerint és élesben látom. Mivel ez nálam nagyon új dolog ilyenkor úgymond megdöbbenek (megijedek), és kizökkenek az egészből, és újra csak sötétség meg hangok. 3 esetről tudok eddig beszámolni: legelső a konyhai tűzhelyünk aminél fával tüzelünk, fazék van a tetején (ez tiszta színesben). 2. egy nap baltáztam kint a gyújtóst, aznap este élesen megjelent a balta ahogy fogom a kezemben de ez mind pirosas színárnyalatban. Meg gyengén de ismerős személyek arcai, vagy szemek villannak fel. A 3. pedig, hogy el akartam képzelni erősen egy kockát, sikerült de csak vonalkákban...kört meg már nem sikerült, hogy miért azt nem tudom. A kérdés egyszerű mi történik ilyenkor, főleg hogy már 20 éves vagyok, eddig miért nem tapasztaltam, most mi változott meg? Van esélyem ezt fejleszteni komolyabb szintre? Még egyszer megjegyezném hogy ez régen nem volt egyszer sem, főleg így, hogy nem is alszom közben, teljesen józan vagyok.
2011. dec. 21. 04:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
mi lenne ugyan? Semmi extra, ez mindenkinél jelen van. Olvass el egy könyvet. Te a betűt látod, de a jelenetek nyotott szemmel szép képekké állnak az agyadban. Ilyen pl az is, mikor elmélyedsz a gondolataidban, pl egy nagyon vágyott dolgon ábrándozol. Látni os fogod... Ez normális, és inkább tudományokban keresd a miértjét ne az ezoban.
2011. dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Semmi.

Egy tipikus hulye vagy aki ha mar egy erettsegit se tud lerakni kitalal baromsagokat maganak, h ha mar mastol nem, ettol erezze magat valakinek.

2011. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt erősíteni drogokkal szokták,tudod van egy hogyan cucc amit látnokzsályának hívnak ,az is kb olyan szintekből áll mint megjelennek elötted elösször csak geometriai alakzatok stb aztán megy a dolog egy szintel tovább .Ennek a dolognak a vége egy tripp ami elég dúrva mert az egy teljesen másvilág mint egy álomkép csak közben nyitva van a szemed.

Szerintem nincsen semmi bajod!

Üdv!

2011. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez lehet: jobb esetben hipnagóg vagy szimpla csukott szemes hallucinációtól, ami normális, rosszabb estben pedig attól, hogy retardált vagy. Vagy esetleg troll. Remélhetőleg az első csoportba tartozol, ez esetben pedig az ingermegvonástól bekövetkező hallucinációknak és a hipnagóg hallucinációnak (amiről magyarul nem nagyon fogsz találni semmit) kellene utánanézned. Az előbbi akkor következik be ha valamilyen módon megvonod az érzékszeri ingereket de nem alszol el. Pl.: becsukod a szemed és fehér zajt hallgatsz, vagy egy teljesen sötét helyen nyitott szemmel bámulsz a semmibe, miközben szintén fehér zajt hallgatsz.
2011. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes és a kevésbé értelmes válaszokat. Nem vagyok se retardált, se troll, lehetne komolyabban venni az ilyen kérdéseket, nem hiába tettem fel, ki volt szépen hangsúlyozva hogy nekem ez 20. évemig sosem volt még, ha így lett volna akkor nem teszem fel a kérdést. Akkor egyértelmű hogy ez nekem újkeletű jelenség az életemben, nem mint másnak. Drogozni sem drogozok amúgy. Érettségit is letettem nyugi.
2011. dec. 21. 16:40
 6/16 A kérdező kommentje:
Én inkább arra gyanakszom hogy nálam ez a vizuális memória vagy képzelgés most kezd csak kifejlődni, eddig tényleg csak hangokat tudtam tisztán elképzelni. Úgy látszik valami változás történt, vagy csak későn érő vagyok ilyen téren. Sosem tudtam pl. fejből szépen rajzolni, csakis akkor ha egyfolytában előttem van az adott kép, vagyis le tudom nézni, de amúgy valami óvodás szinten menne csak.
2011. dec. 21. 16:42
 7/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesen tudnak fejből szépen rajzolni, ellenben hallucinálni mindenki hallucinál ha megvonják (vagy éppen túlpörgetik) az érzékszervi ingereket.
2011. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2 bögre kávét szoktam naponta meginni, meg esetleg 1-2 bögre teát, néha iszom alkoholt (nem sokat), cigizni nem cigizek. Nem tudom mi okozhatná, és nem hinném hogy hallucináció, akkor nyitott szemmel is kéne jelentkezzen valami látomás vagy roham.
2011. dec. 21. 20:04
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet hogy olyan kocka vagy mit a the Big Bang Theory (agymenők) című sorozatban a Sheldon :)

Tudod az ahelyzet hogy ez vagy későn alakult ki nálad és csak Te látod újnak ,vagy tényleg vagy ingerszegény vagy túlingerelt környezetben vagy és ezért ,ha ezért akkor az már lehet betegség is.

Nem rosszból írok Neked de azért egy kérdést megér a dolog valamelyik ingyenes tanácsadó oldalon!

[link]

2011. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szinesztéziás vagy. De lehet csak a szemészetre kellene beugrani.
2011. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!