Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Alternatív gondolkodású agy?...

Alternatív gondolkodású agy? Betanítható másképp?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom melyik kategóriába kellett volna ezt írnom. Szóval 20 éves vagyok, és eddig az életem folyamán mindig azt tapasztaltam, hogy valamiért más vok mint az átlag többség. Teljesen más az érdeklődésem a világ dolgai iránt. Valamint sok minden nem érdekel ami a többséget igen. És akkor engem hülyének néznek, amikor hosszasan 1 adott dologról beszélek, pedig engem az akkor lelkesen foglalkoztat, de akkor abban az időszakban csakis az az 1 adott téma. Ha ez számít valamit nem tudok egyszerre több felé figyelni, és lassú is vagyok eléggé ami a logikai gondolkodásomat illeti főleg. Itt erre úgy kell gondolni, hogy ha pl. megpróbálok valamit programozni, akkor nekem le kell akár a zenét is állítani ami éppen szól, mert ha próbálok nem is koncentrálni rá bezavar nem kicsit. Akkor a 8 év általános iskola alatt olyasmit tapasztaltam, hogy bár nagyon gyenge vok matekból, de néha-néha akadtak éppen olyan részek, amit én valamiért probléma nélkül felfogtam, megértettem, és arra lettem figyelmes hogy az osztály többsége viszont pont azzal küszköd jobban (na pontosan itt gondolkodtatott el engem ez az alternatív gondolkodás/felfogás elmélete). Ha ez még számít valamit, az a fajta vagyok akinek az auditív memóriája lényegesen erősebb mint a vizuális, ha megsaccolnám akkor kb. ilyesmit érzek hogy 20%:80% a hang/zene/stb. javára. És még valami, az egyensúly zavar és tériszony. Utóbbi sok embernél előfordul, de én a következőkre is figyelmes lettem. Egy lábon álláskor, azt hiszem akkor ha csak a jobbikkal állok, akkor el akarok elég könnyen esni. Másik hogy bicikli hajtáskor a következő vettem észre, ha megpróbálok csak egy kézzel egyensúlyozni vagyis: ha csak a bal kezemmel fogom a kormányt és a jobb kezem lógatom, akkor nincs semmi baj, ha viszont elengedem a balt, és csak a jobbikkal próbálok egyensúlyozni egyből kiterülnék az úttestre balra. Amiket fel soroltam nem tudom mik, és mennyi között van összefüggés, azt szeretném megtudni, hogy ilyenkor mi a helyzet, tényleg máshogy működik az agy? Ugye ez nem valami komolyabb betegség amiről nem is tudok? Vagy ha az is lenne hát már megszoktam az évek alatt, csak érdekelne. Mert azért nem mindegy szerintem hogy ezt valaki kiskora óta érzi hogy más eset, vagy pedig nem.
2011. nov. 27. 05:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is mást szerettem és szeretek, mint a környezetemben lévő többség, az osztálytársaim. sok ilyen ember van, csak mivel kisebb részük ilyen „nem alkalmazkodó” egy közösségen belül lehet csak 1-2 van.

Máshogy vélekedem dolgokról, mint a többség. Ez sem pláne, bár mivel sok a negatív tapasztalatom ezért a negatívabb végéről ragadok meg mindent.

Engem is volt, hogy nagy lelkesen egyvalami foglalkoztatott. Szerintem az olyan emberekre jellemző ez, akik elszigeteltek valamennyire, visszahúzódóak, és nem találnak olyan fogódzót, ami nem csak egyvalamiben testesül meg. Álmodozók.

Én se tudok többfelé figyelni, viszont a logikám halálos. ^^

Az hogy ki mit ért, vagy nem is egyénfüggő. Elmondok egy történetet. Van nekem egy diplomás barátnőm, aki már évek óta egy tantárgykörön belül tanul. 1 éve felkeresett, hogy segítsek neki, holott az én eredményeim elégségesek, míg az övéi jeles. A legkönnyebb tételekkel kezdtük, de mivel az ő feladatai már emeltszintűek voltak, én csak a középszintű tanulmányaimból tudtam példálózni. A legegyszerűbb feladatok, amit mondtam. És nem értette őket. Pedig nekem, az elégséges tanulónak lenne okom panaszra. Tehát nem számít ez semmi.

Szerintem az emberek 80%-ának auditív memóriája van. Nekem még anno feles volt a kettő, most már egyik se jó. XD

Az állás és kormányzás: mindenkinek van egy domináns keze és lába. A dominánssal jobban tudsz fogni, rúgni, stb. A másik ügyetlen.

2011. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.

# 7/11 Időpont ma 07:56


Ritmusérzékem szimplán csak a zenei téren van, táncolni nem tudok (sőt utálok), térképről sem tok tájékozódni, társasjátékokban sem vok nagyon jó, vagy amit meg is értek nekem sokáig kell a számba rágják mire felfogom, vagy ha oda jut hozzám a kör, akk nagyon lassan kapcsolok hogy s mint kell lépjek tovább. Azt a jobb-bal dolgot pedig már leírtam, mint mondtam egyik felemre "béna", amúgy jobb kezes vok ha ez számít.

2011. nov. 27. 19:00
 13/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, de a jobb-bal megkülönböztetés alatt nem értem pontosan mire gondolsz?


Mellesleg köszönöm az ÉRTELMES hozzászólók válaszait. :)

2011. nov. 27. 19:02
 14/17 anonim ***** válasza:

Hogy meg tudod-e mondani azonnal, melyik a jobb és a bal oldal, ha valaki megkérdezi.


Szerintem ez diszkalkulia, de ne a wikipédiát olvasgasd erről, hanem próbálj keresni olyat, ahol emberek leírják a saját élményüket konkrét dolgokkal együtt. Ha a részletekben is magadra ismersz, akkor már lehet valószínűsíteni.

2011. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zeronibble ***** válasza:
Kérdező, egész véletlenül nincs némi súlyfölösleged? (tér- és testtudattal kapcsolatos aggodalmak, közlékenység, no tánc, kirekesztettség és elfogadása)
2011. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Súlyfölöslegem 100% hogy nincs. Képzelj most el magad előtt egy 20 éves fiút aki 172cm és 52 kiló körül ingadozik :D Inkább csak azok vannak, amit a zárójelben írtál.
2011. nov. 30. 14:12
 17/17 zeronibble ***** válasza:
Az teljesen pozitív. Mindenesetre analógiaként megállja a helyét a duciban gondolkodás, mindemellett én csípem a méretesebb embereket, többnyire példaértékű dolgokat mondanak és tesznek. Úgy értem jóféle átfedés ez, a folyamatos cipelni való nélkül :)
2011. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!