A klónozásnál minden apró részlet egyforma, akkor az mért van, hogy két külön személyiség jön létre, mért nem egy teljesen ugyanolyan gondolkodású, lélekben megegyező alany?
Mert lélekben nem egyeznek, két külön lélek van bennük.
Tudom, nem ezotéria témakörben vagyunk, mégis ezt gondolom a dolog okának.
Lélek nem létezik.
Ahogy az első is leírta, számít a neveltetés, az embert ért hatások.
Genetikailag az ikrek is egyformák, mégis (általában) teljesen mások.
A lélek egy fedőszó, egy metafora arra, amit személyiségnek, jellemnek, attitűdnek nevezünk. A vallások lelkei csak szimbolikusak!
Nyilvánvaló, hogy egy egypetéjű ikerpár (tulképp egymás klónjai) pl. az agyát ugyanazon 1 petesejtből és két spermiumból alakítja ki. Tehát akkor a lelket csak a férfi adja az ikreknek? Azért ez elgondolkodtató lenne vallásos nézőpontból!
Sok ember, valószínűleg a a kérdező is úgy gondolja, hogy a gének valami olyan tervrajzot adnak, ami sejtről-sejtre megmondja, hogy minek hol kell lennie a testben. Ez nem így van. A gének általános utasításokat adnak, amiket minden egyes sejt saját maga hajt végre (ahogy tud). Természetesen semmi sem zajlik hibátlanul, így a gének áltak adott utasítások végrehajtásában is lehet hiba.
Ezen kívül azon is el kell gondolkozni, hogy két ugyanolyan dolog a világban nincs. Ha veszünk egy gépet, mondjuk egy víz spriccelő automatát, az mindig ugyanazt csinálja, mindig ugyanúgy, mindig ugyanolyan vízzel. De ha nagyon részletesen megnézzük az általa kispriccelt vizet, akkor bizony a részletekben lesz különbség.
Vagy ha veszünk két házat amit ugyanazon terv alapján építettek, akkor messziről nézve ugyanolyanok, de közelről nézve bizony lesz különbség kettőjük közt, pl a vakolás mintázata. De ha elkezdik használni őket, akkor elég nagy különbségek lehetnek, pl hozzáépítés, átalakítás.
Az ember személyiségét az idegsejtek kapcsolatai határozzák meg. Az idegsejtek kapcsolatait a születéskor (negy részt) a gének határozzák meg, de olyan módon, mint a víz spriccelő automata: még ugyanazzal a genetikai utasítással sem lesz két agy teljesen egyforma, lesznek köztük minimális különbségek.
Ráadásul az élet során mindenkit más hatások érnek, pl az egyik ikret lehet hogy nagyon megijeszti egy pók a WC-n vagy megharapja egy kutya, és ez meghatározó élmény lesz. Egyszerűen egy családon belül sem tudsz két embert egyformán felnevelni, és nem lehet tudni, hogy mi lesz nagy hatással egy emberre. Az ilyen hatások ugyanolyanok az agy szempontjából, mint a hozzáépítés a ház szempontjából: különbségeket hoz létre.
Ráadásul hajlamosak vagyunk a személyisgére mint valami nagy és különösen bonyolult dologra tekinteni, és azt gondolni, hogy ami nagyon különbözik, azt sok tervrajzbeli különbség okozza. A minket körülvevő világ nagyrészt ilyen, hiszen a traktor nagyon különbözik a sportkocsitól, és a tervrajzuk is nagyon különbözik. De az élet nem így működik, sokszor nagyon nagy észlelt különbségeket csak igen kicsi tervrajz beli különbségek okoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!