Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Autóbalesettől rettegek mit...

Autóbalesettől rettegek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 hónapban jött ez nekem, mostmár nagyon durva. Állandóan képek jutnak az eszembe meg lejátszódik bennem egy baleset. Attól félek hogy egy kamion bedarál minket és azonnal meghalunk. Ez még durvább ha anyukámmal utazok, neki egy nagyon gyenge autója van Daewoo Matiz még légzsák sincs benne és a múltkor egy emeltes busz kishiján bedarált minket magába meg a szalagkorlátba és azóta félek nagyon durván. Hallottam erről a vonzás törvényéről olvastam is róla egy könyvet de most nem tudom hol van de nagyon kéne. Ezért kérem a segítségetek. Hogyan tereljem el erről a gondolataimat és mit csináljak hogy autózás közben ne rettegjek és ne legyenek rémképek a fejemben?
2011. jún. 24. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
néha én is ugyan ezt érzem,én olyankor gyorsan más dologra gondolok.Tedd te is ezt,aztán feledésbe merül és kevésbé jut majd eszedbe.
2011. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mimano ***** válasza:
Járj gyalog.
2011. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
be fogod vonzani, szóval nagyon vigyázz!
2011. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most miért kell ilyeneket mondani, hogy be fogja vonzani? Pont nem erre van szüksége. Egyébként is hülyeség a vonzás törvénye. [link]


A pozitív gondolkodás persze fontos, de azért nem kell túlzásokba esni.

Kedves Kérdező a problémára tényleg az az egyetlen megoldás, hogy eltereled a gondolataid. Hallgass olyan zenét közben ami megnyugtat, vagy felvidít. Énekelj közben és talán akkor sikerül ezekről megfeledkezned.


Ismerős az érzés, három év alatt három ismerősömnek volt autóbalesete. Évente egy, és majdnem napra pontosan egy éves különbségekkel. A három személyből kettő meghalt, a harmadik pedig elvesztette mindkét lábát. Úgyhogy az elmúlt három évben, mindig volt egy időszak amikor féltem autóba ülni. De az ember visszatér a régi kerékvágásba, és a félelem is enyhül. Bár lehet, hogy teljesen már sosem múlik el. De egy enyhe félelem azért kell is.

2011. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bevonzanod kell.

Volt valami esemény, ami miatt elkezdtél félni vagy csak úgy hirtelen jött, vagy lassan építkezett? Hogy jelent meg ez a dolog?

2011. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően mindig volt bennem egy kis félsz, de asszem hétfőn volt hogy egy szlovák emeletes busz az m5-ösön a felhajtó sávból azonnal a legbelsőbe akart bemenni átvágott 2 sávot és mi pont mellette voltunk amikor feljött az autópályára és már jött be a legbelső sávba a bal eleje már bent is volt amikor anyám jó lélekjelenléttel egyenesbe tudta tartani az autót nem rántotta rá a szalagkorlátra vagy ilyesmi, hanem lefékezett és közbe nyomta a dudát. Egy kicsit ekkor úgy éreztem hogy össze is értünk vele, de lehet hogy csak a fékcsikorgásra hittem azt mert sérülés a kocsin nem volt és anyám se érzett/hallott semmi ilyesmit. A buszos ekkor tért észhez és azonnal visszament a külső sávba onnan lelassított és a leállóban ment tovább amikor meg elmentünk mellette elnézést is kért.

De azóta nagyon félek főleg kamiontól/busztól. Telekre szoktunk járni és szeretek is oda lemenni de csak akkor vagyok nyugodt ha nem az autópályán megyünk és vasárnap amikor kamionstop van...

Mondjuk ma már nyugodtabb vagyok elmentem apámmal biciklizni, meg egész nap youtoboztam és kevesebbet gondolok rá de nem tudom mi lesz ha újra autóba kell ülni.

Apám mellé tegnap is beültem (igaz eszembe jutott a dolog) ő 20 éve vezet és nagyon jól is, alapvetően anyám mellé is be mernék ülni de nagyon félek olyan autóban ülni amiben még 1 légzsák sincs és olyan kicsi és gyenge és biztonságilag 0 mint egy Matiz...

És hát látni hogy egy bazi nagy kamion ott van tőled 2-3 cm-re (pont az anyósülésen ültem) hát...

2011. jún. 25. 17:55
 7/8 anonim válasza:

Ne gondolj arra, hogy baleseted lesz, soha. Az elveszi a figyelmedet a vezetéstről és ha nem figyelsz hamarabb baj történhet. Igen, vannak felelőtlen sofőrök akik nem ismerik a KRESZ szabályait és lakott területen is 80-90km/h-val hajtanak. Ha te szabályosan közlekedsz és nem hagyod, hogy elvonja valami a figyelmedet az útról, akkor nem történhet bajod. Ha jól tudom tanítják is, hogy bizonyos esetekben mi a teendő. Ha pedig nem érzed magad biztonságban az autóban, akkor javaslom, hogy váltsd le az autót, vagy járj tömegközlekedéssel vagy hosszabb távokra vonattal. Egy olyan autóban soha nem jó utazni, amiben valaki nem érzi magát biztonságban.


Vezess figyelmesen, és mindig kösd be a biztonsági öved.

2011. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is volt/van ilyen érzésem néha, de közlekedni muszály, meg én egyébként is autóbu*i vagyok, szóval egy métert se megyek autó nélkül :D. Szeretem a kamionokat is, mert szép nagy dögök és erősek, de sokszor megfordul a fejemben, hogy mi lenne ha összeütköznék vele vagy egy busszal... hát elég sz*r érzés. Ahhoz, hogy túlélj egy balesetet nagyon jó refleksznek kell lenni és mindíg figyelni kell az utat, de attól még ugyan úgy történhet baj. Én azt javaslom, hogy próbálj meg hallgatni valami nyugtató zenét, vagy beszélges, olvass valamit. Remélem tudtam segíteni.


19/F

2011. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!