Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Milyen módon tehetném szorgalm...

Milyen módon tehetném szorgalmasabbá magam? Át lehet ezt egyáltalán formálni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok buta, vagy tudatlan, jók a képességeim, csak éppen rettentő lusta vagyok, mondjuk ki, így anonim.

Van ennek valami módja? Most nem tanulásra gondolok, bár az se lenne rossz, hanem házimunka, egyebek. Ha már nekiállok, nincs gond, csak az elindulás nehéz. Mondhtjátok, hogy szájam rá magam és kész, de jó lenne, ha állandósulna bennem ez az egész.


2010. dec. 20. 12:16
 1/9 Juan_Carlos ***** válasza:
Tudom miről beszélsz!
2010. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én is pontosan tudom, milyen elviselhetetlen érzés ez, én valószínűleg ugyanez a kategória vagyok.Tisztában vagyok vele, hogy mit kellene tennem, de sokszor egyszerűen képtelen vagyok nekiállni.És tudod, mire jöttem rá, hogy miért lehet ez?Mert nem látom értelmét az apróbb dolgoknak, elintézni valóknak(pl.elmosogatni, kiporszívózni).Az sem tud inspirálni, ha a pozitív következményeire gondolok pl. szép lesz a lakás.És továbbmegyek:ez azért lehet, mert önmagában az egész életemmel nem vagyok megelégedve, ahogy most per pillanat élek.Ez nem én vagyok!Elszúrtam.Olyan környezetbe vándoroltam, olyan ,,életstílusba", ami abszolút nem az eddig megszokott saját személyiségemnek való és ettől reménytelennek érzek magam körül szinte mindent.A ,,nincs kedvem" kifejezést a legtöbb laikus közhelyes dumának gondolja, pedig valójában rengeteg mondanivalója van, ami ránk, az életünkre vonatkozik. Egyszer-egyszer még oké, de ha ez állandósul, azt hiszem nem árt felülvizsgálni az eddigi dolgainkat.Bocsánat, sokat agyalok, tudom!Csak locsogok. Én azt mondom neked, hogy egyáltalán nem biztos, hogy veled is ez van, úgyhogy szerintem ne emészd magad, inkább örülj annak, hogy már egyáltalán felismerted magadban ezt a hiányosságot és próbáld elfogadni magadat olyannak, amilyen vagy, ne másoknak akarj megfelelni, de azért tegyél meg mindent, ami tőled telik, hogy le tudd küzdeni ezt a lustaságot magadban.
2010. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bretso ***** válasza:

Szerintem ezzel sokan küzdünk. Én is hasonló vagyok, a "halogatás" létező probléma. De ne várd, hogy majd valami ezomaszlag megoldja helyetted. Tudom, hogy nem ezt várod, de ez van, vagy erőt veszel magadon vagy marad minden a régiben.


Bár ha nagyon akarod égess el két rózsaszín gyertyát, táncold körbe őket meztelenül, utána közösülj egy plüssnyúllal. Ha megteszed elmúlik a lustaság. Hátha a placebohatás segít.

2010. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ebből sikerült már 1x kitörnöm. Egyszerű: előveszel egy kitöltetlen órarendet, vagy csinálsz egyet a saját időbeosztásoddal és beirkálod h mit kell majd csinálni.

Ha letelik valaminek az ideje de te belejöttél akkor is hagyd abba és kezd el ami következőnek be van írva. Szép lassan állandósul benned ez a dolog majd szép lassan visszaáll a régibe. Jelen pillanatban itt ülök ahelyett hogy takarítanék. És nincs kedvem újra megcsinálni pedig bejött.........

2010. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát figyi, átérzem a problémát...

Én mondjuk azzal is szúrtam el az egészet hogy hihetetlen sokmindent a nyakamba vettem és így nem jutott/ jut időm arra hogy rendesen, lelkiismeret furdalás nélkül kikapcsolódjak.


Amúgy nem tudom mit lehetne tenni, én most is csak lassan haladok a dolgaimmal, mert itt vagyok ahelyett hogy végiggürizném a napot: tanulás, üzleti ügyek, takarítás, kaja! De annyira vágyom arra hogy pihenhessek, hogy elhúzom a dolgaimat és mást csinálok, de közben a tudat hogy mással kéne foglalkoznom nem hagy békén.

Mert ha folyamatosan csinálnám a fentieket akkor talán megtudnám az egészet csinálni egy nap alatt, de így csak gördül előttem a sok dolog, amit nem tudtam besúvasztani a napomba...


Eddig jól ment minden, de az hogy üzletelni kezdtem kicsit megcsavarta a dolgokat...


Most egyébként én is csináltam egy időbeosztást, majd kb. 2 hét múlva visszaírok mi az eredmény. Azt hiszem kicsit meg kell magam "erőszakolni" ahhoz hogy ez menjen, és ezáltal nyugodtabb lehessek.

2010. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jah amúgy előző vagyok.


És elfelejtettem mondani, hogy ha agykontrollos vagy, vagy akkor is ha nem, írj először örömlistát!

Hogy miért lenne jó megváltoznod.


Nekem a fő okok, hogy nyugodtabb lennék, és lenne időm magamra, meg rendes kikapcsolódásra.


Amúgy elmetükre is jó rá. De ezt bevallom nem csináltam rendesen...


Nah most legalább hogy írok neked is egy újabb késztetést érzek, hogy valami eredményt tudjak felmutatni :) wá milyen hülye személyiségem van...

2010. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kulcsszó az akarat!

Keress magadnak motivációt!

Már elég sok válasz érkezett a kérdésedre és szerintem az egyik tuti beválik!

Ha kiváncsi vagy, én is ilyen voltam.. Aztán egyszer csak beleuntam hogy tudom, hogy jók a képességeim, de nem használom ki őket.

Szóval csak ügyesen és ha akarod, neki tudsz állni!(1percnél nincs több):)

vagy nézz ilyen takarítós műsorokat!(az nekem mindig meghozza a kedvem..xD) =)

2010. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

három hét alatt tudod megváltatni ezt a szokásod.

Baromi nehéz lesz ezért kérj segítséget a veled lakóktól és a barátaidtól, hogy hívjanak fel.

Az első hét az tényleg gci nehéz lesz. Aztán egyre könnyebbé válik míg három hét múlva azt nem veszed észre, hogy szorgalmas vagy. Ekkor a második fázisba lépsz és fent kell tartanod az erőfeszítést, de már nem lesz annyira nehéz. Még három hét és elmondhatod hogy különleges vagy csak a fejedbe ne szálljon :)

Agykontrolozz közben


Sok Kitartást kívánok neked!

2010. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Irány a sereg,esetleg önkéntes munka heti 4xer pl. állatmenhelyen.ha egy kevés lelkiismereted van,elkezd ragadni rád a szorgalom.voltam katona ma meg már több állatot is gondozok.beteges semmirekellő voltam.ma már reflexböl elvégzek:-D
2011. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!